KRACH FINANSOWY TUŻ, TUŻ - CZY JESTEŚ PRZYGOTOWANY ?

„Wcześniej ratowali banki, kiedy przejęły je siły deflacyjne. Ale już nie mogą: wydrukowali wszystko, co mogli, bez tworzenia hiperinflacji. To jest problem.

David Icke nazwał to natychmiast w 2008 roku: „To dopiero pierwsza runda. Celem jest sprawienie, by rządy i banki centralne zużyły całą swoją amunicję”.

Przez „amunicję” miał na myśli QE (poluzowanie polityki pieniężnej) i niskie stopy procentowe. I rzeczywiście, są teraz u kresu. QE prowadzi do wzrostu cen i baniek, a stopy procentowe nie mogą spaść poniżej zera. Chociaż i tego spróbują, zwłaszcza w Europie.

Ponadto: NIE daj się zwieść nadchodzącemu przejściu na „prawo”. To, co robią, to sprawowanie „właściwego” przewodnictwa nad największym kryzysem. To oni wyrzucą emerytów z ich zimnych jak kamień mieszkań. Oni poniosą całą winę. I słusznie, ponieważ jest to złe „prawo”, które zawsze promowało kapitalizm. Ci kabaliści lubią swoją karmiczną sprawiedliwość. Pamiętaj: Bestia ma dwa skrzydła: „lewe” i „prawe”.


Fed wyciąga wtyczkę z bańki zadłużenia. Nadchodzą „cyberataki”, a następnie największa depresja.

autor: Anthony Migchels

Widzieliśmy już, co się stanie,
gdy Fed zacieśni się we wrześniu 2019 r.: płynność w gospodarce, zarówno finansowa, jak i realna, wyschnie, a skutkiem będzie niewypłacalność, a te z kolei załamią banki komercyjne.

Po prostu nie ma powodu, dla którego tym razem to się nie powtórzy. Pytanie tylko kiedy.

Na razie banki są obciążone: co noc parkują około 2 biliony dolarów w Fed, nazywają to „reverse repo”, to jest ich nadwyżka płynności, którą gromadziły, przygotowując się do tego, co teraz nadchodzi.

2 bilionów dolarów może wydawać się dużo. Ale tak naprawdę, kiedy domino zaczną spadać, to naprawdę okaże się, że to tylko niezła zmiana.

BAŃKA DŁUGU - BAŃKA NEUTRONOWA ZE ŚRODKAMI FINANSOWYMI

Nigdy wcześniej tego nie robili: wysadzali tę gigantyczną bańkę zadłużenia o wartości 300 bilionów dolarów za pomocą tak zwanego systemu fiat.

Bankowość zawsze polegała na utrzymywaniu deficytu pieniędzy dzięki standardom złota.

Od pięćdziesięciu lat pozwalają, by zadłużenie, a tym samym i pieniądze, rosły o 8% rocznie. Obecny system tego potrzebuje, wszystko poniżej 8% jest deflacyjne, co prowadzi do recesji, krachów i gorzej. Można to łatwo wywnioskować z wykresów wzrostu pieniądza M1/M2 i recesji w ciągu ostatnich kilku dekad.

Ale jeśli masz 300 bilionów dolarów długu, 8% wzrost oznacza, że świat musi zaciągnąć nowy dług w wysokości 24 bilionów dolarów tylko w tym roku. Tylko po to, żeby gospodarka funkcjonowała normalnie. To mniej więcej tak „niezrównoważone”, by użyć ich ulubionego modnego słowa, jak to się robi. To około jednej trzeciej światowego PKB. W przyszłym roku będzie to 26 bilionów dolarów. procent składany/wykładniczy wzrost z pełną siłą.

Komentatorzy są nieświadomi. Wszyscy mówią o „inflacji”, nikt nie pyta, DLACZEGO Fed wydrukował te wszystkie biliony dwa lata temu. Następnie żartują na temat tego, „co zrobi podwyżka stóp procentowych o 1% wobec 10% inflacji?”.

Cóż, jeśli masz dług w wysokości 90 bilionów dolarów, tak jak Stany Zjednoczone (państwo, korporacje, gospodarstwa domowe), podwyżka o 1% oznacza, że już prawie bilion rocznie jest wycofywany z realnej gospodarki. Jasne, trochę czasu zajmuje rolowanie długów i wejście w życie nowych stawek, ale to nie zmienia podstawowego punktu.

