Clicks3
jili22

Araf'ta ruhlar için dua ederken uyulması gereken niyetlerin sırası

Araf'ta ruhlar için dua ederken uyulması gereken niyetlerin sırası

Muzaffer, acı çeken ve militan üç Kilisenin bu samimi birliğinin, yalnızca bir aileyi, TANRI'nın çocuklarının kutsanmış ailesini oluşturması ilahi Takdir'in en hayranlık uyandıran yasalarından biridir. Tek başına kınamayı ve sonsuz ölümü özgürce seçenler dışlanır. Taçlı seçilmişler, hâlâ savaşan kardeşlerine hem model hem de koruyucu olarak hizmet ediyor; ikincisi, son arınmanın ateşinden geçen diğer kardeşlerin acılarını hatırlıyor ve kurtuluşları için çalışma ayrıcalığını kullanmak istiyor, böylece cennetten yeryüzüne, yerden Araf'a ve cennete kadar, altın sadaka zinciri, onlara hayat verenin babacan bakışları altında tüm yaratıkları birbirine bağlar: ne ilahi bir gösteri!
Evet, hepimiz kardeşiz ve büyük baba evinin şu ya da bu üyesini ilgilendiren hiçbir şey bize kayıtsız kalamaz.
Ancak az önce söylediğimiz gibi niyetlerimizde bir düzen olabilir ve olmalıdır: Ordinavit in me charitatem . Hristiyan, arafta ruhlar için dua ederek, ayrıca ilahi iradenin ve şeylerin doğasında gelen bir dereceleme gözlemler. Dindar okuyucularımıza kolaylık olması için, oylarını art arda eklemenin kendileri için iyi olacağı ve dikkatle geçtiği listenin kalplerine yararlı gerçekleri veya kutsalları hatırlatmanın faydasız olmayacağı bazı işaretleri buraya koyuyoruz. düşüncelerin yönleri.
1 ° . Yakın akrabalarımız için dua edeceğiz, baba, anne, erkek kardeşler, kız kardeşler, çocuklar. Kefaret alevleri içinde inlemelerinin sebebi bizim, aşırı hassasiyet, zayıflık, bizim tarafımızdan skandal olup olmadığını kim bilebilir! Ancak bizleri ALLAH'ın huzurunda anmaya daha çok hakları vardır. Onları bir kez gözlerimizden kaybolduktan sonra unutmak, hem kutsal doğa yasalarının ihlali hem de kalbin en asil gereksinimlerine saygısızlık olur. Sanki Tanrı yokmuş gibi ya da sonsuzluk yokmuş gibi yaşayan dünyanın zavallı kafirleri, bu ahlaki feragat etmeye muktedir olanlardır.
2 ° . İkincisi, biraz daha uzaktaki akrabalar için dua edeceğiz., büyükbaba, büyükanne, atalar, amcalar ve teyzeler, kuzenler, yeğenler ve yeğenler. Biz de onlara karşı sevgi besliyoruz ve bunu onlara göstermek için elimizde sadece bu yol var.
3 ° . Ne yazık ki hakkında çok az düşündüğümüz manevi babalarımız için dua edeceğiz: bizi vaftiz eden rahip, bize ilmihal öğretenler, ilk cemaatimizi yapmamızı sağlayanlar, bizi onaylayan piskopos, günahları bağışlayan, yönlendiren günahkarlar. , bizi teselli etti; ruhumuza iyi gelen kitapların yazarları; Bize erdemi hatırlatan veya iyi kararlarımızı güçlendiren inziva veya vaaz vaizleri.
4 ° . Hayırseverlerimiz için dua edeceğiz, geçici veya manevi bazı avantajlara sahip olduğumuz kişiler; bize iyi örnekler veya iyi tavsiyeler veren; bizim için dua eden, bize hizmet eden, mallarını miras bırakan; bizi koruyan, savunan, bizi eğitecek bir konuma getiren; sabrı çok büyük olan ustalarımız; sefil bir maaş, böyle bir adanmışlığın ödülü değildir. Kendileri bize iyilik yapmadan, bize iyilik dileyen ya da başkalarına yaptıranları da düşüneceğiz.
5 ° . Biz dua edeceğim arkadaşlarımız yaşam güçlükleri daha sonra bizim oyunlarda, okul banklar bize eşlik biz gençliğimizi geçirdiğim kiminle, ve. Bir hafızaya güvenmeye hakları yok mu?
6 °. Eylemler, hafif sözler, tavsiyeler, ödünç kitaplar, kilisede uygunsuz kıyafetler veya başka herhangi bir şekilde skandala maruz kaldığımız veya kötü örnek olduğumuz herkes için dua edeceğiz - bilmeden bile olsa o. Onlara oylarımızı vermek bir adalet görevidir.
7 ° . Genel olarak tüm astlarımız , işçi hizmetkarlar, öğrenciler vb. için dua edeceğiz .
8 ° . Kendi yaşamımızı dolduran ve bizi ALLAH'ın yargısından korkutan aynı kusurlardan dolayı Arafta tutulanlar için: yumuşaklık, gurur, açgözlülük, öfke, alışılmış ılıklık, ölümsüzlük ve devamı vb. Yukarıdaki koruyucuların güvenliğini sağlamak için mükemmel bir uygulama.
9 °. Kimsenin dua etmediği, herkes tarafından terk edilmiş ve unutulmuş olanlar için . Sevgi dolu hayırseverlik, gerçekten İsa Mesih'in okulunda eğitim görmüş bir kalbe layık.
10 ° . Son olarak, senin zikrine ve salih amellerine lâyık olduğu halde görmezden geldiğin kimseler için dua et. Onlar için erdemler kazanın, Kutsal Bakire'nin ellerine vereceğiniz hoşgörüleri kazanın, böylece kendisi bunları uygular. Marie'nin sayman olması ne büyük bir garanti!
Bu niyetler hemen hemen her şeyi kapsar. On gün boyunca günde bir tane olmak üzere onları arka arkaya geçebilirdik: bu da ayda üç kez göz altından geçmelerini sağlardı. Bu kolay uygulamayı şiddetle tavsiye ediyoruz.
Ama zavallı ruhlar için en kârlı işler nelerdir? Bunlardan bazılarını belirteceğiz.

( İlahi Harikası Araf'ta Ruhlar içinde , PG Rossignoli tarafından, İsa Derneği'nin)

le-petit-sacristain.blogspot.com/…bserver-en-priant-pour-les-ames-du-purgatoire.html