Agent0
Ked papež mlčí, tak to nieco znamená... Ten film je o Frantiskovi, nie o KBS, tak by sa mal papež ako František k tomu vyjadrit... ale už ma to neznepokojuje, lebo jeho taktika je velmi priehladna a vobec sa nezmenila : vypustit nieco co moze byt dvojznačné , potom peticie a otázky k danej problematike prejde mlčaním a popripade zaútočí na pytatelov ako na "zalobnikov" alebo "osocovatelov", …More
Ked papež mlčí, tak to nieco znamená... Ten film je o Frantiskovi, nie o KBS, tak by sa mal papež ako František k tomu vyjadrit... ale už ma to neznepokojuje, lebo jeho taktika je velmi priehladna a vobec sa nezmenila : vypustit nieco co moze byt dvojznačné , potom peticie a otázky k danej problematike prejde mlčaním a popripade zaútočí na pytatelov ako na "zalobnikov" alebo "osocovatelov", nakoniec necha ludi v chaose myslienok a pochybnosti.
Toto je bohuzial taktika rimskeho biskupa Františka, "papeza"...avšak takto sa spravaju typicki slobodomurari... KTO JE TEDA FRANTISEK ? O CO IDE FRANTISKOVI ? ... Držme sa KRISTA, ON je ta SKALA Katolickej cirkvi... JEMU sa budeme zodpovedat za svoji život, nie frantiskovi !!!
Agent0
Podobný názor má aj kněz z Byzantského patriarchátu.... a všechny tyto jejich názory jsou velmi logické. "Kdo má uši slyš!". NEUDME PŠTROSI !!!
Kallistratos
BP je co? Nelogické sdružení zkrachovalých ideologických existencí ducha? Místo služby okázalost. Ještě že půlka Špiříků věděla kam se vrátit.
dyk
Pápež nič také nepovedal. Tu je to jasne vysvetlené - facebook.com/…zialux/posts/3597091177015090/
...
Sexuálne škandály.
Ak má kňaz problém so sexualitou, pomôže mu exorcizmus. Určite taký kňaz má aj viac problémov so sebou a tak by sa to vyriešilo pri jednom exorcizme. Len ten kňaz by mal zájsť za o. biskupom a v spovedi mu načrtnúť problémy ktoré má so sebou. Prečo biskupi nevyužívajú …More
Pápež nič také nepovedal. Tu je to jasne vysvetlené - facebook.com/…zialux/posts/3597091177015090/
...
Sexuálne škandály.
Ak má kňaz problém so sexualitou, pomôže mu exorcizmus. Určite taký kňaz má aj viac problémov so sebou a tak by sa to vyriešilo pri jednom exorcizme. Len ten kňaz by mal zájsť za o. biskupom a v spovedi mu načrtnúť problémy ktoré má so sebou. Prečo biskupi nevyužívajú tejto pomoci, ale ustanovia iba jedného exorcistu, alebo žiadného?
Fakticky by biskup mohol okamžite sa nad ním modliť veľký exorcizmus, lebo biskup vo svojej diecéze je hlavným exorcistom a on aj ustanovuje exorcistov vo svojej diecéze. A ak to biskupovi nestojí za to, aby takto pomohol svojmu kňazovi, tak to už je na zamyslenie. Otázkou potom je, či kňaz má dôveru v svojho biskupa a potom, či naozaj chce riešiť svoje problémy a úchylky, alebo mu je to príjemné natoľko, že sa toho ani nechce zbaviť.
...
- facebook.com/…zialux/posts/3597091177015090/

Prečo si toto právnik Duda neoverí u KBS, alebo u hovorcu KBS o. Kramaru? Prečo? Veď je to úplne jasné. Je to jeden z ďalších útokov na Katolícku Cirkev. V Prokoloch sion mudrcov je napísané :"A ako posledný nepriateľ bude zničená Katolícka Cirkev." A teraz sa na to pripravuje pôda mylením veriacich. Veď aj je predpoveď, že z Ríma sa budú šíriť bludy, a prečo?
...
Odpoveď na to nájdeme v Modrej knihe, kde sa píše :

"Bdejte a modlite sa

„Mám synov kňazov, ktorí zradili evanjelium, aby podporovali veľký diabolský blud, marxizmus…
Najmä kvôli nim príde trest komunizmu a ulúpi všetkým všetko. Prídu chvíle veľkého súženia.
A budú to títo moji úbohí synovia, ktorí spôsobia začiatok veľkého odpadu.
Vy všetci, mne verní kňazi, bdejte a modlite sa!“ (28. júla 1973)
...
Tu končia všetky dohady. To isté bolo aj v Starom zákone, kde tiež najskôr odpadli od horlivosti kňazi a potom aj izraelský národ. História sa opakuje. Teraz však pôjde naozaj o všetko, lebo Antikrist je pripravený vystúpiť ale zadržiava ho iba jedno, a to Eucharistia (2Sol 2,2n)
Veľa kresťanov odpadne, lebo stratia kontakt s Eucharistiou aj takým spôsobom, ako sa to teraz deje, že kvôli "falošnej epidémii" sa zatvoria kostoly a kresťania zistia, že i tak sa dá a budú radi, ze nemusia chodiť na sv. Omšu, a zabíjať takto čas. Odvyknú si veľmi rýchlo a keď sa kostol otvorí, tak už ich to nebude tam ťahať. Prestanú chodiť a ich deti, vidiac príklad rodičov, tiež nebudú chodiť na sv. Omšu.
Ale aj úprimne veriaci s tým budú mať problém. Ja to vidím sám na sebe, ako to všetko na mňa vplýva a preto prosím Ducha Svátého o pomoc. On to dokáže ustriehnúť si myslím. Nie?
...
Pošlite toto Dudovi a nech si to pozrie. Čudujem sa, že s tým neargumentoval.
...