Widzieliśmy już, jaka rzeź dokonała podwyżka o 0,5% + 0,75%: krypto zostało już prawie spuszczone (nawiasem mówiąc: dokładnie tak, jak przewidywaliśmy 18 miesięcy temu) , przy czym 72 ze 100 największych monet altowych straciło ponad 90%. Akcje spadły o prawie 20%, najgorsze w historii w pierwszych sześciu miesiącach. Nieruchomości nadal utrzymują się na powierzchni, w każdym razie na Zachodzie, a nie w Chinach, ale Fed już zasygnalizował, że będzie również niszczył ten rynek. Teraz mówią , że w tym miesiącu ponownie podniosą stopy o 0,75%.

Będzie to łącznie 2% podwyżek stóp procentowych, co oznacza, że samo posiadanie podaży pieniądza będzie teraz kosztować realną gospodarkę dodatkowo 1,8 biliona dolarów rocznie. Powodzenia z tym.

Pamiętaj, że w bankowości nie ma „wypadków”. Wydrukowali zbyt dużo, aby stworzyć rosnące ceny, które widzieliśmy przez ostatnie dwa lata, tylko po to, by mieć pretekst do podniesienia stawek teraz. Tak samo, jak zaczęli zmniejszać się w 2018 roku, aby mieć wymówkę, by zacząć drukować w 2019 roku.

Odkąd bankowość wróciła na scenę po średniowieczu wolnym od lichwy, rozpędzają i pchają Zachód w niewolę. Bańka Amsterdam Tulip pojawiła się w 1637 roku. Można by pomyśleć, że ludzie w pewnym momencie zmądrzeją.

To, co teraz nadchodzi na Zachód, deflacja tego potwornego 300 bilionowego długu w ciągu najbliższych pięciu lat, będzie największym wyczynem wymieniających pieniądze. Pozostawi wszystko w gruzach i ostatecznie przygotuje grunt pod trzecią wojnę światową.

Problem jest więc dwojaki: dług nie może już rosnąć. Na tym etapie liczby są po prostu zbyt astronomiczne. Trzeba coś zrobić, w taki czy inny sposób.

Ale kiedy dług/pieniądze przestaną rosnąć, nastąpi deflacja. A deflacja spowoduje depresję. A depresja spowoduje zaległości.

A kiedy zaczną się domyślne, zaczną kaskadowo. W systemie finansowym rozpocznie się reakcja łańcuchowa i ostatecznie cały dług pójdzie z dymem.

A wraz z długiem banki komercyjne, które są ugotowane. Ale wykonali swoją pracę. Cały dług jest zabezpieczony, a wszystkie zabezpieczenia będą konsolidowane w Stanach za pośrednictwem banków centralnych.

Tak, Bank chce komunizmu i tak to dostają.

„CYBERATAKI I KONIEC OBECNEGO REŻIMU”

Lagarde, Powell, Yellen, utrzymują, że „o nie, kolejny kryzys finansowy nie nastąpi w tym życiu, nie widzimy prawdziwych problemów”. Na serio. Mówią to. Nikogo to nie obchodzi.

Ale „cyberataki”. To jest „główna troska” „systemu finansowego” (tutaj Lagarde, Powell, Yellen).

Tak więc „cyberataki” to sposób, w jaki planują sprzedać nadchodzący upadek deflacyjny. Prawdopodobnie takie „ataki” będą ogromnym „kwestią bezpieczeństwa narodowego”. Będzie dużo fanfar i trudno zobaczyć, jak aktualna partia „lewicowa”/wielki reset nie zostanie wyparta. Zrobili wszystko, co możliwe, aby stać się jak najbardziej znienawidzonymi. Klausowi Schwabowi i Billowi Gatesowi nie oczekuje się „sukcesu”, oni”

Mówię to nie tylko przeze mnie: sam wujek Vlad stwierdził niedawno, że spodziewa się niedługo „zmiany elit” na Zachodzie, a władzę przejmą „prawicowy” i „populistyczny” rząd.

Gdy to wszystko się rozegra, Fed przestanie również tłumić złoto, które następnie rozpocznie swój wzrost w stratosferze.

Ludzie zjedzą to wszystko i doznają ulgi. Ale nic nie zostanie rozwiązane.

Nic nie jest w stanie rozwiązać 300 bilionów dolarów długu, z których 90 bilionów jest w posiadaniu USA, a rząd ma kolejne, dość zdumiewające, 160 bilionów niesfinansowanych zobowiązań na nadchodzące dziesięciolecia.

