pl.news
4.3K

Kardynał kurii potrzebuje pederasty

Obecnie znajdujemy się w "fazie intelektualnego zacofania", "istnieje pilna potrzeba kultury zdolnej do poruszenia sumień", a także cierpimy "na brak autorytarnych głosów", labidził emerytowany Kardynał Kurii, Gianfranco Ravasi, (CortileDeiGentili.com, listopad 2022).

Jego zdaniem "obecne czasy proszą się o nowego Pasoliniego, ponieważ jego poglądy prowokowały reakcje zarówno w świecie polityki, jak i Kościoła".

Pier Paolo Pasolini był filmowcem znanym ze swojej obsceniczności, zagorzałym marksistą ("jesteśmy przekonani, że tylko komunizm może zagwarantować nową i 'prawdziwą' kulturę), pedofilem, homoseksualistą, autorem sprośnych powieści i antyklerykalnym ateistą.

W sierpniu 1949 zapłacił trzem nieletnim (przy czym jeden z nich nie miał jeszcze 16 lat), aby się masturbowali. Prawnik Pasoliniego przekonał rodziny chłopców, żeby odstąpiły od wniesienia skargi, oferując po 100 000 lir [obecnie: 1900 EUR] na rodzinę. Sprawę zamieciono pod dywan, ale Partia Komunistyczna i tak wyrzuciła go na zbity pysk.

W każdym razie Pasolini wraca do łask za sprawą przesiąkniętego dekadencją Watykanu.

53-letni Pasolini zginął z rąk 17-letniej prostytutki w trakcie awantury w Ostia w listopadzie 1975.

Grafika: Gianfranco Ravasi, Pier Paolo Pasolini © wikipedia, CC BY-SA, #newsXsofdqdnop