Zapamätajte si!!!
"Len tí, ktorí budú stáť za Pápežom a s Pápežom si zachovajú vieru v Trojjediného Boha, ktorý je Všemocný, Všadeprítomný, Vševediaci a Pravdovravný. V Ňom nie je lži a podvodu. Je Verný, Milujúci a Milosrdný nadovšetko. Ale je treba myslieť aj na to, že Je aj nadovšetko Spravodlivý a oplatí dobrým a zlým podľa ich zásluh. A keďže nevieme ani dňa a ani hodiny, tak Bdejte!!! Toto ale odporúčam vložiť radšej do rúk Ježiša Krista, nášho jediného Pána, jediného Kráľa a jediného Pravého Boha z Boha Pravého. podľa modlitby "Novéna odovzdanosti. Načo riskovať. Nie? On sa už o ostatné postará. Veríte tomu?
Svätý Malachiáš(prorok)
Jasné už len tv Lux a tv Noe treba "veriť". Oni už odpadli dávno od svojej pravdy a viery a veľa herez, blud šíria a samozrejme zahmlievajú a vytrhavaju z kontextu a z videí. Kto je slepý a hluchý bude celý život až do konca.
Agent0
Kdo nechce vidět, zůstane slepý...
ľubica
Prečo je katolícka cirkev v rozklade a zatlačená v kúte na kolenách? Informačná vojna 13.11.2020 — disq.us
Coburg
Dobré video to "do kríža", aspoň vidno, ako "bratia protestanti" oponujú katolíkom za každú cenu.
Roberto 55
Duda, Duda dp., to co pvedal Frantisek samozrejme nie je pravda a povedal to niekto iny, kto sa za Frantiska vydava. Je to jeho dokonala kopia, mozno dvojicka a takmer kazdy tyzden "sype z rukava" bludy ci herezy. Uz som to aj prestal registrovat. Vsimam si to az vtedy, ked dvojnik povie nieco naozaj "stavnate" a realny Vatikan sa to ani nesnazi dementovat... Ved pravda sa neda dementovat.
Hiwea
Peter (skala) - uvádzate linky na web, kde sa vysvetľuje zmysel slov pápeža Františka. Nič však neobjasňujú. V tejto súvislosti sa šíri naratív, že sme zle porozumeli pápežovím slovám (zas raz). Navodzuje sa dojem - ako to predviedol kňaz Vittek v blogu na Postoji, že veriacim je potrebné vysvetliť, že pápež František je proti manželstvám homosexuálov. Ale to je hádam jasná vec, to nikto …More
Peter (skala) - uvádzate linky na web, kde sa vysvetľuje zmysel slov pápeža Františka. Nič však neobjasňujú. V tejto súvislosti sa šíri naratív, že sme zle porozumeli pápežovím slovám (zas raz). Navodzuje sa dojem - ako to predviedol kňaz Vittek v blogu na Postoji, že veriacim je potrebné vysvetliť, že pápež František je proti manželstvám homosexuálov. Ale to je hádam jasná vec, to nikto nepopiera (chvála Bohu). To, čo je potrebné vysvetliť, je súhlas pápeža so zákonom o civilných zväzkoch homosexuálov, alebo keď chcete, s registrovanými partnerstvami, nie homosexuálnymi manželstavmi. Na túto skutočnosť kňaz Duda neverí, že by ju mohol vysloviť pápež František, hoci je to evidentné, čo potvrdzuje aj Pastirčák a kňaz Vittek a všetci ďalší príčetní ľudia. Prof.Duda však toto v slovách pápeža nikde nevidí. Zaujímavé.
Peter(skala)
o.Duda nevidí... lebo nevidí fakty. Keby videl fakty, že to pápež povedal, tak by uznal že papež podporuje registrovane partnerstva. o.Duda sa pridržiava faktov a nie domnienok
Hiwea
Veď na webových stránkach, na ktoré odkazujete je to čierne na bielom. Nechápem, o aký fakt by sa malo jednať. Pápež František povedal jasne, že je proti manželstvám homosexuálov ale to čo je potrebné, je zákon o ich civilných zväzkoch. Tento názor pápeža Františka podporili aj Argentínski biskupi a kardináli, ktorí potvrdili, že to pápež František ako kardinál presadzoval. Aký druh faktu by ste …More
Veď na webových stránkach, na ktoré odkazujete je to čierne na bielom. Nechápem, o aký fakt by sa malo jednať. Pápež František povedal jasne, že je proti manželstvám homosexuálov ale to čo je potrebné, je zákon o ich civilných zväzkoch. Tento názor pápeža Františka podporili aj Argentínski biskupi a kardináli, ktorí potvrdili, že to pápež František ako kardinál presadzoval. Aký druh faktu by ste potrebovali. Aby pápež František online povedal počas generálnej audiencie, či kázne, že je to tak?
Peter(skala)
aký fakt: faktom by bolo, keby František povedal hlavne počas rozhodvoru so španieslkou novinarkou, že chce podporiť homosexualne partnerstva-zväzky alebo manželstva. Ak by si o.Dudovi ako aj iným... ukázal doslovne znenie Františka, kde presne toto povedal, tak vtedy by išlo o fakt a nie domnienky. Avšak nateraz to su len domnienky, dokonca dezinformacie, pretože sa ukázalo, že autor filmu "len"…More
aký fakt: faktom by bolo, keby František povedal hlavne počas rozhodvoru so španieslkou novinarkou, že chce podporiť homosexualne partnerstva-zväzky alebo manželstva. Ak by si o.Dudovi ako aj iným... ukázal doslovne znenie Františka, kde presne toto povedal, tak vtedy by išlo o fakt a nie domnienky. Avšak nateraz to su len domnienky, dokonca dezinformacie, pretože sa ukázalo, že autor filmu "len" pozliepal Františkove výroky z rôznych jeho príhovorov a nakoniec to tak vyznelo, ako keby pápež doslovne podporoval homozväzky.

