Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.8K

Tadeusz Chołda zabrany do szpitala psychiatrycznego wbrew własnej woli

jamek
2
ok godz. 11 rano funkcjonariusze więzienni zabrali krakowskiego działacza społecznego Tadeusza Chołdę prawdopodobnie do szpitala psychiatrycznego na Montelupich w Krakowie. Oto publikacja ostatniej …More
ok godz. 11 rano funkcjonariusze więzienni zabrali krakowskiego działacza społecznego Tadeusza Chołdę prawdopodobnie do szpitala psychiatrycznego na Montelupich w Krakowie.
Oto publikacja ostatniej rozmowy z Tadeuszem Chołdą zaraz po ubezwłasnowolnieniu. W drugiej części programu wypowiada się Jerzy Jachnik, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej.
Tadeusz Chołda miał szansę wyjść przedterminowo już w przyszłym tygodniu, tymczasem krakowski sędzia penitencjarny podjął decyzję o dalszym przetrzymywaniu go -- tym razem w szpitalu psychiatrycznym. Tadeusz Chołda nie wyraża na to zgody, ale w Polsce to nie ma znaczenia -- człowiek jest już zwierzęciem i nie ma żadnych praw!
Właśnie w szpitalach psychiatrycznych umieszczano opozycję polityczną w nazistowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji. Jest bardzo niepokojące, że Polska zbliża się do standardów tych krajów, że bezkarni i niekontrolowani przez jakiekolwiek instytucje sędziowie mogą swoimi zarządzeniami ubezwłasnowolniać obywateli RP.
jadwiska and one more user like this.
jadwiska likes this.
74pat likes this.