Hajs, hajs, hajs: Lodziarnia na dziedzińcu Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej

SilereNonPossum.it (3 sierpnia) donosi o niezaradności Franciszka w radzeniu sobie z problemami Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej, która należy do terytorium Watykanu, mimo iż jest oddalona od niego o pięć kilometrów.

• W 2021 roku Franciszek mianował litewskiego Ekscelencję Rolanda Makrickasa (Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej) na komisarza Bazyliki, pozbywając się Arcykapłana Kardynała Stanisława Ryłko, który to z początku był fanem Papieża.

• Franciszek wykorzystuje 'komisarzy' do omijania watykańskich przepisów.

• Na dziedzińcu Bazyliki otworzono lodziarnię, ponieważ Franciszek potrzebuje pieniędzy i związku z tym przystopował ze swoimi mantrami w stylu "biednego Kościoła".

• Turyści mają dostęp do ogrodzonego dziedzińca/parkingu wyłącznie przez Bazylikę. Ochrona tłumaczy gościom, że nie mogą ponownie wejść do świątyni z kapiącymi lodami. Tak więc odwiedzający muszą dokańczać swoje desery w małej przestrzeni obok parkingu.

• Naruszając watykańskie prawa, Makrickas powierzył pieczę nad lodziarnią firmie Antica Gelateria al Corso (należącej do Nestlé), zabiegając o jej pracowników - "Dlaczego podmiot Stolicy Apostolskiej pozyskuje personel od zewnętrznej spółki?"

• Wydane w czerwcu 2020 Mottu Proprio Franciszka poświęcone "Przejrzystości" w ramach działalności gospodarczej Watykanu nie było respektowane, ponieważ prawa Franciszka nie dotyczą jego kolesiów.

Grafika: © sheyneg, CC BY-NC-ND, #newsLvfuljedvt