Videl si Smrtonosnu pascu 4.?
Tam hackeri zostrihali výroky rôznych prezidentov a pospajali, takže to v celku vyznelo ako keby povedali jednu suvislu vetu, ktorá vyznela hrôzostrašne až neuveritelne.

Takisto autor filmu o Františkovi urobil to iste, len sa to týkalo homozväzkov.

Výroky klerikov o udajných výrokov Bergoglia o homozväzkov nemožno považovať za dôkazy ale iba o ich osobné vyjadrenia. Až keby si napísal doslovne znenie výrokov Bergoglia - tak až vtedy by išlo o dôkazy a fakty. Lenže aj to by bolo len minulosťou, lebo vtedy ešte nebol v urade papeža.

Podobne ako Ratzinger ked sa vyjadroval ináč ešte ako kardinál a potom ináč ked už bol papežom. To su tie zmeny ktoré Duch Svätý uschopnuje u pápežov, lebo už nehovoria len ako sukromné osoby, ale pod vplyvom Ducha Sväteho-samozrejme, ked hovoria ex-catherda. Sukromne sa môžu mýliť, dokonca podporovať herézy, ale ani to ich nepozbavuje uradu papeža (jediný kto môže papeža z uradu vyňať je sám pápež alebo smrť, ktorá ruší zmluvu medzi papežom a Bohom)
Hiwea
Peter (skala) myslím, že obhajujete preto, lebo ide o pápeža a to je správne. Čo však podľa môjho názoru nie je správne je, že popierate fakty, ktoré z vás môžu robiť fundamentalistu. Pre svoje výroky máte slabšie dôkazy ako ja pre moje. Neviete ako je zostrihané a kde. Nepopieram, že video je zostrihané a preto som zámerne neuviedla ďalšie skutočnosti, ktoré akože z videa mali vyplývať. Ale to, …More
Peter (skala) myslím, že obhajujete preto, lebo ide o pápeža a to je správne. Čo však podľa môjho názoru nie je správne je, že popierate fakty, ktoré z vás môžu robiť fundamentalistu. Pre svoje výroky máte slabšie dôkazy ako ja pre moje. Neviete ako je zostrihané a kde. Nepopieram, že video je zostrihané a preto som zámerne neuviedla ďalšie skutočnosti, ktoré akože z videa mali vyplývať. Ale to, že pápež je za civilné zväzky homosexuálov (za predpokladu, že považuje homosexuálne správanie za hriešne), nepopiera nikto - okrem Vás a cirkevného právnika prof. Dudu. Existuje všeobecný konsenzus vo Vatikáne, svete a na Slovensku, že pápež to takto myslel a povedal (myslím len homosex. reg. partn.), ale zároveň Vatikán dementoval správu, že by sa Cirkevné učenie zmenilo, čo sa ani nemôže (na smútok lieberálnych katolíkov a protestantov). Teda žiadna zmena sa nekoná. Zmena je len v tom, že to hovorí pápež.
Peter(skala)
prečo stale hovoríš že papež hovorí resp. potvrdzuje homozväzky?
🤔
Pozri si poriadne svoje komentare a všetky tvoje komentare len hovoria o udajných vyjadreniach, ale nikde - opakujem: nikde neuvadzaš doslovne vyjadrenie papeža, kde by vyslovene hovoril, že chce homozväzky.

Ak chceš hrať tuto hru ako doposial, tak nech... možno niekto ti skočí na tuto hru ako v Pokri, kde sa tvári hráč že má …More
prečo stale hovoríš že papež hovorí resp. potvrdzuje homozväzky?
🤔
Pozri si poriadne svoje komentare a všetky tvoje komentare len hovoria o udajných vyjadreniach, ale nikde - opakujem: nikde neuvadzaš doslovne vyjadrenie papeža, kde by vyslovene hovoril, že chce homozväzky.

Ak chceš hrať tuto hru ako doposial, tak nech... možno niekto ti skočí na tuto hru ako v Pokri, kde sa tvári hráč že má silné karty ale pokial neuvedieš doslovne znenie papeža, tak blafuješ.

