Clicks961
m.rekinek
5
ŚWIECKI BISKUPOWI … OGONEM ?! S. Bruna od Maryi youtu.be/yw34VSLRPso Film zrealizowany dzięki wsparciu Patronów – Bóg zapłać! Zostań Patronem! Więcej informacji na stronie: pustelniczy.pl/yout…More
ŚWIECKI BISKUPOWI … OGONEM ?!
S. Bruna od Maryi
youtu.be/yw34VSLRPso
Film zrealizowany dzięki wsparciu Patronów – Bóg zapłać! Zostań Patronem! Więcej informacji na stronie: pustelniczy.pl/youtube.html Utrzymanie kanału i pustelni można wesprzeć wpłacając darowiznę na konto: Fundacja Biskupa Hugona Bank Pocztowy S.A. 17 1320 1104 3006 5417 2000 0001 Tytułem: youtube-pustelnia Moje książki można znaleźć pod tym adresem: motyleksiazkowe.pl/2251_fundacja-biskupa-hugona?orderby=name&orderway * * * Komentarz do fragmentu wypowiedzi ks. abp. Stanisława Gądeckiego podczas ingresu abp. Tadeusza Wojdy. Chodzi o głośne zdanie z „Konstytucji apostolskich”: „Nie wypada byś ty, biskup, który jesteś głową, na czyjąś zgubę słuchał ogona, czyli zbuntowanego człowieka świeckiego.” Wspomniane linki to: Constitutions of the Holy Apostles, ewtn.com/…ly-apostles-apostolic-constitutions-books-iv-11472 [dostęp: 12.04.2021]. archive.org/details/didascaliaetcon00funkgoog, s. 122 [dostęp: 12.04.2021]. * * * Warto zajrzeć także tutaj: Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Rada, by biskup nie słuchał „ogona, czyli zbuntowanego człowieka świeckiego”, to dla nas policzek. List otwarty do abp. Gądeckiego, wiez.pl/…/03/31/to-dla-nas-policzek-list-do-abp-gadeckiego/ [dostęp: 12.04.2021]. Brunon Zgraja, Ideał chrześcijanina w świetle „Konstytucji apostolskich” [w:] „Colloquia Theologica Ottoniana” nr 1 (2015), 191-214, http://bazhum.muzhp.pl/media/files/Co...

POKAŻ MNIEJ
Paweł Michał
Z racji, że mój komentarz na zacytowane przez Nieprzejednanego Wstecznika słowa pani Bruny gdzieś się "zawieruszył", to w podobnym tonie odpowiem tutaj z nadzieją, że komentarz się ostanie.
Przytoczone zostały następujące słowa pani Bruny:

"Nasze stroje, o które przy okazji oświadczenia kurialnego pyta wiele osób,nigdy nie były nazywane zakonnymi. Pustelnikom w ogóle nie wolno nosić strojów …More
Z racji, że mój komentarz na zacytowane przez Nieprzejednanego Wstecznika słowa pani Bruny gdzieś się "zawieruszył", to w podobnym tonie odpowiem tutaj z nadzieją, że komentarz się ostanie.
Przytoczone zostały następujące słowa pani Bruny:

"Nasze stroje, o które przy okazji oświadczenia kurialnego pyta wiele osób,nigdy nie były nazywane zakonnymi. Pustelnikom w ogóle nie wolno nosić strojów ściśle zakonnych, co najwyżej podobne do nich.W naszej„Regule dla eremitek”jest mowa o szatach monastycznych nawiązujących do stroju pielgrzyma. Potwierdzam:stroje zostaną zmodyfikowane.

Tytuł „siostra” czy „brat” przysługuje od stuleci wszystkim pustelnikom. Określanie tego terminu mianem tytułu jest zresztą zdecydowanie na wyrost. Podobnie tradycją eremicką jest używanie zmienionych imion pozbawionych nazwisk. Z tego nie zrezygnujemy, bo nie ma do tego żadnych podstaw."


Pani "siostra Bruna" potwierdziła tym samym, że coś ze strojem było nie tak, skoro zostaną one zmodyfikowane. Najwyraźniej duża liczba osób naprawdę uwierzyła, że ona jest siostrą zakonną, a nie, że tylko przebrała się za siostrę zakonną.

Pani "siostra Bruna" często odwołuje się do tradycji eremickiej. Zatem pytanie mam takie. Czy do tradycji eremickiej należą również regularne publiczne występy i związane z nimi gadulstwo pani Bruny?
To jest przegięcie
Paweł Michał, ta pani to Pani Ewa. Nazwisko łatwo znaleźć bo Fundacja Biskupa Hugona gdzie zbiera pieniądze jest założona m.in. na nią i jej mamę (wystarczy wstukać w google nazwę fundacji).
Uważam, że wypinając się na decyzję Kurii to już przesadziła ostro- może razem z mamą chciała dobrze i pragnęły być osobami konsekrowanymi, ale nie zdecydowały się na to- wobec czego nazywanie się dalej „…More
Paweł Michał, ta pani to Pani Ewa. Nazwisko łatwo znaleźć bo Fundacja Biskupa Hugona gdzie zbiera pieniądze jest założona m.in. na nią i jej mamę (wystarczy wstukać w google nazwę fundacji).
Uważam, że wypinając się na decyzję Kurii to już przesadziła ostro- może razem z mamą chciała dobrze i pragnęły być osobami konsekrowanymi, ale nie zdecydowały się na to- wobec czego nazywanie się dalej „siostrą” i ubieranie się na pograniczu osoby konsekrowanej i świeckiej gdzie wielu ludzi się nabierze, że to zakonnica jest już ostrym przegięciem i oszustwem. Dlatego uważam, że takie oszustwa należy demaskować tak jak napisałeś!
Poza tym chyba coś z tymi kobietami jest nie tak, bo nakręcono o nich program „Interwencja” (w google trzeba wstukać „interwencja Kocierzowy”). Biskupi jak to ludzie też podejmują złe decyzje, ale chyba nie w tym przypadku.
old school
S Bruna jest wykluczona z Kosciola przez biskupa miejsca
Paweł Michał
Ta pani nie została wykluczona z Kościoła, tylko biskup miejsca podał do publicznej wiadomości jaki jest jej status. Różnych farbowańców, czy przebierańców trzeba demaskować. Zresztą z niej taka pustelnica jak nie przymierzając z koziej...
Celebrytka, która ma parcie na szkło. Gdzie tu jakieś odseparowanie od świata jest? Żenada.
old school
S Bruna nie ma prawa występować w habicie i jest zawieszona przez biskupa miejsca