lt.news
42

Pranciškaus Traditionis Custodes „supainiotas“, „prieštaringas“, „prieštarauja protui“ – kardinolas Burke'as

„Traditionis Custodes“ yra privalomas tik tiek, kiek jis atitinka Bažnyčios doktriną ir discipliną, nes įstatymas „nėra savavališkas įrankis asmenų [= Pranciškaus] rankose, skatinantis konkrečią ideologiją ar darbotvarkę“, NcRegister.com sakė kardinolas Raymondas Burke'as. vasario 8 d.).

Kanonų teisininkas Burke'as pavadino TC paraiškos dokumentą „supainiotu“ ir „prieštaringu“, paaiškindamas, kad tai, kas jame apsimeta, „prieštarauja ne tik gerai Bažnyčios tvarkai, bet ir protui“.

Burke'as pateikia pavyzdį: dokumente suteikiamos teisės į Liturgijos kongregaciją, kurios priklauso vyskupijos vyskupui, o TC primygtinai reikalauja, kad vyskupas žinotų, kas geriausia jo vyskupijai. Burke'as paaiškina, kad popiežius neturi „absoliučios galios“ panaikinti vietinių vyskupų teisėtą valdžią.

Jis teigia, kad TC nėra sielų labui tuo metu, kai Romos apeigos turi didelį gyvybingumą ir pritraukia daug Mišių lankytojų bei pašaukimų, o NE Eucharistija kenčia „didelį tikinčiųjų nebuvimą“ ir mažai pašaukimų.

Kardinolas suabejojo TC priežastimi: drausminti tikinčiuosius, kurie [bendrai įžeidžiami kaip] „skilimo agentai“. Jis paaiškino, kad tokius atvejus reikės nagrinėti individualiai, tačiau Burke'as mano, kad Romos apeigos yra ištikimos „Bažnyčios vienybės agentams“.

Paveiksliukas: Raymond Burke, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsOhozzbldwf