Serbski prawosławny: Đoković opuścił 2022 Australian Open przed poddaniem się przymusowym szczepieniom

Numer jeden światowego rankingu tenisistów Novak Đoković został deportowany z Australii, ponieważ sprzeciwił się przymusowemu szczepieniu Covid. Teraz jest poza of the Australian Open.

Do swojej rodzinnej Serbii przybył 17 stycznia. Jest prawdopodobne, że zostanie również wykluczony z kolejnego turnieju Wielkiego Szlema, French Open. We Francji panuje sztywny reżim Covidowy.

Đoković niedawno przeszedł infekcję koronawirusem. Zgodnie z normalnym standardem medycznym, powinien być zwolniony z przymusowych szczepień. Ale australijski reżim Covid powołał się na "interes publiczny" i cofnął wizę Đokovića wysuwając teorię spiskową, że obecność Đokovića może wzbudzić "nastroje antyszczepionkowe". Wyrzucenie go z kraju było konieczne, aby zapewnić Australijczykom "bezpieczeństwo".

Đoković jest prawosławnym chrześcijaninem. Według jego [katolickiej chorwackiej] matki, modli się co najmniej dwa razy dziennie. W 2011 roku przekazał 100.000$ na rzecz klasztoru Gracanica w Kosowie. Jednym z jego słynnych cytatów jest: "jestem nie tylko sportowcem, jestem przede wszystkim prawosławnym chrześcijaninem".

Na zdjęciu poniżej widać go modlącego się w serbskiej cerkwi wraz z synem.

#newsPhnnucpdue

grafix
Polscy skoczkowie się zaszczepili i zazwyczaj nie kwalifikują się już do finałowej 30. A Polscy skoczkowie przed szczepieniami byli potęgą teraz są niczym.
Radek33
Nigdy nie przepadałem za Djokovicem,oczywiście chodzi mi o jego styl grania,zawsze kibicowałem Nadalowi.Okazalo się że Rafa jest covidianem a Novak katolikiem który chce żyć i uzywa rozumu.Czas zmienić sportową sympatię i kibicować prawdziwemu bohaterowi
grafix
Okazał się mądrzejszy od całego Australijskiego Rządu
starski
Dobrze to skomentował pan Majewski w programie PCH24 - w społeczeństwie australijskim występuje efekt "my sie daliśmy wrobić to wszyscy muszą, nie będziemy jedynymi frajerami". Albo wprost - syndrom monachijski.
Dawid D.
Bohater naszych czasów.
anna.maria shares this
5
WŁADYSŁAW KRÓL shares this
19
Wierzący Mądry Człowiek.
grafix
Pan Bóg ochronił tego chrześcianina i wielkiego sportowca przed śmiercionośnym zastrzykiem. Cerkiew prawosławna w bardzo subtelny sposób ale bardzo skutecznie przeciwstawia się szczepieniom trucizną. W Bułgarii dzięki temu tylko 25% PRZYJĘŁO ZASTRZYŁO ZASTRZYK ŚMIERCI.