Clicks474
csk.news
1

Pápež František používa kanonizácia na "populistické účely"

Len slepý neo-con, ktorý sa zriekol svojej inteligencie, je presvedčený, že Pavol VI. alebo arcibiskup Oscar Romero sú svätí spôsobom, akým Cirkev chápe posvätnosť - argentínsky blog Caminante-Wanderer napísal 18. októbra.

Pre blog bol Pavol VI. a Romero kanonizovaní "čistým činom vôle" Františka, ktorý používa kanonizácie "na populistické účely", aby vykreslil "retrográdnu" Cirkev s politickou korektnosťou.

V blogu sa uvádza čistota ako príklad, ktorý ukazuje, ako sa cnosti, kedysi uprostred kánonizácie, stali nedôležitými detailmi:

• po biskupovi Maccarone z Santiaga del Estero v Argentíne, ktorý sa v roku 2005 objavil vo videu, v ktorom sa so svojim vodičom zúčastnil homosexuálneho smilstva, to Bergoglio označil za "akt, ktorý patrí do súkromného života Maccarone".

• v roku 2012 Bergoglio obhajoval biskupa Fernanda Bargallóho z Merlo-Morena v Argentíne, ktorý bol vyfotografovaný v exkluzívnom karibskom hoteli, ako objíma blond konkubínu.

• v roku 2013 František povedal, že nemá právo súdiť homosexuálne eskapády Monsignore Ricca. Ricca prevádzkuje Vatikánsky hotel, kde žije František a je jeho kontaktným členom vo Vatikánskej Banke.

• v roku 2018 František povýšil arcibiskupa Edgar Peña Parra ako Zástupcu na Štátneho Tajomníka, ktorý má históriu homosexuálneho smilstva.

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUywlqqjern
Samson1
Pan menhir za ambonem. 👍 Vlk v ovčím rouně.