Chceš viesť uprimný dialog, chceš nájsť pravdu, tak ukaž doslovne znenie, tak ako ked niekto cituje biblicke verše ako dôkaz čo hovorí Božie Slovo
Peter(skala)
ale na videu papež nehovorí že potporuje homozväzky. Ved si porovnaj video s doslovným textom. Kde tam vidíš, že papež hovorí ako chce homozväzky?

Ak to tam vidiš, tak napíš v ktorej minute a cituj jeho slová
Hiwea
"(...) to čo potrebujeme je zákon o civilných zväzkoch homosexuálov (...)"
Peter(skala)
ale ved prave to su tie pozliepane vyroky ktore nekorešponduju s doslovným znením Františka počas rozhovoru s novinarkou. Ked si pozrieš doslovný preklad celeho rozhovoru s novinarkou, tak František nič také novinarke nepoevdal. Tie anglické titulky su dezinformacia !
Peter(skala)
ak se však ukázalo, při nakládání s materiály se vzdálil novinářské a autorské etice (viz analýzy v angličtině a v italštině). Poselství o změně přístupu papeže Františka k homosexuálním párům, masívně převzaté světovými médii, není totiž záznamem nové papežovy výpovědi, nýbrž montáží, ke které byl využit velmi dlouhý (téměř hodinu dvacet minut) rozhovor s mexickou novinářkou Valentinou Alazraki …More
ak se však ukázalo, při nakládání s materiály se vzdálil novinářské a autorské etice (viz analýzy v angličtině a v italštině). Poselství o změně přístupu papeže Františka k homosexuálním párům, masívně převzaté světovými médii, není totiž záznamem nové papežovy výpovědi, nýbrž montáží, ke které byl využit velmi dlouhý (téměř hodinu dvacet minut) rozhovor s mexickou novinářkou Valentinou Alazraki z května loňského roku (v českém překladu ZDE).
Hiwea
Hiwea
Dajte si vety pred a po prestrihu a povedzte či to je nelogické. Porovnajte obe videá. Nielen to jedno s tým prestrihom.
Peter(skala)
napíš doslovne znenie Františka v španielčine ako hovorí tuto vetu:
"...to čo potrebujeme je zákon o civilných zväzkoch homosexuálov."
Hiwea
Už som to uviedla odkazom na Luciu Cekotovú z www.duseahvezdy.cz
Peter(skala)
ale my potrebujeme vedieť doslovne znenie a nie nejaké pospajane slova.
To je ako keby som tvrdil že podporuješ pedofiliu, lebo v jednej časti si povedala: "podporujem" a v inej časti " pedofiliu". Spojim tieto dva slová do jedneho celku a mám z teba podporovatela pedofilie.

Lenže keby som doslovne citoval tvoj výrok, kde si suvisle v jednej vete napísala "podporujem pedofiliu" tak to by …More
ale my potrebujeme vedieť doslovne znenie a nie nejaké pospajane slova.
To je ako keby som tvrdil že podporuješ pedofiliu, lebo v jednej časti si povedala: "podporujem" a v inej časti " pedofiliu". Spojim tieto dva slová do jedneho celku a mám z teba podporovatela pedofilie.

Lenže keby som doslovne citoval tvoj výrok, kde si suvisle v jednej vete napísala "podporujem pedofiliu" tak to by bol jasný dôkaz, že si to povedala.
V opačnom pripade by som bol len manipulator, ktorý silou-mocou by ťa chcel prezentovať za pedofilku
Hiwea
Tak toto nie je. Už som sa k tomu vyjadrila. Pasáž, o ktorej som hovorila je v 1:00:02 vystrihnutá, ale je v režisérovom videu, ktoré spochybňujete. Časť novinárkynho videa pred a po tejto pasáži logicky nadväzuje na video, ktoré uverejnil ocenený režisér. Lucia Cekotová tiež ako sa to prekladá zo Španielčiny. Moja otázka. Čo hovoríte na prestrih v novinárkinom videu?
Peter(skala)
Hiwea, Hiewa... tu predsa neide o nejaku hru s guličkami, my nemôžeme si zakladať na udajných trvdeniach nejakého filmu, či prekladatelky, ktoru si ani neôžeme overiť, lebo nemáš doslovne znenie, nemáš video, kde by si mohla toto znenie papeža prepisať do pisomnej formy... nemáš dôkaz, len odkaz na niekoho, kto sa prezentuje ako odbornik

... môžeme sa my tu odvlavať na kadejakých odbornikov a …More
Hiwea, Hiewa... tu predsa neide o nejaku hru s guličkami, my nemôžeme si zakladať na udajných trvdeniach nejakého filmu, či prekladatelky, ktoru si ani neôžeme overiť, lebo nemáš doslovne znenie, nemáš video, kde by si mohla toto znenie papeža prepisať do pisomnej formy... nemáš dôkaz, len odkaz na niekoho, kto sa prezentuje ako odbornik

... môžeme sa my tu odvlavať na kadejakých odbornikov a logicke vysledky zostrihov, ale to všetko su len nepriame odkazy a nie priame dôkazy.

Hiwea, tu preda ide o papeža a učenie, ktoré ak budeš širiť nesprávne o papežových vyjadreniach, tak budeš mať na svedomí dezinformacie a stým spojené nasledky

Tento prípad je ako prípad s človekom, ktorého chceš odsudiť, aby si mohla zožať uznanie na zaklade jeho odsudenia. To si chceš zobrať na svedomie a s tým predstupiť pred Pána Zastupov?

