Záporožská jadrová elektráreň sa stáva majetkom Ruska

5. októbra 2022 o 17:36

VisualRian


Prezident Ruska svojím dekrétom ustanovil štatút prevádzkovej organizácie JE Záporizhzhya a poveril ruskú vládu, aby vytvorila federálny štátny jednotný podnik „JE Záporizhzhya“.

"Vláda Ruskej federácie by mala zabezpečiť, aby jadrové zariadenia Záporožskej jadrovej elektrárne a ďalší majetok potrebný na realizáciu jej činností boli prijaté do federálneho vlastníctva," vyhlásil dekrét hlavy štátu zverejnený na internetovej stránke Kremľa 5. októbra. , hovorí.

Akciová spoločnosť „Prevádzková organizácia JE Záporižžja “ má štatút prevádzkovej organizácie v oblasti využívania atómovej energie, ktorá samostatne alebo so zapojením iných organizácií vykonáva činnosti v oblasti prevádzky a vyraďovania jadrových elektrární. zariadení jadrovej elektrárne Záporizhzhya, píše sa v dokumente.

Vyhláška prezidenta Ruskej federácie „O osobitostiach právnej úpravy v oblasti využívania atómovej energie na území Záporožského regiónu“ nadobúda účinnosť dňom jej podpisu.

Prevádzkovú organizáciu Záporožskej JE viedol bývalý hlavný inžinier JE Balakovo Oleg Romanenko, informuje TASS s odvolaním sa na Rosenergoatom.

Dnes, 5. októbra, hlava ruského štátu Vladimir Putin podpísala štyri zákony o ratifikácii dohôd o prijatí Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, ako aj Záporožskej a Chersonskej oblasti do Ruskej federácie.

Na stretnutí s laureátmi a finalistami celoruskej súťaže učiteľ roka Vladimir Putin poznamenal, že výsledky referend v štyroch nových ruských regiónoch boli presvedčivé, absolútne transparentné, objektívne a bez pochybností. Ruský líder tiež priznal, že ho nielen potešili, ale dokonca prekvapili .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .


Запорожская АЭС переходит в собственность России
veritas18
Pokud Zapad ukradl Rusku finance, ktere mel ulozene v zapadnich bankach za prodej paliv, coz bylo soucast sankci Zapadu, tak proc by si Putin nemel zabrat jadernou elektrarnu? Proc by mela elektrarna valit elektrinu na Zapad mozna zdarma za zbrane a podporu NATO, kdyz Putin muze prehodit kabely a povali se elektrina do Ruska...
Caesar
MI6 poslala spravodajské informácie Kancelárii prezidenta a generálnemu štábu o uvedení ruských vesmírnych síl do bojovej pohotovosti. Kremeľ vraj dal súhlas na zničenie satelitov nad Ukrajinou.
. ARMATA .
Včera na východnej večernej oblohe bolo niečo viditeľné.Pozeral som to ďalekohľadom.Bolo to ako väčšia veľmi jasná hviezda.Na youtube je spustené nejaké live pozorovanie asteroidov,mohol to byť asteroid?
🌎 LIVE Asteroid Tracking Near Earth
Tomek P
Mozno planeta saturn tiez sa nad tym haluzim uz par mesiacov a ta moja hviezda bola spominany saturn
. ARMATA .
Tak teraz ju aspoň bez problémov rozoberú,keď sa im ju nepodarilo rozstrieľať.
Coburg
Veď ju držia už od začiatku, prečo by ju rozstrieľavali? To sa nepodarilo akurát ukrajincom.
. ARMATA .
To práve tvrdili Ukrajinci, keď ju Rusi strážili, a podľa nich ju mali v tom čase aj ostreľovať.
Coburg
Ukrajinci sú zmes pohanstva a kresťanstva, ešte stále.
Metod
Tak točno, Gosudar!