WNIOSEK

Biali/mieszkańcy Zachodu stanowili 33% światowej populacji w 1900 roku, a obecnie tylko 9%. Od ponad wieku jesteśmy w stromym upadku, a teraz czeka nas przerażający coup de grace .

Nie ma sensu rozdrabniać słów. To będzie ludobójstwo. Deagel zawsze utrzymywał, że ich liczba opiera się na załamaniu systemu finansowego. Jacques Attali już 30 lat temu powiedział, że bańka zadłużenia, oparta na amerykańskich nieruchomościach, potrwa do około 2025

roku. Trudno uwierzyć, że będzie tak źle, jak powiedział Deagel, ale na pewno będzie znacznie gorzej niż u Rosjan zajęła się po upadku Związku Radzieckiego. I to było brutalne.

Więc szykuj się dalej. Nie kupuj żadnych dipów innych niż Silver. Nie trać czasu na to, co „myślą” głupcy, ale pamiętaj, aby im pomóc, gdzie tylko możesz. I zawrzyj pokój z Duchem, ponieważ o to ostatecznie chodzi.

Komentarz od Beachmilk na Gab-

Waluta fiducjarna zbliża się do końca… trzymaj fizyczne aktywa o rzeczywistej wartości, a nie bezwartościowy papier lub liczby na ekranie komputera.

Obejmuje to metale szlachetne, żywność, paliwo, wodę, narzędzia, części zamienne, nasiona dziedzictwa kulturowego, nawozy, domy, grunty orne, broń, amunicję, środki medyczne - wszystko to, co posiadasz, a także UMIEJĘTNOŚCI, których ludzie będą potrzebować w „nowej gospodarce”. .


henrymakow.com - Exposing Feminism and The New World Order

=============================================

Oddział Banku Chińskiego zamroził depozyty !

Oznaki załamywania się systemów finansowych są kontynuowane na całym świecie, co powinno być nagłówkiem wiadomości, ale korporacyjne media w USA bardzo rzadko wspominają o większości tych wydarzeń, jeśli w ogóle je opisują.

Niektóre placówki korporacyjne zaczynają donosić o całkowitym upadku społeczeństwa na Sri Lance, ale jeśli przejdziesz do witryn zbiorczych wiadomości, takich jak Google News, raporty te będą znajdować się dalej na stronie niż to, co uważają za najważniejszą wiadomość dzień, który w większości przypadków jest wiadomościami politycznymi, jak na przykład kontynuacja sagi z 6 stycznia.

Poniżej znajduje się raport o gwałtownych protestach w Chinach, które miały miejsce dzisiaj w związku z zamrożonymi kontami bankowymi, na których ludzie nie mogą już wypłacać swoich pieniędzy z własnych kont bankowych.

Znalazłem lepszy film niż krótkie osadzone klipy z Twittera i umieściłem go na naszym Bitchute Channel .


Podczas gdy zamieszki i protesty w większości jeszcze się nie rozpoczęły w USA, poczekaj. Korporacyjne media nie mogą zbyt długo tłumić finansowej apokalipsy i nie popełnią błędu, ona nadchodzi.

Historia, o której w zeszłym tygodniu prawie nie było żadnej wzmianki, a którą znalazłem na RT.com ze wszystkich miejsc, mimo że pochodzi z amerykańskiego źródła wiadomości (Bloomberg), mówi o upadku amerykańskiego przemysłu przemysłowego z powodu rosnącej energii koszty.

Kryzys energetyczny uderza w kompleks przemysłowy w USA – Bloomberg

Wyzwania operacyjne wynikające z rosnących rachunków za energię naraziły cały amerykański kompleks przemysłowy na ryzyko częściowego wyłączenia, poinformował w czwartek Bloomberg.

Druga co do wielkości huta aluminium w kraju, która odpowiada za 20% krajowej podaży, podobno zwolniła pod koniec czerwca 600 pracowników po trzykrotnym potrojeniu rachunków za energię elektryczną. Century Aluminium ogłosiło plany pozostawienia huty w Hawesville nieczynnej przez rok, likwidując największy ze swoich trzech zakładów w USA. W międzyczasie, największy w kraju producent aluminium, Alcoa, powiedział, że zmniejsza produkcję o jedną trzecią w hucie w stanie Indiana.

Co najmniej dwie huty zaczęły wstrzymywać niektóre operacje, starając się zminimalizować koszty energii, powiedział agencji nienazwany dyrektor branżowy. W maju grupa fabryk na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych ostrzegła krajowe organy regulacyjne ds. energetyki, że niektóre przedsiębiorstwa są na skraju zamknięcia na miesiące letnie lub dłużej z powodu „niesprawiedliwych i nieuzasadnionych” kosztów energii elektrycznej.

