Clicks9
lv.news

Atriebības akts: nenobriedušā Franciska trakais kanons, kuru parāda publiski

Franciska Kovida rožukroņu maratons sākās Sv. Pētera bazilikā 1. maijā. Tas turpināsies visu mēnesi plkst. 18.00 pēc Romas laika, katru dienu dažādu Mariana pasaules svētnīcu telpās.

Kad Svētā Pētera baznīcas kanoni ieradās piedalīties lūgšanā, viņiem teica: “Ieeja Sv. Pētera svētajā istabā ir aizliegta. Šodien bazilikas kanoni nevar tajā iekļūt. Augstāki pasūtījumi. Izteiciens "Augstākas kārtas" nozīmē Francisku.

Kanonu kapitulu, kas izveidots 1053. gadā, veido virspriesteris, vikāra kapitulārs un 34 kanoni, kā arī priesteri koadjutori. Visas iecelšanas amatā veic pāvests. Kanoni katru dienu lūdz par baznīcu un vada euharistijas nodaļu bazilikā.

Nekad neviens cits pāvests nav izdevis šāda veida direktīvas, jo kanonu uzdevums ir palīdzēt pāvesta funkcijās. Franca Giansoldati, viena no Franciska tiesas žurnālistēm, raksta, ka Svētā Pētera kapituls atrodas Franciska rokās.

Viņa zina, ka Francisks, kuram nav problēmu ar cilvēkiem, kas pārģērbjas par Amazones indiāņiem un klīst Svētā Pētera baznīcā, pirms dažiem gadiem komentēja, kad liturģijas laikā ieraudzīja divus kanonus, kas kalpoja aiz kardināliem viņu parastajos fuksijas tērpos: “Kas ir šie divi priesteri, kas bija ģērbušies tādā krāsā?" Viņu ierastostilu un krāsu Nikolajs III noteica 1279. gadā.

Giansoldati skaidrojums ir novirzošs manevrs. Franciska dusmu cēlonis ir tas, ka kapitula locekļiem ir jābūt protestiem pēc tam, kad Francisks aizliedza svinēt svēto Svēto Pētera misi. Tirāniskais Francisks nevar izturēt pretrunas.

Visticamāk, ka sekos turpmāki atriebības akti pret nodaļu. Viens no Svētā Pētera kanoniem ir Dubijas kardināls Valters Brandmillers , kuram ir 92 gadi.

#newsLldyelvomg