Nedochadza ti, aké to má nasledky?
Ved tu neide len o tému homosexuality, ale už o posudenie vyrokov papeža a dokonca aj odsudenie jeho pontifikatu, lebo ak už aj samotní katolici širia dezinformacie o papežovi, tak potom nasledne samotný širitel sa stavia do stavu odsudenia a samozrejme aj jeho nasledovnici
Hiwea
Peter poďme k faktom. Obviňujete ma tu zo všeličoho. Vo videu noviárky, ktoré považujete za autentické, ktoré som Vám už poslala (pre istotu ešte raz svetkrestanstva.postoj.sk/…-slov-sa-zmenilo-na-detektivku), hovorí pápež v minúte 59:45 po smiechu toto: "Milost Ducha svatého určitě existuje. Odjakživa jsem hájil věrouku. Je zajímavé, že onen zákon o homosexuálním manželství – mluvit o homosexu…More
Peter poďme k faktom. Obviňujete ma tu zo všeličoho. Vo videu noviárky, ktoré považujete za autentické, ktoré som Vám už poslala (pre istotu ešte raz svetkrestanstva.postoj.sk/…-slov-sa-zmenilo-na-detektivku), hovorí pápež v minúte 59:45 po smiechu toto: "Milost Ducha svatého určitě existuje. Odjakživa jsem hájil věrouku. Je zajímavé, že onen zákon o homosexuálním manželství – mluvit o homosexuálním manželství je ovšem rozporuplné..." Potom je zreteľný prestrih videa počas vety v minúte 1:00:02 a video pokračuje novou otázkou novinárky a odpoveďou pápeža, ktorá znie: "Takže není pravda, že předtím jste byl jiný než dnes? Ne, je to pravda, předtím jsem byl někdo a nyní jsem někdo jiný" Z gestikulácie tváre pápeža, z logiky odpovede pápeža a následnej otázky novinárky a z pozadia videa (hnedé) je evidentné, že ide o to isté video a rozhovor a že z videa bola vystrihnutá kontroverzná pasáž, ktorá je však zachytená vo videu režiséra Afinejevského a ktorá znie: To, čo musíme zabezpečiť, je vytvoriť zákon o registrovaných partnerstvách, aby takýmto spôsobom mali právnu ochranu. Sám som sa za to zasadzoval. (Lo que tenemos que hacer es una ley de convivencia civil, tienen derecho a estar cubiertos legalmente. Yo defendí esa.)“ Tento fakt nespochybňuje ani arcibiskup Víctora Manuela Fernándeza, ktorý je bývalým rektorom Pápežskej katolíckej univerzity v Argentíne a blízkym spolupracovníkom pápeža Františka. V druhom slede sa prišlo k popretiu významu slov "de convivencia civil" čo som tiež vysvetlila v našej diskusii, kde som odkázala na Luciu Cekotovú a taktiež na samotného argentínčana Víctora Manuela Fernándeza, ktorý taktiež potvrdil, čo sa myslí pod slovným spojením, ktoré povedal pápež v rozhovore -pozri link Postoj. Záverom chcem dodať, že vôbec ma neteší táto diskusia a rozbor pápežových slov, pretože pre každého katolíka je to nepríjemné. Chcem len poznať pravdu a jasnú reč, resp. logické sa vysporiadanie sa s faktami. Tak ako sa v minulosti ututlávali iné veci a nepomohlo to nikomu, teraz mám dojem, že sa ututláva tiež niečo. Ak by zverejnil režisér Afinejevský (alebo aj Vatikán) celú časť tohto videa - bez vystrihnutia (pretože ju musí mať), potom by som uverila, že to tam nebolo. Inak je táto obhajoba pre veriacich ľudí len ponížujúce autoritatívne (klerikálne) znásilňovanie pravdy. Podotýkam, že napr. kňaz Vittek (a mnohí iní kardináli, biskupi a kňazi) porozumel týmto slovám pápeža tak, že môžu byť súčasťou prejavu pápeža a preto ich obhajoval. Samozrejme, že začal demagógiou a najprv obhajoval nemožnosť homosex. manželstiev, čo sporné nikdy nebolo.
Peter(skala)
Píšeš, že tieto slová povedal pápež na videu?
Ak áno, tak napíš link a čas, kde presne to hovorí:
Lo que tenemos que hacer es una ley de convivencia civil, tienen derecho a estar cubiertos legalmente. Yo defendí esa.
🤔
Varovanie
apredsasatoci
Kde si bol doteraz Duda, keď bergoglio páchal modlosluzbu s pachamamou?
