Czy autorytarni używali „1984” jako podręcznika

Dr Joseph Mercola
HISTORIA W SKRÓCIE
-"Nauka" została wykorzystana do pozbawienia nas praw medycznych i wolności osobistych przez ostatnie dwa lata. Teraz "nauka" jest przedstawiana jako uzasadnienie dla niejedzenia prawdziwej wołowiny i przyzwyczajenia się do owadów i alternatywnych białek hodowanych w laboratorium. "Nauka" jest również wykorzystywana, aby zmusić nas do zaakceptowania przerw w dostawie prądu i pozbawienia energii.

-Odzwierciedlając dystopijną powieść George'a Orwella "1984", administracja Bidena wmawia nam, że gospodarka ma się dobrze, PKB jest silny, a inflacja jest przejściowa, mimo że dane wyraźnie mówią co innego.

-Biden upierał się nawet, że pożyczanie (czytaj: drukowanie) większej ilości pieniędzy obniży ceny, nie wpływając jednocześnie na wartość dolara. To podstawowa ekonomia, że zwiększenie podaży pieniądza powoduje inflację, ale nawet inflacja jest redefiniowana według własnego uznania

-Pod koniec kwietnia 2022 roku Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA stworzył nawet faktyczne "ministerstwo prawdy", Radę Zarządzającą Dezinformacją, w rażącym naruszeniu Pierwszej Poprawki. Rząd w zasadzie "wyrwał z pamięci" Konstytucję i udaje, że ona nie istnieje, mając nadzieję, że będziesz udawał razem z nimi

-Czy rząd oszukuje społeczeństwo? Gaslighting jest formą emocjonalnej manipulacji i nadużycia, w której sprawca tworzy fałszywą narrację i sprawia, że ofiara kwestionuje swój rozsądek. Przepisywanie historii jest kluczowym znakiem rozpoznawczym, podobnie jak obalanie tego, co jest oczywistym faktem.


"Czy to tylko ja, czy też inni mają wrażenie, że ktoś tam używa dzieła Orwella nie jako ostrzeżenia, ale jako instrukcji obsługi właściciela?" zapytał gospodarz" GBNews" Neil Oliver w monologu z 7 maja 2022 roku. Streścił scenę z książki George'a Orwella "Folwark zwierzęcy", w której zwierzęta gospodarskie odkrywają, że świnie zabierają dla siebie wszystkie jabłka i mleko. Kiedy ich samolubne zachowanie zostaje ujawnione, świnie bronią go, mówiąc, że zostało naukowo udowodnione, że tylko świnie potrzebują mleka i jabłek dla dobrego zdrowia.

Kto tak naprawdę podąża za nauką?

Termin "nauka" był wielokrotnie rzucany nam w twarz i wpychany do gardła przez ostatnie dwa lata, podczas gdy niesprawiedliwie i irracjonalnie oddzielał przełożonych od plebsu. "Nauka" została wykorzystana do pozbawienia nas praw medycznych i wolności osobistych. Teraz "nauka" jest przedstawiana jako uzasadnienie dla niejedzenia prawdziwej wołowiny i przyzwyczajenia się do owadów, karczowników i alternatywnych białek hodowanych w laboratorium. " "Nauka" jest również wykorzystywana, aby zmusić nas do zaakceptowania przerw w dostawie prądu i pozbawienia energii.

"Gigant energetyczny "E.On" wysłał ostatnio pary poliestrowych skarpet do klientów z przesłaniem: 'Energia w dół, CO2 w dół.

Ci dosłownie kontrolujący władzę mówią ludziom, aby nosili więcej ubrań, aby odeprzeć zimno, zamiast mieć ogrzewanie w swoich domach" -
powiedział Oliver.

„1984” - Podręcznik totalitaryzmu - 1984 George Orwell - Full Movie - Hollywood best Greatest blockbuster movie Film
W dystopijnej powieści Orwella "Rok 1984" znajdujemy zarówno Ministerstwo Obfitości, jak i Ministerstwo Prawdy. Obie nazwy są przeciwieństwem ich prawdziwej funkcji. Zadaniem Ministerstwa Obfitości jest utrzymywanie stałego poziomu ubóstwa przy jednoczesnym publikowaniu sfabrykowanych liczb produkcyjnych dla przedmiotów, które nigdy nie zostały faktycznie wyprodukowane, natomiast zadaniem Ministerstwa Prawdy jest "modyfikowanie" niewygodnych faktów i codzienne pisanie historii na nowo, aby dopasować ją do narracji politycznej.

