Kde je katolická poslušnost dnes?

Co je poslušnost? Poslušnost je plnění příkazů zákonných představených člověka s úmyslem konat jejich vůli. Katolíci si zvláště cení poslušnost kvůli Kristově vlastnímu příkladu, a protože ve svých …
Tomislav
Nelze řadit arc.Lefebvra mezi vzory poslušnosti, když bez dovolení představeného vysvětil nějaké biskupy.
ekans
stav nouze to dovoluje, kdyby to neudělal, dnes by byla po tridentu veta
Tomislav
Stav nouze je relativní pojem. Nešlo mu o život jako Davidovi, když jedl posvátné chleby v chrámě. Jen Bůh může soudit, co by bylo, kdyby to Lefebvre nebyl býval učinil.
ekans
o pozemský určitě ne, vdp.
ekans
a jestli vám je jedno že věčnost budete trávit ve společnosti démonů, tak ve své misi pokračujte stejným způsobem
Kallistratos
Svévole milý ekansi není cesta... Tvé opojení vzdorem a trucovitostí není žádnou směrovkou. Podívej se na svou společnost kolem sebe a co vidíš? Cestu k blaženosti? Ne, jen permanentní přinasranost. To je cesta?
ekans
tyvole, běž si svou
Hermenegild
To znamená, že všetci kňazi napr. na Slovensku, ktorí slúžia platne eucharistickú obetu v spojení s pápežom, biskupmi a spolupresbytermi, sa zpreneverujú Bohu. A to je fakticky schizma celej partikulárnej Cirkvi. Ináč by sa stali z nich mučeníci vo veci neuposlúchnutia spôsobu profánneho rozdávania sv. prijímania, za čo by boli zrejme suspendovaní, a tak by sa začala formovať podzemná cirkev. A …More
To znamená, že všetci kňazi napr. na Slovensku, ktorí slúžia platne eucharistickú obetu v spojení s pápežom, biskupmi a spolupresbytermi, sa zpreneverujú Bohu. A to je fakticky schizma celej partikulárnej Cirkvi. Ináč by sa stali z nich mučeníci vo veci neuposlúchnutia spôsobu profánneho rozdávania sv. prijímania, za čo by boli zrejme suspendovaní, a tak by sa začala formovať podzemná cirkev. A o to diablovi ide - zničiť Cirkev za každú cenu.
ekans
oni sa boja o teplé fary, nijaká poslušnost
Kallistratos
O co se bojíš Ty ekans? O svou pravou identitu? 😂
ekans
o tvou modernistickou duši. troubo
Kallistratos
jsi zbabělý člověk ekans
Tomislav
Názor, že svátosti vysluhované hříšným knězem či biskupem či papežem jsou neplatné, je blud, stejně jako je bludné tvrdit, že svátosti jsou neplatné, když jsou slouženy novým obřadem a ne starým obřadem.
ekans
a kde jsem to tvrdil, @Tomislav, trpíte stihomamem
ekans