Hiwea
Kňaz Vittek v blogu na Postoji okrem iného napísal:
"Ako sme videli, pápež obhajobou civilných zväzkov neschvaľuje morálne homosexuálne správanie. Je to skôr jediný prípustný právny nástroj, ktorým by sa dali riešiť niektoré sociálne existenciálne problémy ľudí, ktorí de facto už takéto zväzky vytvorili."
Bolo by dobré, aby sa jeho diecézny arcibiskup vyjadril k nesprávnemu teologickému názoru…More
Kňaz Vittek v blogu na Postoji okrem iného napísal:
"Ako sme videli, pápež obhajobou civilných zväzkov neschvaľuje morálne homosexuálne správanie. Je to skôr jediný prípustný právny nástroj, ktorým by sa dali riešiť niektoré sociálne existenciálne problémy ľudí, ktorí de facto už takéto zväzky vytvorili."
Bolo by dobré, aby sa jeho diecézny arcibiskup vyjadril k nesprávnemu teologickému názoru svojho kňaza, ktorý sa verejne vyjadruje v TV LUX a v médiách (má veľký vplyv) k Cirkevným a teologickým otázkam, aby nevznikol zmätok a pochybnosť v tom, že názor kňaza Vitteka je aj názor Cirkvi na Slovensku a pápeža. V prípade otca Kuffu to tak urobil, verím, že odstráni pochybnosti aj v tomto prípade a zakáže sa verejne vyjadrovať kňazovi Vittekovi, aby nešíril názor o správnosti registrovaných partnerstvách.
Svätý Malachiáš(prorok)
Kňaz vittek je ďalší heretik a bludár.
ľubica
to robia naschvál, že nechávajú na obrazovke kňaza, ktorý vie dokonale popliesť...už to majú vyskúšané...v máji t.r. tento kňaz klamal v priamom prenose ohľadne drobenia a opadávania kúskov sv.Hostie pri podávaní na ruku katolíkom, tých čo nechceli pochopiť jeho názorné vyučovanie online, nazval bigotnými a sám autor článku koniec koncom má nepríjemné skúsenosti s týmto proštátnym kňazom, pre …More
to robia naschvál, že nechávajú na obrazovke kňaza, ktorý vie dokonale popliesť...už to majú vyskúšané...v máji t.r. tento kňaz klamal v priamom prenose ohľadne drobenia a opadávania kúskov sv.Hostie pri podávaní na ruku katolíkom, tých čo nechceli pochopiť jeho názorné vyučovanie online, nazval bigotnými a sám autor článku koniec koncom má nepríjemné skúsenosti s týmto proštátnym kňazom, pre ktorého nie je problém okamžite tancovať ako nový predseda KBS Mikas zapískne...
takže, prešlo to v máj prejde aj v novembri.... lebo ovce sú ovce. ...nepíšu, nesťažujú sa, len zablačia a karavána ide ďalej...
Hiwea
Je zaujímavé, že katolícky kňaz Duda nerozumie obsahu slov katolíckeho pápeža Františka a protestant Pastirčák mu rozumie presne. Bolo to tak trápne v tej diskusnej relácii "Do kríža". Duda išiel typickým zahmlievacím spôsobom, že nie je isté-jasné čo povedal pápež František a Pastirčák mu povedal, že práve naopak, pápež to povedal úplne zreteľne. Ako sa vyjadril aj kňaz Vittek, ten týmto slovám …More
Je zaujímavé, že katolícky kňaz Duda nerozumie obsahu slov katolíckeho pápeža Františka a protestant Pastirčák mu rozumie presne. Bolo to tak trápne v tej diskusnej relácii "Do kríža". Duda išiel typickým zahmlievacím spôsobom, že nie je isté-jasné čo povedal pápež František a Pastirčák mu povedal, že práve naopak, pápež to povedal úplne zreteľne. Ako sa vyjadril aj kňaz Vittek, ten týmto slovám taktiež presne rozumel. Rozdiel je len v tom, že kňaz Duda s tým vnútorne nesúhlasí a chcel pápeža nejako kryť a kňaz Vittek a Pastirčák áno, resp. v tom nevidia problém. Hra na slepú babu skončila pán Duda. Buon giorno.
Peter(skala)
Hiwea... opodozrievaš o.Dudu, že zavadza ... ale pritom Ty sám nemáš dôkazy, čo presne František povedal. Ak chceš dokazať že o.Duda zahmlieval, tak najprv ukáž dôkazy. Nemôžeš odsudzovať o.Dudu len na zaklade domnienok či nejakých udajných výrokov, ktoré nedokážeš ani doslovne napísať.

