csk.news
112.4K

Františkova synoda je marketingovou kampaňou pre herézy - biskup

Cirkev nebola 2000 rokov na nesprávnej ceste, aby ju prebiehajúci synodálny proces naučil lepšie, píše vo vyhlásení z 1. novembra švajčiarsky emeritný pomocný biskup Marian Eleganti.

Františkova synoda je o tých istých starých veciach, ktoré sa od 70. rokov minulého storočia ohrievajú už po niekoľkýkrát: "demokracia", kňazstvo žien, zrušenie sexuálnej morálky, cudzoložstva a homosexuality, odklon od "kňazského centra" v liturgii atď.

Synoda je "akousi marketingovou kampaňou" pre herézy označené prázdnymi frázami ako načúvanie, inkluzívnosť, prijatie, rozmanitosť, rovnosť, analyzuje.

Synodálny "Boh" sa predáva ako "inkluzívna láska", ktorá schvaľuje všetko. Naproti tomu Kristus hlásal výlučnosť, keď sú ľudia vylúčení zo svadobnej siene a vyhodení von, kde je plač a škrípanie zubami.

Eleganti vysvetľuje, že "synodálny Boh" už nie je pravda a spravodlivosť, ktoré sú výlučné a vylučujú omyl a hriech a tých, ktorí trvajú na hriechu.

Pre Elegantiho sa Petrova skala stala pohyblivou dunou, ktorá ide ďalej (syn-odos) namiesto toho, aby poskytovala jasnosť. Podľa neho [údajná] jasnosť predchádzajúcich pápežov a predchádzajúcich koncilov, vrátane textov Druhého vatikánskeho koncilu, dnes už nie je akceptovaná.

Cirkev nie je snívajúcou, ale učiteľkou, ktorá si neprotirečí, napríklad pri posudzovaní homosexuality, ktorú Eleganti nazýva "veľkým zlom v klére za posledných 50 rokov". Tento problém sa nerieši, ale zakrýva, a to dokonca "priamo na najvyšších miestach" vo Vatikáne.

Eleganti jasne hovorí, že svet a jeho nemorálnosť "nie sú zdrojom zjavenia".

Obrázok: Marian Eleganti, 2014 © wikicomons CC BY-SA, #newsTlgnzmrcru

Libor Halik shares this
632
Biskup Eleganti nazýva homosexualitu "veľkým zlom v klére za posledných 50 rokov". Tento problém sa nerieši, ale zakrýva, a to dokonca "priamo na najvyšších miestach" vo Vatikáne. Eleganti jasne hovorí, že svet a jeho nemorálnosť "nie sú zdrojom zjavenia".
Metod
Jezuita Frančesko slobodomurár, neplatný nástupca sv.Petra tragická postava RKC..