pl.news
34.2K

Trzech (!) biskupów prześciga się w homoseksualizmie: "Z woli Bożej"

Biskup Aachen w Niemczech, Helmut Dieser, nawołuje do "rozwinięcia" [= zmiany] doktryny dotyczącej antykoncepcji i homoseksualizmu (Zeit.de, 7 września). Według Diesera homoseksualność "jest zamierzona …More
Biskup Aachen w Niemczech, Helmut Dieser, nawołuje do "rozwinięcia" [= zmiany] doktryny dotyczącej antykoncepcji i homoseksualizmu (Zeit.de, 7 września).
Według Diesera homoseksualność "jest zamierzona przez Boga do tego samego stopnia, co samo stworzenie", określanie jej grzechem jest "wątpliwą koncepcją" względem poszanowania dla homoseksualistów.
Biskup wspiera "błogosławieństwa" homoseksualnych konkubinatów. W jego własnych diecezjach księża już postępują zgodnie z [nieobecnym] "sumieniem". Przy okazji Dieser nie ma żadnych spięć z Franciszkiem ani z Watykanem.
Biskup Mainz w Niemczech, Peter Kohlgraf, również popiera pomysł "błogosławieństw" homoseksualnych konkubinatów.
Kohlgraf "traktuje pół-wyrażenia z Biblii dotyczące homoseksualizmu", jakby "nie stanowiły wieczyście obowiązującego Słowa Bożego bez rozważenia kontekstu".
Biskup Fryburga w Szwajcarii, Charles Morerod, cieszy się na myśl o tym, że homoseksualny kapłan może wreszcie publicznie obwieścić, "kim naprawdę jest".
More
Michał Ozinek
sodomici
darek104
darek104