Libor Halik
Vďaka za slovenský preklad. Arcibiskup Vigano pravdu hovorí. Zdrojom informácie je mu pravdepodobne 20.10.2020 Kanaďani prozradili plán světové diktatury, nezničí-li ho Trump
Roberto 55
Pokial vyhra Trump, tak ako hovoria experti, "kupime si" (mozno) dalsie styri roky casu na pripravu na "boj" s globalistami. Uvidime coskoro. Ak aj Trump vyhra, tak v USA moze vypuknut civil war 2 a ovplyvni to cely svet.
Pokial vyhra mentalne chory Biden, tak ho coskoro vystrieda "prva cierna" (skor hneda) prezidentka USA, ktora je znama svojou nenavistou voci katolikom a podporuje vlastne iba …More
Pokial vyhra Trump, tak ako hovoria experti, "kupime si" (mozno) dalsie styri roky casu na pripravu na "boj" s globalistami. Uvidime coskoro. Ak aj Trump vyhra, tak v USA moze vypuknut civil war 2 a ovplyvni to cely svet.
Pokial vyhra mentalne chory Biden, tak ho coskoro vystrieda "prva cierna" (skor hneda) prezidentka USA, ktora je znama svojou nenavistou voci katolikom a podporuje vlastne iba vsetko to, co sa protivi ludskej prirodzenosti. Je to skutocne vyslankyna zleho...
Cely svet bude vydany na pospas Rusom, Cinanom a moslimom.
Europa bude totalne v analnom otvore ako aj USA, Canada a o Aussies ani nehovorim.
Krestania sa budu musiet pripravit na nevidane prenasledovanie a utrpenie az po smrt...Samozrejme posledne slovo ma Pan Boh. Budme teda ako bolsevicki pionieri "Vzdy pripraveny".
Anton Čulen
Známy slovenský kňaz o. Šebastián vyzýva biskupov, aby vo všetkých kostoloch Slovenska zaviedli adoráciu k Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej alianciazanedelu.sk/archiv/7435
agnesino
Ovečky dostali odmenu povolené sv.omse v počte 6 a samozrejme s certifikátom od 2.11.
PetraB
To víte, počet 666 by ani jim neprošlo.
dalila
Agnes, isto? S certifikátom?
agnesino
Áno pozri si KBS stránku je tam presne, čo vyžadujú
ľubica
Bratislava 2. novembra (TK KBS) Na základe Uznesenia Vlády SR č. 693 z 28. 10. 2020 a vyhlášky č. 12 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z 29. 10. 2020 je od 2. 11. 2020 opäť možné sláviť verejné bohoslužby pre tých, ktorí sa vedia preukázať:
a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 (alebo počas trvania zákazu vychádzania)…More
Bratislava 2. novembra (TK KBS) Na základe Uznesenia Vlády SR č. 693 z 28. 10. 2020 a vyhlášky č. 12 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z 29. 10. 2020 je od 2. 11. 2020 opäť možné sláviť verejné bohoslužby pre tých, ktorí sa vedia preukázať:
a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 (alebo počas trvania zákazu vychádzania)
b) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území EÚ na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.

Verejné bohoslužby budú však stále ako hromadné podujatia limitované počtom 6 účastníkov. Kňazov preto prosíme o aplikovanie pastoračnej múdrosti pri uvedení tohto obmedzenia do praxe, s ohľadom na lokálne podmienky (teoreticky sa svätej omše môžu zúčastniť napríklad členovia rodiny, na úmysel ktorej sa bohoslužba slávi).

Chrámy môžu byť otvorené pre osobnú modlitbu a vysluhovanie sviatostí (podávanie svätého prijímania, svätá spoveď). Vysluhovanie sviatostí však treba uskutočňovať individuálnym spôsobom - tak, aby nenadobúdalo charakter hromadného podujatia.

Limit pre počet prítomných v chráme pre osobnú modlitbu v jednom okamihu je daný rozlohou chrámu: počet prítomných nesmie prekročiť jednu osobu na 15m2 plochy chrámu.

V chrámoch je potrebné viditeľne (na dverách alebo vo výveske) umiestniť nasledovné oznamy:

1. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia, je osoba povinná zostať v domácej izolácii.

2. Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, treba telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.

3. Zákaz podávania rúk.

Ohľadom krstov, sobášov a pohrebov zostáva v platnosti to, čo doteraz (pre najbližších príbuzných, s limitom jedna osoba na 15m2 chrámu v interiéri a 2m rozostupy v exteriéri).

V nových okolnostiach znovu pripomíname vyjadrenie predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského: "Čo sa týka mnohých konkrétnych, praktických otázok, ktoré kňazi aj veriaci kladú, treba povedať, že v danej situácii nie je možné dať všetky presné odpovede. Je však potrebné, aby sa každý oboznámil s platnými pravidlami, a na ich základe kňazi zvážili ako prakticky vyjsť v ústrety konkrétnej pastoračnej potrebe. [...] Prosím kňazov o aplikovanie pastoračnej múdrosti, s primeranou obozretnosťou, keďže situácia v spoločnosti je vážna. Ak by sa v konkrétnom prípade ukázalo, že určitú vec nemožno kvôli zákazu vychádzania robiť takým spôsobom, pre aký sa kňaz rozhodol, treba s pokojom a bez hádky prijať upozornenie poriadkových zložiek, vysvetliť dobrý úmysel konania a následne sa zariadiť podľa ich pokynov."

TK KBS / Martin Kramara
tkkbs.sk/…ew.php?cisloclanku=20201102030
K správe bolo vydané AUDIO