pl.news
61.9K

Arcybiskup Paryża o Mszy świętej: "mały interes w kąciku"

Francuski minister spraw wewnętrznych, Gérald Darmanin, oskarżył francuskich biskupów o to, że nie potrafią kontrolować swoich kościołów, arcybiskup Paryża Michel Aupetit powiedział RadioNotreDame.net (17 listopada).

Omawiając z biskupami obecny francuski zakaz odprawiania Mszy św., Darmanin zaprezentował im filmy pokazujące katolików bez masek na Mszy św. i przyjmowanie Komunii św. na język.

Wyraźnie wspominając wiernych tradycyjnej mszy łacińskiej, Aupetit obwiniał ich o powodowanie kłopotów i twierdził, że Komunia na język została "wymyślona dopiero" w VI wieku [podczas gdy Kościół Novus Ordo przyjął Komunię do ręki zaledwie pięćdziesiąt lat temu].

Aupetit zamierza wznowić Mszę św. 1 grudnia za "ścisłym" protokołem higienicznym – oczywiście zakazującym sprawowania Komunii na język.

Ostrzegał przed nieposłuszeństwem i oskarżał "tych, którzy robią swoje małe interesy w swoim kąciku i uniemożliwiają wszystkim braciom uczestnictwo we Mszy". We francuskim kościele nie było ani jednego ogniska Covid-19.

Grafika: Michel Aupetit, © François-Régis Salefran , CC BY-SA, #newsUwzybmfhlh

przeciwherezjom
Ale z was heretycy!!! (marcys i pielgrzym poniżej) To wy profanujecie Chrystusa jak demony!!! To obrzydliwe Marcys: "Niech se biorą na rękę, nogę i pod pachę" - Co ty se myślisz?!, Że przez ok 40 lat dzień w dzień przyjmowałem opłatek w którym nie było Chrystusa?!! Dranie z was nie z tej ziemi. Prosto z piekła. Wynoście się z glorii
marcys.td
@przeciwherezjom włącz myślenie !!! Jeżeli nie odróżniasz wolty myślowej, a bierzesz dosłownie zacytowane słowa - to słoma z butów Ci wychodzi.
Z drugiej strony, skoro chodzisz przez 40 lat do kościoła nowego adwentu, to być może, faktycznie, przyjmowałeś wyłącznie opłatek. Nie zazdroszczę
marcys.td
A niech się rozwali ta ohyda naśladująca prawdziwy Kościół Katolicki.
Niech se biorą na rękę, nogę i pod pachę! - tam i tak nie ma Boga ukrytego w hostii, bo nie ma konsekracji.
pielgrzym55
Oby nie było ważnej konsekracji w tych mszach
V.R.S.
"Omawiając z biskupami obecny francuski zakaz odprawiania Mszy św., Darmanin zaprezentował im filmy pokazujące katolików bez masek na Mszy św. i przyjmowanie Komunii św. na język."
----
To dla masonów z fartuszkami i bez musiało być jak oglądanie dreszczowca.