Nedá sa dokazovať alebo vyvraciať bez doslovných vyjadrení tej osoby, ktorej sa to týka.
Takže ak chceš v tom …More
Hiwea... opodozrievaš o.Dudu, že zavadza ... ale pritom Ty sám nemáš dôkazy, čo presne František povedal. Ak chceš dokazať že o.Duda zahmlieval, tak najprv ukáž dôkazy. Nemôžeš odsudzovať o.Dudu len na zaklade domnienok či nejakých udajných výrokov, ktoré nedokážeš ani doslovne napísať.

Nedá sa dokazovať alebo vyvraciať bez doslovných vyjadrení tej osoby, ktorej sa to týka.
Takže ak chceš v tom pokračovať, prid najprv z doslovným vyjadrením papeža a potom sa môžeem baviť o faktoch-dôkazoch.
Hiwea
Vo videu Peter, vo videu. A na web stránke, ktorú ste poslali. Peter len kto nechce vidieť nevidí. Video (videá) je voľne dostupné. Vy musíte preukázať, že pasáž, kde pápaž hovorí o registr. partnerstvách je mimo kontextu a zostrihaná a nezodpovedá logike a okolnostiam osoby pápeža Františka. Vy to tvrdíte, vy to musíte dokázať. Ja tvrdím, že to čo hovorí v tejto súvislosti pápež, je vzhľadom na …More
Vo videu Peter, vo videu. A na web stránke, ktorú ste poslali. Peter len kto nechce vidieť nevidí. Video (videá) je voľne dostupné. Vy musíte preukázať, že pasáž, kde pápaž hovorí o registr. partnerstvách je mimo kontextu a zostrihaná a nezodpovedá logike a okolnostiam osoby pápeža Františka. Vy to tvrdíte, vy to musíte dokázať. Ja tvrdím, že to čo hovorí v tejto súvislosti pápež, je vzhľadom na všetku známe okolnosti pravda. Vy tvrdíte opak a ja ho mám dokázať. To hádam nie.
Peter(skala)
ale na videu papež nehovorí že potporuje homozväzky. Ved si porovnaj video s doslovným textom. Kde tam vidíš, že papež hovorí ako chce homozväzky?

Ak to tam vidiš, tak napíš v ktorej minute a cituj jeho slová
Hiwea
"(...) to čo potrebujeme je zákon o civilných zväzkoch homosexuálov (...)"
Hiwea
duseahvezdy.cz/…01/papez-rozseva-dalsi-zmatek/

Mám ze španělštiny diplom, za sebou stáž na Havanské univerzitě a třicetiletou překladatelsko-tlumočnickou praxi. Čistě odborně: Španělsky se mluví na obrovském území, z něhož evropské Španělsko je jen malá část a jazykové rozdíly někdy i dosti značné. „Registrované partnerství“ se rovněž nazývá v různých zemích různě. Statistiku jsem si nedělala, …More
duseahvezdy.cz/…01/papez-rozseva-dalsi-zmatek/

Mám ze španělštiny diplom, za sebou stáž na Havanské univerzitě a třicetiletou překladatelsko-tlumočnickou praxi. Čistě odborně: Španělsky se mluví na obrovském území, z něhož evropské Španělsko je jen malá část a jazykové rozdíly někdy i dosti značné. „Registrované partnerství“ se rovněž nazývá v různých zemích různě. Statistiku jsem si nedělala, ale nejčastěji zřejmě „unión civil“, dále „pacto civik de solidaridad“, „sociedad de convivencia“ a ještě mnohé další. Papež je Argentinec a argentinská média jeho výroky pochopila jednoznačně: lacapital.com.ar/convivencia-civil-a34767.html
V argentinské španělštině je ten termín vcelku jasný a papež není první ani jediný, kdo ho používá:
lanacion.com.ar/…ndiente-buena-parte-nid2485637
Občanské soužití v běžném smyslu se řekne „convivencia ciudadana“. „Zákon o občanském soužití“ většina států má. Obvykle se mu říká „občanský zákoník“.
To, k čemu v současné době dochází v souvislosti s interpretací papežových výroků, se v PR nazývá minimalizace škod, prostý lid tomu říká spíš okecávání.
Peter(skala)
radiovaticana.cz/clanek.php?id=29488
Tu si prečitaj celý rozhovor s novinarkou a uvidiš, že tam papež nič take nepovedal
Hiwea
Prestrih v 1:00:02...je to tam vystrihnute. Vo videu, ktoré zverejnil Vatikánm ocenený homosexuálny aktivista-režisér to tam je. Presne po týchto slovách sa tam nachádza táto veta a pokračuje video ďalej ...
Peter(skala)
takže čo hovoríš na rozhovor s novinarkou v českom jazyku?
Kde tam vidiš doslovné znenie: "...to čo potrebujeme je zákon o civilných zväzkoch homosexuálov."
🤔

len toto by som rad vedel
Hiwea
Ešte raz a pomaly. Bez urážky. Rozhovor s novinárkou je zostrihaný. Tá pasáž, o ktorej som hovorila je v 1:00:02 vystrihnutá, ale je v režisérovom videu, ktoré spochybňujete. Časť novinárkynho videa pred a po tejto pasáži logicky nadväzuje na video, ktoré uverejnil ocenený režisér.
Peter(skala)
ocenený režiser na VR ktorého neskôr skritizovali:)
ale podme na to ako vraviš doslovným prekladom: tak mi napíš doslovne znenie v španielčine. Zabudni teraz na anglicke titulky a napíš doslovne znenie papeža, kde hovoril v španielčine
Hiwea
Točíme sa v kruhu? Ďakujem teda za rozhovor.
Svätý Malachiáš(prorok)
Hiwea

Neviem prečo strácate čas s ním keď on to robí naschvál a on bol furt taký istý a pridržiavač sa herez a blud každého druhu aj typu vrátane amazonskej synody a pačamamy. On bol vždy prekrúcač a vyhybač pravej viery aj pravdy ten peterskala. Neriešte ho zbytočne. Tu viacerí vedia,že už roky je taký istý. Netreba s ním on je ako vittek.
Peter(skala)
tak, tak stracajte čas s Malachiašom, on vie, kde je pes zakopaný :)
ekans
ty cipe sprostý
Pavol IV
Hiwea
Peter skala sa sprava ako nefalsovany "satanov advokat"
Bratia a sestry
dennikN 🤮
U.S.C.A.E.
christianitas.sk/…-a-schvalenym-janom-pavlom-ii/