W USA administracja Bidena wmawia nam, że gospodarka ma się dobrze, PKB jest silny 1, a inflacja jest przejściowa, 2 chociaż dane wyraźnie mówią co innego. Pierwszy kwartał 2022 roku miał w rzeczywistości ujemną stopę wzrostu, 3 dług konsumencki wzrósł w marcu o 52 miliardy dolarów, 4 a inflacja w ciągu ostatniego roku była najszybsza od czterech dekad, 5 i tak bez końca. Biden nalegał nawet, że pożyczanie (czytaj: drukowanie) większej ilości pieniędzy obniży ceny, nie wpływając jednocześnie na wartość dolara.

Cytując współpracownika The Hill, Chrisa Talgo, 6; "To się nazywa, pożyczający złośliwy Biden-izm", ponieważ "kiedy rząd drukuje lub pożycza biliony dolarów, wartość dolara spada, a ceny rosną. To się nazywa inflacja". To podstawowa ekonomia, ale nawet ona jest redefiniowana wedle kaprysu.

Jakby to nie było wystarczająco orwellowskie, pod koniec kwietnia 2022 roku Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA stworzył faktyczne "ministerstwo prawdy", Radę Zarządzającą Dezinformacją, w rażącym naruszeniu Pierwszej Poprawki (wolność słowa). DHS w zasadzie udaje, jakby Konstytucja już nie istniała, a przecież nikt nie może sobie przypomnieć, by była formalnie zniesiona. Powinna nadal tam być - najwyższe prawo na tej ziemi. Ale rząd zachowuje się tak, jakby został pozbawiony pamięci i bez wątpienia ma nadzieję, że po prostu się z tym pogodzisz. To nic innego, jak tworzenie szaleństwa, i być może taka jest intencja.

Rządowy "Gaslighting"
Przypomina to bardzo "gaslighting", formę emocjonalnej manipulacji i nadużycia, w której sprawca tworzy fałszywą narrację i krok po kroku sprawia, że ofiara kwestionuje swoje zdrowie psychiczne.

Przepisywanie historii jest kluczowym znakiem rozpoznawczym, podobnie jak obalanie tego, co jest oczywistym faktem. Głupimi przykładami mogą być komentarze na temat "czarnej koszuli", podczas gdy koszula, którą masz na sobie jest biała, lub naleganie na przybycie z godzinnym opóźnieniem, podczas gdy najwyraźniej byłeś na czas, sądząc po każdym zegarze w domu. Podczas gdy ofiara może się zastanawiać, czy traci rozum, to w rzeczywistości ludzie, którzy robią "gaslighting", zazwyczaj mają zaburzenia psychiczne. Są to zazwyczaj patologiczni kłamcy z silnymi tendencjami narcystycznymi.

Aby się chronić, psychologowie zalecają; abyś nabrała dystansu do sprawcy, zachował wszystkie dowody (aby mógł potwierdzić fakty, gdy będziesz niepewny) i wyznaczył mocne granice tego, co będziesz tolerować, a czego nie. Na koniec trzeba przerwać współpracować - o czym warto pamiętać. W swoim monologu Oliver ubolewa nad niską frekwencją w wyborach lokalnych, zauważając, że większość ludzi jest po prostu zmęczona nadużyciami. Wyczerpany przez kłamstwa. Zmęczeni ponad miarę hipokryzją. Niech to będzie lekcja dla Amerykanów - nie popadajcie w apatię. To prawda, że jesteśmy atakowani przez fenomenalnie potężną wojnę psychologiczną, ale pozostanie skupionym na prawdzie i odmowa zejścia na boczny tor jest najlepszą obroną.

Wrogowie wolności - Aldous Huxley interviewed by Mike Wallace : 1958 (Full)

Aldous Huxley był współczesnym i mentorem Orwella. W powyższym wywiadzie z 1958 roku Huxley omawia serię esejów, które napisał pod tytułem "Wrogowie wolności". Seria ta nakreśla "bezosobowe siły", które "zmierzają w kierunku stopniowego zmniejszania wolności", oraz "urządzenia technologiczne", które mogą być wykorzystane do przyspieszenia tego procesu poprzez narzucenie coraz większej kontroli nad populacją.

