Clicks2.3K
pl.news
1

Po raz pierwszy: Franciszek interweniuje ws. obchodów w Medziugorie

Arcybiskup Luigi Pezzuto, nuncjusz w Bośni i Hercegowinie, przedstawił list Franciszka w pierwszym dniu 31. Festiwalu Młodzieży w Medziugorie (LuceDiMaria.it, 1 sierpnia).

Jak przeciętna homilia, list ten nie ma wątku przemyśleń. Zawiera zwykłe sentymentalizmy (Jezus jest "znawcą ludzkiego serca"; "fascynującą przygodą życia").

Franciszek mówi młodzieży, że święto daje im możliwość spotkania Jezusa żywego, zwłaszcza w Eucharystii "celebrowanej i adorowanej". Franciszek nie jest znany z tego, że lubi adorację eucharystyczną.

Dla Franciszka obchody pokazują inny sposób życia niż ten, który oferuje "kultura prowizoryczna". Dodaje szczerze: "ale liczy się tylko to, by cieszyć się chwilą obecną".

Franciszek mówi też: "niech nie zgaśnie światło nadziei!". Jest mało prawdopodobne, aby młodzi ludzie słyszący ten tekst byli w stanie odkryć spójne przesłanie.

List został podpisany 29 czerwca, w święto św. Piotra i Pawła. Miejsce wskazane jest dziwnie "Święty Jan na Lateranie". Franciszka nie było tam w tym dniu.

#newsTfievmodcr
Tymoteusz
Jorge Bergoglio przemyślenia nie z omodlenia:

„liczy się tylko to, by cieszyć się chwilą obecną”, czyli carpe diem (chwytaj dzień)...