Clicks3.3K
pl.news
3

Czarny humor: dekadencki Watykan śmieje się z Chrystusa

Na Twitterze kontrowersyjnej Papieskiej Akademii Życia opublikowano 12 września fotomontaż słynnej Piety Michała Anioła z czarnym Chrystusem.

W towarzyszącym mu tekście napisano: "Obraz, który jest wart przemówienia."

Akademia jest wykorzystywana jako prywatny plac zabaw przez jej przewodniczącego, progejowskiego arcybiskupa Vincenza Paglię.

#newsImriclmvpg

V.R.S.
To zapewne tak specjalnie przed 15 września żeby sprowokować katolików. Nie wiem jak to się ma do innego posoborowego "konika" tj. ważnego elementu nowego credo że Jezus był i jest Żydem, bo lekko obie kwestie się gryzą.
Tymoteusz
Czarny kolor jest przeciwieństwem białego, innymi słowy, diabły przedstawiane są w sztuce na czarno, a Pan Jezus - na biało (jasno), gdyż jest światłością, a nie ciemnością...

Tak więc mamy tu przykład celowego bluźnierstwa przeciw Bogu pod pozorem „artystycznej” ekspresji.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Na czarno malowane są też Tabernakula, aby obrażać Boga. W tym Kościele jest Tabernakulum czarne otoczone masońskim słońcem i umieszczone jakby w ,,psiej budzie''. Nie ma też żadnego obrazu. Gołe ściany. Jeden obraz namalowany przez jakiegoś malarza przedstawiający Matkę Bożą Częstochowską, bez rąk z ponurym, przygnębiającym pejzażem w środku.

e