csk.news
193

Mníchovská Správa o Zneužívaní: V Nemeckých Diecézach Vládnu Homosexuálne Siete

Mníchovská nečestná správa o zneužívaní bola dostatočne úprimná, aby poukázala s "dôrazom" na "dôkazy o vyslovenej homosexualite" medzi násilníkmi (Renovatio.org, 21. Január).

To si vyžaduje riešiť „problém dospelej homosexuality medzi duchovnými“. Správa nachádza dôkazy „v značnom počte“ o vyslovenej homosexualite medzi duchovnými, ktorí medzi sebou udržiavajú „obzvlášť blízke kontakty“, čo vytvára dojem „úzko prepojených sietí“, ktoré sú udržiavané až po „významné pozície“ v ordinariáte.

S vedomím homosexuálnych sklonov kolegu kňaza ide ruka v ruke „značná možnosť ovplyvňovania“ a „potenciál vydierania“. Tieto homosexuálne siete sa zapájajú do „výmeny informácií“, aby podporili „kariérny postup“ a „sledovali svoje vlastné ciele v záujme kariérneho postupu“. Preto sú – podľa správy – „významnou príčinou“ utajovacích tendencií.

To je jednoducho "prijateľné" a "tolerované" v Cirkvi v rozpore s Cirkevným právom [ktoré sa však používa len na potláčanie Katolíkov starého obradu] "v prípadoch uznanej, prejavovanej a tiež praktizovanej homosexuality".

Obrázok: © Andrey Zhukov, CC BY-NC, #newsCovxrvfkiz