Coburg
41.2K

Jadrové vydieranie: za ukrajinskými údermi na Záporožskú jadrovú elektráreň stoja USA

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)

Prinášame vám článok z ruského denníka Komsomoľskaja pravda, ktorý odráža ruský pohľad na ostreľovanie Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorá v prípade havárie by mohla spôsobiť ekologickú katastrofu v celej Európe

Na snímke Záporožská jadrová elektráreň

Politický analytik Fedorov nazýva požiadavku Západu odovzdať Ukrajine jadrovú elektráreň v Záporoží jadrovým vydieraním.

Požiadavky Západu odovzdať Kyjevu Záporožskú jadrovú elektráreň nie sú ničím iným ako jadrovým vydieraním, povedal v éteri Rádia KP prezident Aspektského centra pre sociálno-politický výskum Georgij Fiodorov. Zelenskyj môže tieto útoky zastaviť, ak je to iba Bidenova požiadavka.

“Je to klasická hra na nervy: ak neodovzdáte elektráreň, dôjde k jadrovému výbuchu,” povedal Fedorov. – Potrebujú vystupňovať napätie v Európe a zároveň oslabovať európsku bezpečnosť. A ak sa niečo stane, tak zo všetkého obvinia nás.

Európa zároveň buď nechápe, alebo nechce pochopiť nebezpečenstvo situácie. Ak by došlo ku katastrofe, mohla by zasiahnuť celý kontinent.

– Európsky establišment často koná v rámci svojich bláznivých nápadov a iniciatív bez toho, aby pochopil, ako to môže skončiť,” hovorí expert. – Pamätáme si, že aj v nedávnej histórii sa Európa veľmi často zahrávala s ohňom a dôsledkom bolo veľa preliatej krvi. Napríklad Chamberlainova dohoda s Hitlerom. Všetci si mysleli, že to bude v poriadku, a potom sa Británia umyla krvou.

Dnes je to rovnaké – Európa si myslí, že všetko len tak prejde. Každá otázka týkajúca sa jadrovej bezpečnosti je však mimoriadne nebezpečná. Podľa Fedorova však existuje východisko. Vyžaduje si to zintenzívnenie úsilia prostredníctvom diplomatických kanálov a médií. Toto je jediný spôsob, ako Rusko môže vyjadriť nebezpečenstvo tohto problému.

– Na poskytovanie informácií je potrebné využívať všetky platformy a zdroje. A je potrebné prinútiť ukrajinské sily, aby takéto údery nepodnikali,” uzatvára Fiodorov. – To znamená, že musíme zasiahnuť centrá rozhodovania. Čo sa z nejakého humánneho dôvodu zatiaľ ešte nestalo. Pretože ak sa nedajbože niečo stane s jadrovou elektrárňou, bude to mať skutočný vplyv nielen na Ukrajinu alebo Rusko, ale na celý svet.

A “rozhodovacím centrom” nie je len Kyjev, ale aj Washington. A teraz je čas začať vytvárať protiamerickú koalíciu.

– Koalícia, ktorá by mohla mať vplyv na Spojené štáty. Cez Čínu, Rusko, Venezuelu a ďalšie krajiny. Musíme im vytvárať také problémy, aké robia oni nám.

Čo sa týka priamej ochrany elektrárne, jej ochrana je naším národným záujmom, preto je potrebné prijať všetky opatrenia na zaistenie jej bezpečnosti, povedal Fedorov. A na to máme dostatok síl a prostriedkov – prostriedky protivzdušnej obrany a ďalšie systémy. Okrem Záporožskej elektrárne je však potrebné chrániť aj ďalšie energetické zariadenia:

– Je tu aj jadrová elektráreň v Černobyle, ktorú môžu zasiahnuť bez ohľadu na to, či je tam naša armáda alebo nie, všetky priehrady, iné jadrové elektrárne, vodné elektrárne môžu byť predmetom teroristických útokov, ako aj úderov. Mali by sme si uvedomiť, že ide o potenciálny cieľ.
Jadrové vydieranie: za ukrajinskými údermi na Záporožskú jadrovú elektráreň stoja USA - Hlavné správy
Glockner ...
Myslím, že by přišlo vhod celému světu čínské obsazení Tajvanu.
... ... PROKOP
Možná, že by neškodily častější ruské jednání s Havanou a Caracasem o možnosti vybudování ruských základen.
Anna Lavrova
Ad Lutherová:
VEŠKERÉ UČENÍ KATOLÍKŮ JE NASTAVENO TAK ... Vade retro, Lutherová!!!
dyk