"Wraz z pojawieniem się telewizji, Huxley przewidział, jak autorytarne przywództwo może stać się źródłem 'jednopunktowego bębnienia' jednej idei, skutecznie piorącego mózg społeczeństwa. Ponadto przewidział technologiczną możliwość "obejścia racjonalnej strony człowieka" i manipulowania zachowaniem poprzez wpływanie na ludzi na poziomie podświadomości (za pomocą okultyzmu i hipnozy dopow.).

"To jest dokładnie to, z czym mamy do czynienia dzisiaj". Huxley zwrócił uwagę, że w miarę jak technologia staje się coraz bardziej złożona, coraz bardziej konieczne staje się tworzenie bardziej rozbudowanych organizacji hierarchicznych, aby zarządzać tym wszystkim. Technologia pozwala również na bardziej efektywne maszyny propagandowe, które mogą być zarządzane przez te same hierarchie kontroli.

Huxley przywołał sukces Hitlera, zauważając, że oprócz skutecznego stosowania przez Hitlera terroru i brutalnej siły, "używał on również bardzo skutecznej formy propagandy. Miał radio, którego używał w najpełniejszym zakresie i był w stanie narzucić swoją wolę ogromnej masie ludzi." Wraz z pojawieniem się telewizji Huxley przewidział, jak autorytarne przywództwo może stać się źródłem "jednopunktowego bębnienia" jednej idei, skutecznie piorącego mózg społeczeństwa.

Zarówno Google jak i Facebook zbierają dane o użytkownikach od prawie dwóch dekad. Stworzyli masywne farmy serwerów, które są w stanie analizować te dane za pomocą głębokiego uczenia i oprogramowania sztucznej inteligencji, aby wydobywać informacje i generować niewiarygodnie precyzyjne szczegóły na temat tego, jaki rodzaj propagandy i narracji jest wymagany, aby ukradkiem manipulować twoimi przekonaniami i zachowaniami.

Centralizacja jest motorem dystopii Huxleya

Huxley twierdził, że aby stworzyć dystopijną przyszłość przedstawioną w jego książkach, trzeba scentralizować bogactwo, władzę i kontrolę, co dokładnie robi technokratyczna i inspirowana transhumanizmem kabała globalistów. Ich siatka kontrolna jest prawie kompletna.

Jednym z ostatnich gwoździ do naszej zbiorowej trumny będzie wprowadzenie globalnego systemu tożsamości cyfrowej, ponieważ da im to mniej lub bardziej całkowitą kontrolę nad każdym człowiekiem na planecie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) pracuje nad takim systemem.

Unia Europejska właśnie ogłosiła wprowadzenie cyfrowej tożsamości, a rząd Wielkiej Brytanii przygotowuje przepisy, które mają uczynić usługi cyfrowej tożsamości bardziej bezpiecznymi. 8 Chociaż sprzedawane jako najwyższy stopień szybkości i wygody, cyfrowe ID, "stwarza jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla praw człowieka spośród wszystkich technologii, z którymi się zetknęliśmy".

The Expose ostrzega: 9 "Ostatecznie systemy kredytu społecznego, takie jak te, które są obecnie opracowywane w Chinach, będą oparte na cyfrowym ID, umożliwiając tym samym lub wyłączając nasze pełne i swobodne uczestnictwo w społeczeństwie. Rozwijając technologie rozpoznawania twarzy oraz AI i uczenia maszynowego równolegle z systemami dla Cyfrowego ID, nie ustanawiamy po prostu tożsamości, aby uzyskać dostęp do podstawowych usług społecznych.

Cyfrowe ID staną się niezbędne do funkcjonowania w połączonym cyfrowym świecie .... Systemy Digital ID, w formie, w jakiej są dziś tworzone, są dojrzałe do wykorzystania i nadużycia, ze szkodą dla naszych wolności i demokracji. Być może myślisz, że to nigdy nie zdarzyłoby się na Zachodzie i jest to tylko unikalne dla Chin. Ale oni już egzekwowali to tutaj, bez twojej świadomości, poprzez paszporty szczepionkowe COVID-19.

