ona
51.5K
tomasz1
@ona Jeśli wyraziła zgodę świadomie i dobrowolnie to Bóg dał jej Krzyż czy nie... Bóg zezwolił czy nie ." Bóg daje krzyż Tym , których kocha" i rzeczywiście nieraz prosi ich , aby na to sie zgodzili.Nie mówimy tu o pojęciu zła, bo Bóg jako Dobry nie może robic rzeczy złych, ale może je dopuszczać z powodów sobie tylko wiadomych. Halllo mózgu czytaj ze zrozumieniem. Powiem Ci, że będąc tak …More
@ona Jeśli wyraziła zgodę świadomie i dobrowolnie to Bóg dał jej Krzyż czy nie... Bóg zezwolił czy nie ." Bóg daje krzyż Tym , których kocha" i rzeczywiście nieraz prosi ich , aby na to sie zgodzili.Nie mówimy tu o pojęciu zła, bo Bóg jako Dobry nie może robic rzeczy złych, ale może je dopuszczać z powodów sobie tylko wiadomych. Halllo mózgu czytaj ze zrozumieniem. Powiem Ci, że będąc tak jak TY wytrawnym teologiem najbardziej wstydziłbym się tak nieeleganckiego komentarza świadczy to chyba tylko o Tobie i o miłości blizniego.
ona
ano doczytałam : cytat "Widziałam świętą Teresę". Później przyszła do niej Św. Tereska od Dzieciątka Jezus jeszcze raz, dała jej wybór: mogła od razu pójść do nieba albo przyjąć cierpienie w intencji odrodzenia Kościoła i życia chrześcijańskiego we Francji. Postanowiła złożyć ofiarę ze swego cierpienia.
Czyli jak ? Bog zesłał czy WYRAZIŁA ZGODE SWIADOMIE I DOBROWOLNIE ? ☕ Nienawidzę jak …More
ano doczytałam : cytat "Widziałam świętą Teresę". Później przyszła do niej Św. Tereska od Dzieciątka Jezus jeszcze raz, dała jej wybór: mogła od razu pójść do nieba albo przyjąć cierpienie w intencji odrodzenia Kościoła i życia chrześcijańskiego we Francji. Postanowiła złożyć ofiarę ze swego cierpienia.

Czyli jak ? Bog zesłał czy WYRAZIŁA ZGODE SWIADOMIE I DOBROWOLNIE ? ☕ Nienawidzę jak takim mędrcom jak kolega poniżej trzeba wyszukiwac i argumentowac cokolwiek bo akurat tępakowi zachciało się podwazać autortret ksiedza ☕ teolog z łapanki
ona
@tomasz1 Widzisz jak ty mało rozumiesz. Nie wiem jak w przypadku Marty Robin bo nie czytałam ale w kazdym innym przypadku jak o.Pio przykładowo, czy nawet opętanej Annielise Michel Maryja objawiwszy się spytała czy WYRAZA ZGODE przyjac cierpienie za grzeszników, za dusze w czyścu etc. NIE MA przypadku ze Bog zszyła cierpienie, ale wielu zgodziło się takie cierpienie dobrowolnie przyjąc.Poczytaj …More
@tomasz1 Widzisz jak ty mało rozumiesz. Nie wiem jak w przypadku Marty Robin bo nie czytałam ale w kazdym innym przypadku jak o.Pio przykładowo, czy nawet opętanej Annielise Michel Maryja objawiwszy się spytała czy WYRAZA ZGODE przyjac cierpienie za grzeszników, za dusze w czyścu etc. NIE MA przypadku ze Bog zszyła cierpienie, ale wielu zgodziło się takie cierpienie dobrowolnie przyjąc.Poczytaj dokładnie a księdza posłuchaj zanim strzelisz kolejne swoje "mundrosci"
tomasz1
No oczywiście Marta Robin sama sobie wymyśliła swoja chorobę.
ona
Bóg nie daje nikomu krzyza. Kiedy my sami nakładamy sobie krzyże bo grzeszymy albo jesteśmy naiwni wobec grzeszników, albo inni nakładają nam krzyże, to Bog nam zawsze da tyle siły ile jest potrzeba( jeśli przyjmiemy w życiu Jego miłość i obecność i pomoc)daje nam tyle siły ŻEBYŚMY BYLI SILNIEJSI OD TEGO KRZYŻA. On daje nam siłę do dźwigania krzyży a nie zsyła nam krzyże.( ks.Dziewiecki)