Clicks12
lv.news

Slovākija: Francisks ļoti apkauno nunciju, bīskapu

Priesterim nevajadzētu “dot 40–50 minūšu homīlijas par argumentiem, kurus neviens nesaprot”, Francisks sacīja 30 minūšu laikā 13. septembra sarunā ar reliģiozajiem Slovākijas vizītes laikā.

Saņēmis aplausus par to, viņš atbildēja, ka “mūķenes, kas ir mūsu homiliju upuri”, ir pelnījušas atzinību. Kā parasti, tā vietā, lai atzītos savos grēkos, viņš uzbruka Baznīcai, kurai „jābēg no pašpārvaldes, jo Baznīcas centrs nav Baznīca”.

Traditionis Custodes apspriedē Francisks vairākas reizes uzbruka savai ēnai: “stingrībai” un garīgai dzīvei, kas ir “stingra un norobežota”. Viņš brīdināja par Baznīcu, kas “domā līdzīgi un akli paklausa” - norāde, ka Traditionis Custodes nedrīkst uztvert nopietni.

Visbeidzot, viņš pieminēja vēstuli, ko viņš nesen saņēma no bīskapa, kurš rakstīja, ka “mēs dzīvojām 400 gadus turku un 50 gadus komunisma laikā, un mēs cietām, bet šie 7 gadi ar šo nunciju ir bijuši sliktāki par pārējiem diviem gadījumiem. ”

Francisks turpināja: “Dažreiz es sev jautāju; cik daudz cilvēku var teikt to pašu par savu [pāvestu,] bīskapu vai draudzes priesteri? "Franciska apraksts atbilst bulgāru nuncijam Anselmo Pekorari, kurš tika iecelts 2014. gada aprīlī. Tāpēc minētā vēstule, iespējams, tika nosūtīta Sofijas bīskaps Georgijs Ivanovs Jovčevs, kuram ir 71 gads.

#newsYyugyjkmfl