Clicks4
lv.news

Šveice: nomiris otrais “laulātais” priesteris

Paziņojums par nāvi vietnē Rheintaler.ch paziņoja par Pētera X. no Vēberas, kuram bija 78 gadi, nāvi un kurš nomira 28. maijā.

Paziņojumā Īda Vābera-Ārberga* identificē savu sievu un atvadās no mana vīra. Viņa izmanto Vābera uzvārdu kopā ar saīsinātu pirmslaulību uzvārdu, kā tas Šveicē ir pieņemts precētiem pāriem.

Starp izdzīvojušajiem bojāgājušo radiniekiem ir divas māsas Dominikānas. Iznīcinātā līķis tika sadedzināts, bēres būs privātas.

Saskaņā ar Šveices bīskapu oficiālās mājas lapas vācu valodā runājošo daļu izrādās, ka Vēbers bija priesteris. Tīmekļa vietnē tika publicēts viņa paziņojums par nāvi, viņu saucot par tēvu Pēteri X. Vēberu.

Pēc savas aiziešanas pensijā Vēbers pārcēlās uz Sanktgallenu un dzīvoja mājā, kurā izauga Ida. Pilsētā Ida bija pazīstama kā Waber mājkalpotāja. 2018. gadā Vēbers svinēja savu priestera zelta jubileju, vienlaikus palīdzot vietējā draudzē. Čēra diecēze, Vāberes mājas diecēze, 4. jūnijā paziņoja par savu aiziešanu, pasniedzot viņu kā diecēzes priesteri un kā atsauces adresi norādot "Ida Waber-Arberg".

Šis ir otrais gadījums, kad “precējies” priesteris dažu nedēļu laikā Šveicē.

* Vārdi mainīti.

Attēls: Memento Mori © wikicommons, CC BY-SA, #newsGgxakaeerb