Clicks2K
pl.news
2

Uroczyste trydenckie requiem dla bezdomnego mężczyzny (zdjęcia)

Urodzony na Sycylii 33-letni Gaetano Tinnirello, bezdomny i były narkoman, zmarł 13 listopada w Rzymie i został pochowany z uroczystym Requiem w rycie rzymskim z udziałem wielu osób, w tym arystokratów, ludzi pracy, bezdomnych i innych.

Tinnirello spędził swoje ostatnie, lata żebrząc na schodach kościoła SS Trinità dei Pellegrini, którego księża należą do Bractwa Świętego Piotra (FSSP).

Ojciec Vilmar Pavesi FSSP, który celebrował Requiem, wspominał w swoim przemówieniu ostatnie dni Tinnirello (CatholicNewsAgency.com, 4 grudnia).

Tinnirello leżał nieprzytomny w szpitalu po operacji, kiedy ksiądz Pavesi próbował go odwiedzić, ale nie został wpuszczony. Wrócił więc dwa dni później. Teraz Tinnirello był całkowicie przytomny, ale nie mógł się poruszyć. Chciał się napić. Pavesi pomógł mu i przypomniał mu o spragnionym Chrystusie na krzyżu. Następnie ksiądz udzielił Tinnirello ostatniego obrzędu. Po końcowym błogosławieństwie Tinirello powiedział: "Dziękuję ci, ojcze. Bardzo mnie uszczęśliwiłeś!".

Następnego dnia Tinnirello ponownie zapadł w śpiączkę, przeszedł kolejną operację i nie odzyskał już przytomności.

Pavesi zauważył z ambony, że Tinnirello powracał do świadomości tylko na kilka godzin, jak martwe dziecko, które zmartwychwstało przed św. Filipem Neri, aby się wyspowiadać, przyjąć Eucharstię i znowu umrzeć.

Tinnirello zwykł wstępować do SS. Trinitŕ dei Pellegrini każdego dnia, aby pozdrowić wszystkich świętych w kościele i leżeć na posadzce przed ołtarzem głównym. "Zawsze myślałem, że Pan zbawi go za ten akt pobożności, wykonany z taką szczerością" – zauważył ojciec Pavesi.

#newsHkwrqfhjoyArmia_Reszty
A ja znam księdza z Bytomia, TRADYCYJNEGO (chociaż NOM też odprawi jak go poproszą i na rękę Boga udzieli), który za leżenie krzyżem okrzyczał kobietę i jej tego zabronił.
CÓRKA MARYI