Clicks2.1K

Wiadomości Gloria.tv z dnia 17 czerwca 2016 r.

1. Związki gejowskie – antyewangelia czy instytucja na prawach małżeństwa?
2. Czy biskup Grzegorz Ryś podziela poglądy kardynałów Kaspera i Schönborna?
3. Spada przewidywana liczba uczestników Światowych Dni Młodzieży

Związki gejowskie – antyewangelia czy instytucja na prawach małżeństwa?

Clemens Stroppel, wikariusz generalny diecezji Rottenburg-Stuttgart w Niemczech, powiedział na spotkaniu z młodymi, że małżeństwo i związek homoseksualny mają takie same znaczenie, jeśli chodzi o miłość: „Kiedy mowa o miłości, odpowiedzialności i wierności, Kościół nie ma prawa do umniejszania znaczenia związków homoseksualnych porównywanych do małżeństw”. Przykłady podobnych stwierdzeń prominentnych ludzi w Kościele można mnożyć.
Tymczasem Nicholas Okoh, anglikański prymas dla całej Nigerii, w swoim liście pasterskim ostro skrytykował Kościół Anglii za przyjmowanie pochodzącej z Ameryki „fałszywej ewangelii” odnoszącej się do homoseksualnych pseudo-małżeństw. Okoh powiedział, że udzieliłby poparcia niezależnym grupom anglikańskim w Wielkiej Brytanii.

Czy biskup Grzegorz Ryś podziela poglądy kardynałów Kaspera i Schönborna?
W jednym ze swoich ostatnich nagrań wideo, dotyczącym „Amoris Laetitia”, biskup Grzegorz Ryś zdaje się małymi krokami podprowadzać pod poglądy Kasper-Schönborn (lub niebezpiecznie ku temu ciąży), to jest w tego typu rozważania, które nie przedstawiają w sposób jasny i prosty praktyki Kościoła wynikającej z Jego nauczania, wskazując przy tym na potrzebę rozeznania poszczególnych sytuacji, dopuszczając jednak wyjątki przeciwne prawu Bożemu, i jednocześnie w pięknych słowach opisując niezmienną normę, ideał oraz włączanie we wspólnotę Kościoła. Przykładem jest rozmywanie różnicy miedzy regularnym związkiem między kobietą a mężczyzną, to jest małżeństwem sakramentalnym, a wszelkimi innych – grzesznymi – rodzajami związków, w których dochodzi do współżycia. Odnośnie do terminu „sytuacja nieregularna” biskup Ryś stwierdza z dystansem: „jak my to mówimy”, „samo w sobie takie sformułowanie”, „nie ma lepszego”. Biskup Ryś mówi o „Amoris Laetitia”: „Przeczytajcie, to jest bardzo piękny tekst”.

Spada przewidywana liczba uczestników Światowych Dni Młodzieży
Na Światowych dniach Młodzieży w Madrycie w 2011 roku wzięło udział ponad 1,5 mln uczestników. Dwa lata później w Rio de Janeiro w Brazylii w końcowej Mszy uczestniczyło niespełna ponad 3,5 mln osób. W Krakowie jeszcze w początkach tego roku spodziewano się być może nawet 2,5 mln młodych z całego świata. W ostatnich oficjalnych prognozach wspomina się już jednak tylko o 1,5 mln młodych, ponieważ dotychczas zarejestrowało się ok. 600 tys. pielgrzymów. Światowe Dni Młodzieży borykają się ponadto z wielkimi problemami finansowymi i organizacyjnymi.
Zosiasamosia
Czyzby to byl krok w kierunku zniesienia sakramentow? Najpierw zniesienie sakramentu malzenstwa, a potem calej reszty i chop siup mamy jedna religie swiatowa
Premizl Constans
Ohyda spustoszenia:
rorate-caeli.blogspot.com/…/cathedral-of-or…
I takimi ekscesami chcą odwrócić od siebie gniew Boży i zastopować napływ barbarzyńców? Efekt będzie odwrotny. Ale jeszcze trochę i po zboczeńcach nie będzie śladu. Zakrzywione miecze wyrżną ich w pień.
m.rekinek
,,Pogląd, że protestant ma się przyłączyć do Kościoła Katolickiego nie jest katolicki – powiedział bp Grzegorz Ryś na spotkaniu zorganizowanym przez krakowskie Duszpasterstwo Akademickie „U Brata”.
To jedna z bardzo wielu NIEKATOLICKICH wypowiedzi bp Rysia - wprowadzająca dodatkowy zamęt , w tych czasach Pomieszania Powszechnego.