Clicks47
lt.news

Vaterlo staklės: Vatikano smogikai vėl smogė, bet šį kartą auka kovoja

Liūdnai pagarsėjusio kardinolo Avis vadovaujama Religijos kongregacija įsakė visiems mokiniams, lankantiems Brazilijos internatines mokyklas Evangelijos skelbėjai, grįžti namo.

Naudojamas pretekstas, kad rizika yra „per didelė“, kad šie vaikai gali patirti fizinę ir psichologinę prievartą bei smurtą. Šiuo argumentu galima uždaryti visas pasaulio mokyklas.

Tikroji priemonės priežastis yra atimti iš „Heralds“ potencialių kandidatų. Ši nuostata yra datuojama birželio 22 d., tačiau iki šiol buvo laikoma paslaptyje.

Net Pranciškaus partija „FaroDiRoma.it“ (rugsėjo 13 d.) Pripažino, kad tai yra „griežta ir precedento neturinti“ priemonė, kurios buvo imtasi „prieš prasidedant didelio masto skandalui“. Kitaip tariant: tai prevencinė bausmė.

„Heralds“ yra 78 šalyse ir turi apie tris tūkstančius narių. „FaroDiRoma.it“ mano, kad kitas žingsnis gali būti jų slopinimas.

„ElConfidencialDigital.com“ (rugsėjo 14 d.) rašo, kad „Heralds“ apskundė šį dekretą, nes jie niekada nebuvo išgirsti („dialogas“) ir buvo pažeista kanonų teisė. Remiantis vidiniais šaltiniais, „tai yra dar vienas kardinolo Aviso žingsnis, siekiant sunaikinti„ Heralds“ iš akivaizdaus asmeninio priešiškumo“.

Tėvų asociacijos prezidentas smarkiai kritikavo Avizo sprendimą, sakydamas, kad net nebuvo konsultuojamasi su Pranciškaus komisaru „Heralds“ ir jis nežino kaltintojų ar įrodymų. Jis paaiškino, kad mokyklos negali būti apkaltintos nusikaltimais, „kurie gali būti padaryti ateityje“, ir kad jos yra savarankiškos ir grindžiamos civiline teise, todėl „Vatikanas neturi jiems galios“.

Paveiksliukas: Benedict XVI receives Heralds of the Gospel (2019), #newsAxjjvfywpz