Clicks1.2K
pl.news
1

To już wystarczy: homoseksualny biskup musi odejść

Katolicy z diecezji Parramatta w Australii złożyli formalny 24-stronicowy apel z 43 załącznikami do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, wzywając do usunięcia urodzonego w Wietnamie biskupa Vincenta Longa z powodu promowania przez niego homoseksualizmu.

Apel jest następstwem licznych petycji, pod którymi zebrano tysiące podpisów, oskarżających Longa o wywoływanie skandalu poprzez promowanie w szkołach diecezjalnych nauk o homoseksualizmie, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła oraz atakowanie praw rodzicielskich ("Long Is Wrong").

Apel informuje ponadto, że Long prześladował dwóch księży diecezjalnych i usunął ich, ponieważ krytykowali heretyckie podejście diecezji do homoseksualizmu.

Ojciec John Rizzo, diecezjalny egzorcysta, zauważył, że szkoły katolickie pod rządami biskupa Longa są "pełne prohomoseksualnej agendy". Dodał, że Long propaguje "inkluzywność", która obejmuje wszystkich – z wyjątkiem katolików.

Według informacji o przesyłce, apel dotarł do Watykanu 27 kwietnia. Ale według NcRegister.com (3 maja), kongregacja zaprzeczyła jego przybyciu…

#newsBrlbucekgd