pravda je nepríjemná ale je nutná

...
Teda pápež na jednej strane hovorí, že manželstvo síce je zväzok muža a ženy, avšak na druhej strane pripúšťa isté spolužitie na spôsob civilných zväzkov, aspoň to tak urobil v rozhovore v roku 2014, ktorý však Štátny sekretariát používa na vysvetlenie kontroverzného filmu. V podstate teda len potvrdil, že …More
christianitas.sk/…-a-schvalenym-janom-pavlom-ii/

pravda je nepríjemná ale je nutná

...
Teda pápež na jednej strane hovorí, že manželstvo síce je zväzok muža a ženy, avšak na druhej strane pripúšťa isté spolužitie na spôsob civilných zväzkov, aspoň to tak urobil v rozhovore v roku 2014, ktorý však Štátny sekretariát používa na vysvetlenie kontroverzného filmu. V podstate teda len potvrdil, že František istú formu registrovaných partnerstiev schvaľuje, napríklad v prípade zabezpečenia zdravotnej starostlivosti.
Svätý Malachiáš(prorok)
Peter(skala)

To je tu na tom veľmi zaujímavé,že teraz pomaly každý rieši,že či niečo povedal o registrovaných partnerstvách jak napríklad tu na gloria.tv alebo ako rieši ten duda automaticky stráca papežský úrad však stratil už dávno aj plno iné veci a ohavnosti čo spravil vrátane amazonskej synody a modly pačamama. Už dávno je heretik a bludár a mal už stratiť úrad aj dôveru. Však to ľudia sú …More
Peter(skala)

To je tu na tom veľmi zaujímavé,že teraz pomaly každý rieši,že či niečo povedal o registrovaných partnerstvách jak napríklad tu na gloria.tv alebo ako rieši ten duda automaticky stráca papežský úrad však stratil už dávno aj plno iné veci a ohavnosti čo spravil vrátane amazonskej synody a modly pačamama. Už dávno je heretik a bludár a mal už stratiť úrad aj dôveru. Však to ľudia sú tak slepí a hluchý nerozumiem tomu fakt,že úplne ako keby z inej galaxie a to nielen o ňom,ale o všetkom aj inom aj o pravde,viere nevedia skutočnú realitu aka je atď.
To ako keby úplne iný ľudia boli,ale furt budu písať a hovoriť to nič nieje alebo to nieje pravda. Ďalšie iné veci ohavne a skazené vrátane spájanie falošných cirkvi,siekt a svetských falošných náboženstiev vrátane falošného islamu a židovstva čo sa robí v Ríme a vo Vatikáne aj na čele františka. Robia spoločné bratstvo čo je rúhanie,že máme toho istého boha a vieru s moslimami a židmi. Však už Rím a Vatikán už dávno stratil vieru a stáva sa sídlom pre antikrista. To je obrovská temnota a skáza a začala od 2 VK. Však už františek bergolio presadzuje už aj vakcináciu to ľudia už fakt prišli o rozum? Viacerí aj tu sú taký vrátane petraskalu nevidi absolútne nič čo sa deje aj čo on robí od jeho nástupu za pápeža!! Alebo vedia veľmi dobre a robia to naschvál lebo sú zaplatení ľudia ,ktorí šíria herezy a bludy a pri tom sa len priživujú a zaroveň sa aj smejú!! Žijeme v posledných časoch a o tomto nám bolo predpovedane. Strata viery,pravdy a veľké odpadlíctvo a súženie.
Alexandra Ritzová
Naše svatá víra nestojí na papežích, nýbrž na Kristu a tajemném Těle Páně, jímž je pravá Církev svatá.
U.S.C.A.E.
prečo sa modlí krédo skupinovo ja ti vám neviem ehm Katolicita Viery 😊
dalila
V KN vysvetľovali, že to bolo povytrhavane z kontextu
ľubica
KN je čo prosím? snáď si nemyslíte že katolícke noviny ! všetko iné, len nie katolícke... katolícky bulvár .... kto tento plátok z katolíkov ešte číta? asi ten čo má beľmo a trpí hluchotou.... ved vedenie púšťa k slovu len tých, ktorí si ´môžu´dovoliť kopať do tradičnej tridentskej liturgie...ale tých čo píšu na obranu tradičnej tridentskej liturgie, maže, hodí do koša, urobí sa akože nič …More
KN je čo prosím? snáď si nemyslíte že katolícke noviny ! všetko iné, len nie katolícke... katolícky bulvár .... kto tento plátok z katolíkov ešte číta? asi ten čo má beľmo a trpí hluchotou.... ved vedenie púšťa k slovu len tých, ktorí si ´môžu´dovoliť kopať do tradičnej tridentskej liturgie...ale tých čo píšu na obranu tradičnej tridentskej liturgie, maže, hodí do koša, urobí sa akože nič nedostali... Kn je niečo ako SMETI....ako sol čo stratila chut...
Hiwea
ľubica, napísali ste to tvrdo, ale pravdivo
agnesino
Starký kedysi už nežije najmenej 25 rokov hovoril že kto chce čítať koniny nech si kúpi KN🤣
Agent0
To samé je v ČR, "Katolický týdeník"... Když se mě ptaly děti proč si je beru domů, vždy jim odpovím, abych znal vnitřního nepřítele...
forthetruth333
nuž dobre je ak sa šteklia uši aj ked klamstvom,ak príde Pravda začínaju obštrukcie,,,,,,,,však klerus slovensky???