Clicks700
Quas Primas
7

POWRÓT DO JEDWABNEGO [2021] PL

V.R.S.
Film lansujący fałszywe autorytety, m.in. laureata nagrody gazety Sakiewicza (przyznanej już za koronareżymu - msn.com/…biorca-2019-gazety-polskiej-codziennie/ar-BB1anH2O
gpcodziennie.pl/…j-codziennie/relacja-z-v-edycji-gali-konkursu.html
) z Ordo Iuris. Przekaz jest np. taki że p. Kwaśniewski (który mówił w ub. r. że jak rządzący zaprowadzają masowe przestępcze bezprawie koronareżymowe to... …More
Film lansujący fałszywe autorytety, m.in. laureata nagrody gazety Sakiewicza (przyznanej już za koronareżymu - msn.com/…biorca-2019-gazety-polskiej-codziennie/ar-BB1anH2O
gpcodziennie.pl/…j-codziennie/relacja-z-v-edycji-gali-konkursu.html
) z Ordo Iuris. Przekaz jest np. taki że p. Kwaśniewski (który mówił w ub. r. że jak rządzący zaprowadzają masowe przestępcze bezprawie koronareżymowe to... ponoszą odpowiedzialność polityczną w wyborach) z lekkim uśmiechem opowiada ok. 10 minuty o poważnych sprawach m.in., że poprzedni rząd to chciał zrobić żydom dobrze i nawet sprywatyzować lasy a już o tym jak dobrze robił żydom rząd i sejm pisowski że nawet ustawę z podpisem prezydenta potrafił wyczarować w jeden dzień - 27 czerwca 2018 r. to nie powie; nie powie też kto nam zainstalował jedną z agend propagandy, którą opisuje tj. Amerykański Komitet Żydowski w Warszawie (nb. co do lasów to proponuję wizytę w dowolnym lesie bo takiej demolki jaka jest od ok. 2-3lat to ja jak żyję nie pamiętam) i kto tam był patronem głównego narzędzia propagandy tj. Muzeum Polin. Obłuda porażająca a p. Sumliński przekaz w świat puścił.
Opowiada się dalej w filmie o edukacji w Ameryce a nie mówi o tym co działo się i dzieje w Polsce także na zasadzie braterskiej współpracy pisowców z Trumpem.

Dla kogo ten film został zrobiony? No dla żydów nie - oni dobrze wiedzą czego chcą. Od strony wiedzy historycznej dla Polaków niewiele przedstawia. Np. lektor dziwi się stosunkowi Żydów do Niemców, nie podając że Niemcy były wcześniej uważane za głównego protektora Żydów w Europie i jaka była reakcja żydostwa na odzyskanie niepodległości Polski w 1918. Dobrze że chociaż padła wzmianka o jidysz, szkoda że bez rozszerzenia kwestii genezy tego języka. Opowiadanie że "wojna zmieniła wszystko" - to mitologia. Dla sporej części Żydów pamiętających zabory a zatem 30 latkowie i wyżej w 1939 II RP była państwem przejściowym, więc dziwienie się że w 1939 działo się to co działo nie ma żadnych racjonalnych podstaw, podstawy ma natomiast w mitologii z bożkami Jankielem i Berkiem J. Co do okupacji sowieckiej 1939 - zabrakło kontekstu z 1920 (można było sięgnąć choćby do pamiętników Witosa) jak to znaczna cześć żydostwa w PL już wtedy do relacji Polska - bolszewizm się odnosiła.
Film kończy sie znaną scenką z A. Kwaśniewskim i Szewachem Weissem (znów 0 scenek wskazujących na bliskie kontakty z żydostwem L.Kaczyńskiego i PiSu - kto tam im zrobił np. to muzeum Polin nie wiadomo - cisza niezrozumiała bo przecież same pisowce dopominają się tu o prawdę historyczną - por. np. tvn24.pl/…-nikt-nie-ujmowal-zaslug-lecha-kaczynskiego-644422 ). Na koniec p. Kwaśniewski znów teoretyzuje co tam "polski" rząd musi zrobić, abstrahując od tego (cichosza bo to temat dla tych kręgów kłopotliwy) co aktualne rządy zrobiły żeby nas w to guano wepchnąć po uszy.
Słowem - film słaby: interesujących jest w sumie niewiele minut na 1,5 h całości. Plus podane wyżej przekazy.

Zatem: po co? cui prodest? - jak mawiali Rzymianie. To jest dobre pytanie, biorąc pod uwagę jego charakter i moment emisji tj. osłabienie braterskich stosunków pisowskich z państwem żydowskim w Palestynie i w ogóle rosnącą izolację PiSu. Na pewno przyda im się zwarcie szeregów a to jest dobry temat zwierajcy.
Natomiast sentymentaliści mogą oczywiście się tym filmem bezrefleksyjnie poekscytować.
Adrianna7
ściągnijcie ten film na komputer bo prawdopodobnie zniknie z youtuba bardzo szybko i ropowszechniajcie go gdzie tylko możecie. (Program do ściągania filmów z youtuba - youtubedownloaderhd.com , program do przesyłania filmów do innych osób transferxl.com)
V.R.S.
Ściągajcie i się ekscytujcie.
Quas Primas
Premierę na YT oglądało ok 15.000 widzów.
Quas Primas
Co za świństwo!
Oglądałam premierę na YT i pod koniec filmu było (tak jak pisałam powyżej) ok. 15 tys oglądających, a teraz jest TYLKO 6000 WYŚWIETLEŃ.
Quas Primas
Ooo, czyżby mój tutaj komentarz dotarł do właścicieli YT, bo coś się zmieniło....
Jest 17.777 tys. wyświetleń....
Jacek Narodowiec
Pojawiło się więcej wyświetleń bo wchodzą ciągle nowi oglądający już po premierze.Co nie zmienia faktu, że obcinają liczbę wyświetleń.