Obowiązkowe paszporty COVID nie mają prawie nic wspólnego ze zdrowiem publicznym, a wszystko z kontrolą społeczną. Dlaczego? Ponieważ zastrzyki COVID-19 nie zapobiegają infekcji ani przenoszeniu choroby... Paszporty szczepionkowe nie mają absolutnie żadnego sensu z punktu widzenia zdrowia publicznego. Ale mają doskonały sens dla egzekwowania Cyfrowego Systemu Identyfikacji i Kredytów Społecznych ...

Będziesz musiał użyć swojego cyfrowego identyfikatora, aby kupić pewne rzeczy, otrzymać dostęp do miejsc, a najprawdopodobniej nawet uzyskać dostęp do głównego nurtu Internetu. Ale jeśli nie zrobisz tego, co rząd uznał za "dobrego obywatela" i nie zachowasz dobrego wyniku społecznego, nie będziesz mógł zrobić żadnej z tych rzeczy.

Gdy Cyfrowe Identyfikatory zostaną znormalizowane, będą jednym z największych narzędzi, jakie rządy kiedykolwiek miały w swoim arsenale, aby zarówno kontrolować i manipulować społeczeństwem, jak i pozostać u władzy, dzięki ogromnej ilości danych osobowych, które będą generować."

Decentralizacja chroni wolność
Jeśli centralizacja jest warunkiem wstępnym dystopii Huxleya, to decentralizacja jest sposobem na ochronę przed nią. Dzisiaj, mądrość tego jest w pełni widoczna. Uważam, że decentralizacja internetu będzie wymagana, aby zapobiec cenzurze i manipulacji w przyszłości. Oznacza to, że strony internetowe i platformy nie są przechowywane w jednym centralnym miejscu, które może być łatwo kontrolowane i manipulowane, ale raczej szeroko dystrybuowane do tysięcy, jeśli nie milionów, komputerów na całym świecie. Ponieważ nie ma centralnego magazynu, nie można go usunąć.

Zdecentralizowane platformy pozwalają większości władzy rezydować z jednostką. Technologie, które mogą być łatwo nadużywane do kontrolowania narracji publicznej, muszą również pozostać w dużej mierze zdecentralizowane, tak aby żadna osoba lub agencja nie miała zbyt dużej władzy do manipulowania i wpływania na społeczeństwo.
Nasze współczesne monopole mediów społecznościowych są doskonałym przykładem tego, przed czym ostrzegał nas Huxley. To samo dotyczy naszego systemu żywnościowego i naszych instytucji gospodarczych.

Dziś widzimy, jak rola banku centralnego (w USA znanego jako Rezerwa Federalna) - prywatnej jednostki z mocą rozbijania całych krajów dla zysku - zmusza nas do stworzenia nowego globalnego systemu gospodarczego, który zuboży i dosłownie zniewoli wszystkich, z wyjątkiem samych członków kabały. Jak rządzące świnie w "Folwarku zwierzęcym", mogą upierać się, że "budują lepiej" i pracują nad "bardziej sprawiedliwym i równym" społeczeństwem, ale jeśli dopną swego, będą jedynymi, którzy będą jeść jabłka i mleko na farmie, podczas gdy reszta z nas nie będzie miała nic i będzie żyła na racjonowanych karczochach...

1 CNBC April 21, 2022
2 CNBC May 5, 2022
3 CNBC April 28, 2022
4 CNN May 6, 2022
5 Fortune April 12, 2022
6 The Hill July 23, 2021
7 Very Well Mind Gaslighting
8, 9 the Expose May 10, 2022
Mercola

Prawdziwy "Rok 1984" przyjdzie od strony Chin - które wzorowo realizują Agende 2030, przykład; Chiny zaostrzają przepisy dla platform internetowych, wymagają od firm uwierzytelniania tożsamości użytkowników
Kane Zhang

Cyberspace Administration of China wydała 27 czerwca nowe przepisy, które wymagają od wszystkich operatorów platform internetowych uwierzytelniania tożsamości użytkowników i weryfikowania informacji o kontach podawanych przez użytkowników podczas rejestracji. Nowe przepisy wymagają od dostawcy sieciowych usług informacyjnych wyświetlania adresów IP użytkowników na stronie z informacjami o koncie, co ułatwiłoby Pekinowi monitorowanie lokalizacji użytkowników. Nowe przepisy wejdą w życie 1 sierpnia, kiedy to firmy będą zobowiązane do potwierdzania tożsamości każdego użytkownika w sieci. Nielegalne" publikacje krytyczne wobec reżimu Komentator do spraw bieżących Lu Bei powiedział The Epoch Times, że nowe zasady pozwalają reżimowi na utrzymanie kontroli nad informacjami, ponieważ staje on w obliczu rosnącej krytyki w sieci.

