B W
81.3K

⚠ŁATWY DO UZYSKANIA ODPUST⚠ : warunki zwykłe + Koronka do Bożego Miłosierdzia (tylko na terenie …

--- W skrócie Bardzo łatwy do uzyskania odpust. Obowiązuje tylko na terenie Polski. Dostępny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie Komunii św. + modlitwa w intencjach papieskich). Odpust można ofiarować …More
--- W skrócie
Bardzo łatwy do uzyskania odpust. Obowiązuje tylko na terenie Polski. Dostępny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie Komunii św. + modlitwa w intencjach papieskich).
Odpust można ofiarować za zmarłego lub za siebie.
Szczególnie polecane jest ofiarowanie odpustu za zmarłych - "błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
--- Uzasadnienie
Na podstawie Dekretu z 12 stycznia 2002 o związaniu odpustów z Koronką do Miłosierdzia Bożego ( Odpust zupełny dla Koronki do Miłosierdzia Bożego | Miłosierdzie - św. Faustyna - Dzienniczek - Koronka - obraz Jezu, ufam Tobie - Sanktuarium - online ):
"Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie …More
D4wCio121 and one more user link to this post
grazka
A ja mieszkam po za POLSKĄ przecież koronka jest dla wszystkich gdziekolwiek mieszkają.
B W
@grazka To Kościół ustala warunki. Tu warunkiem jest "udziela się w granicach Polski", pewnie ze względu na uhonorowanie s. Faustyny Kowalskiej. Mieszkając poza Polską masz bardzo wiele innych okazji do odpustów do wykorzystania.
grazka
Warunki powstały, ZANIM powstał kościół. Biorąc 'pod lupę' warunki, które oferuje dzisiejszy kościół, należy się moooocno zastanowić, gdzie zmierzamy. Na przykład Najświętszy sakrament, do łapy, w postawie stojącej itd. a później tą samą łapą pociera się tyłek, żeby zanim kobieta usiądzie, ułożyć sukienkę/spódnicę!? Dobry Bóg obdarzył nas rozumem, tyle tylko że w 'lwiej' części społeczeństwa …More
Warunki powstały, ZANIM powstał kościół. Biorąc 'pod lupę' warunki, które oferuje dzisiejszy kościół, należy się moooocno zastanowić, gdzie zmierzamy. Na przykład Najświętszy sakrament, do łapy, w postawie stojącej itd. a później tą samą łapą pociera się tyłek, żeby zanim kobieta usiądzie, ułożyć sukienkę/spódnicę!? Dobry Bóg obdarzył nas rozumem, tyle tylko że w 'lwiej' części społeczeństwa mózgi zastąpiono telewizorem/internetem/radiem/festynami itp.
grazka
B W
@grazka Kościół zawsze był Kościołem grzeszników, teraz też tak jest. Wiemy, że bardzo źle się dzieje i prawdopodobnie spełnia się nie ujawniona część III tajemnicy fatimskiej, dotycząca najprawdopodobniej apostazji w Kościele. Mimo to, to wciąż jest jedyny prawdziwy Kościół i posiada władzę by zatwierdzać m.in. warunki tego odpustu.
baran katolicki
B W Twierdzenie, że "Kościół zawsze był Kościołem grzeszników, teraz też tak jest " jest bzdurne i niekatolickie. Proszę rzeczowo uzasadnić taki pogląd.
B W
@baran katolicki Wg mnie, to, że kapłani oraz wierni ciągle potrzebują sakramentu Pokuty jest dowodem tego, że Kościół jest Kościołem ludzi grzesznych i ciągle potrzebujących Bożego Przebaczenia i Oczyszczenia.
baran katolicki
B W Wszyscy jesteśmy grzeszni ale to nie znaczy, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. W Kościele nie ma czegoś takiego jak "niepijący alkoholik". Katolik kiedy jest w grzechu ciężkim idzie po Sakrament Pokuty, a kiedy się wyspowiada i otrzyma rozgrzeszenie przestaje być grzesznikiem. Tylko ten kto z uporem trwa w grzechu jest grzesznikiem i to co w takim Katoliku jest grzechem jest automatycznie poza …More
B W Wszyscy jesteśmy grzeszni ale to nie znaczy, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. W Kościele nie ma czegoś takiego jak "niepijący alkoholik". Katolik kiedy jest w grzechu ciężkim idzie po Sakrament Pokuty, a kiedy się wyspowiada i otrzyma rozgrzeszenie przestaje być grzesznikiem. Tylko ten kto z uporem trwa w grzechu jest grzesznikiem i to co w takim Katoliku jest grzechem jest automatycznie poza Kościołem świętym. Grzeszność jest tylko skłonnością do grzechu i nie można ją utożsamiać z grzechem. Sama grzeszność nie czyni z nas grzeszników. Sakrament Chrztu św. i Sakrament Pokuty do dwa Sakramenty wprowadzające do Kościoła św. Tak zwane sakramenty przywracające życie w Bożej łasce uświęcającej. Są krótsze i dłuższe okresy w życiu Katolika kiedy to trwamy w świętości łaski Bożej/ jesteśmy wolni od grzechu śmiertelnego/.