Lu powiedział, że Pekin dąży do rozszerzenia swojej scentralizowanej kontroli nad systemami informacyjnymi na codzienne życie obywateli poprzez monitorowanie każdego ich ruchu. Reżim ten znany jest z wykorzystywania technologii sieciowych w sposób naruszający prawa i prywatność zwykłych obywateli, a jednocześnie nie potrafi kontrolować ruchu przestępców. 28 czerwca chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego powiedziało na swoim publicznym koncie WeChat, że jego departament cyberbezpieczeństwa zbadał ponad 600 przypadków "nielegalnych" postów przez "internetową armię wodną" lub "internetową marynarkę wojenną", wiele fałszywych kont, które są opłacane, aby zamieszczać pozytywne komentarze w celu nadania wizerunku online firm, i aresztował ponad 4 000 podejrzanych, według państwowego People's Daily.

W raporcie stwierdzono, że komentatorzy ci rozpowszechniali niekorzystne poglądy na temat gospodarki Chin, a niektórzy z nich zamieszczali "nielegalne i szkodliwe informacje w celu manipulowania lub zakłócania porządku opinii publicznej w Internecie". Lu uważa, że rozprawienie się Pekinu z tzw. "nielegalną flotą internetową" ma na celu uniemożliwienie ludziom rozmawiania o gorących tematach, takich jak skandal z handlem ludźmi "Iron Chain Woman", "koszmarne" zamknięcia w Szanghaju, incydent z pobiciem kobiet w Tangshan i incydent z depozytariuszem bankowym w Zhengzhou.

"Każdy temat, który dotyczy zwykłych obywateli, jest usuwany, a nieodpowiednie komentarze są filtrowane, usuwane lub opatrywane etykietami ostrzegawczymi. Ludzie są pozbawiani wolności i etykietowani jako przestępcy za "wszczynanie bójek i wzniecanie problemów" - dodał Lu. "Tymczasem 'legalna' armia internetowa jest opłacana przez Komunistyczną Partię Chin. Podobno płaci się im "pięćdziesiąt centów" za każdy pro-CCP komentarz lub w zamian za zmniejszenie wyroku więzienia." China endurece las reglas para las plataformas en línea y exige que las empresas autentiquen las identidades de los usuarios/

26 czerwca 2022 (EIRNS)Szczyt BRICS zakończył się w piątek, 24 czerwca, rozszerzonym spotkaniem przywódców pięciu krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) oraz przywódców ośmiu krajów (Algieria, Argentyny, Egiptu, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Senegalu i Uzbekistanu) oraz premierzy pięciu innych krajów (Kambodży, Etiopii, Fidżi, Malezji i Tajlandii). Format pięciu krajów BRICS wraz z gośćmi został nazwany „BRICS Plus”, a tematem spotkania było „Wspieranie partnerstwa na rzecz globalnego rozwoju w nowej erze w kierunku wspólnego wdrażania Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”. W przemówieniu do uczestników rosyjski prezydent Władimir Putin podkreślił, że to katastrofalna polityka państw zachodnich spowodowała obecny kryzys hiperinflacyjny i śmiertelne niedobory na świecie oraz wezwał do dalszej współpracy między narodami BRICS i innymi krajami i ugrupowaniami, zwłaszcza z Pasem. Inicjatywa Drogowa i Eurazjatycka Unia Gospodarcza... Putin en la Cumbre BRICS Plus: La causa de la crisis global es la ‘irresponsable política macroeconómica de los países del G7’
Bos016
Tak jak w czasie II wojny światowej, naczelni mordercy działają zza biurka, mając w terenie swoich najemników.