W czerwcu ceny gazu ziemnego potroiły się w porównaniu z tym samym okresem rok temu, powodując, że rachunki dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw wzrosły do wcześniej niespotykanych poziomów. Tymczasem przewiduje się, że tego lata stawki za energię elektryczną dla odbiorców przemysłowych osiągną rekordowy poziom.

Według Michaela Harrisa, którego firma Unified Energy Services kupuje paliwo dla klientów przemysłowych, gwałtownie rosnące koszty zmusiły niektóre firmy do zaciągnięcia milionów dolarów kredytu na zabezpieczenie kontraktów energetycznych i gazowych.

„To może być katastrofalne dla korporacji”, powiedział Harris agencji. „Nie widzę żadnego scenariusza, brak eksplozji w amerykańskich instalacjach LNG”, który uwięziłby dostawy w kraju, w którym ceny gazu będą spadać w perspektywie długoterminowej.
( Pełny artykuł .)

W Indianie firma Kaiser Aluminium została zamknięta w zeszłym tygodniu, niekoniecznie z powodu kosztów energii, ale z powodu niemożności zabezpieczenia magnezu do produkcji aluminiowych opakowań do napojów i żywności.

Kaiser Aluminium (NASDAQ:KALU) – 1,7 proc.

Kaiser (KALU) przewiduje, że produkcja i dostawy zostaną zmniejszone o 30%-40% w lipcu i ~50% w pozostałej części III kwartału.

Jak wcześniej ujawniono, US Magnesium, największy dostawca magnezu dla Kaisera Warricka, ogłosił wystąpienie siły wyższej we wrześniu ubiegłego roku; podczas gdy magnez w USA nadal dostarczał mniej więcej połowę zobowiązań umownych, dostawy ostatnio zostały wstrzymane, a Kaiser Warrick nie był w stanie natychmiast pozyskać dodatkowego magnezu z alternatywnych źródeł.
Kaiser (KALU) ostrzegł również, że utrzymujące się trudności z wydajnością w zakładzie Alcoa w Warrick Operations i wynikający z nich wpływ na dostawę stopionego aluminium „nadal wpływają na wyniki finansowe i operacyjne” Kaisera Warricka i firmy.
( Pełny artykuł .)

Ludzi, którzy po prostu ślepo polegają na „systemie” i myślą, że zawsze jakoś tam będzie, albo że rząd wejdzie i uratuje ludzi, w pewnym momencie - spotkają ogromne i niemiłe niespodzianki.

Każdy powinien już teraz pomyśleć o źródłach energii, a jeśli możesz sobie na to pozwolić, zacznij inwestować w alternatywne formy wytwarzania energii, zanim zacznie się gorączka na tego typu produkty, jak to już miało miejsce w Europie, głównie w Niemczech .

Gaz ziemny będzie najbardziej problematycznym źródłem energii do końca tego roku, ponieważ dostawy nadal się kurczą, zwłaszcza po poważnej eksplozji, która miała miejsce w dzisiejszej elektrowni gazu ziemnego w Oklahomie i jeśli korzystasz z gazu ziemnego i masz opcje aby przestawić się na coś innego, nawet na propan, zrób to, póki możesz.

Ci, którzy mieszkają w chłodniejszym klimacie i mają pod dostatkiem drewna, powinni zajrzeć do pieców opalanych drewnem, a nawet kotłów opalanych drewnem, które mogą ogrzewać cały dom drewnem, wykorzystując zdrowsze „ciepło promieniowania” z gorącej wody płynącej przez rury kaloryfera.

Osoby w słonecznym klimacie powinny szukać alternatyw słonecznych. Ale nie tylko panele słoneczne, które wracają do sieci i pomagają zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, ponieważ staną się bezwartościowe, jeśli sieć się zepsuje, ale także system magazynowania baterii do wykorzystania energii słonecznej, gdy system się załamie.

Wszystkie te opcje są w większości dostępne teraz, ale mogą nie być w najbliższej przyszłości.

Ucieczka przed chińskimi bankami staje się gwałtowna po burzach wściekłych tłumów Oddział Banku Chińskiego w związku z zamrożonymi depozytami

przez ZeroHedge News

Podczas gdy świat wysokich i nie tak wysokich finansów ma obsesję na punkcie zmienności kryptowalut i niedawnych bolesnych strat przesadzonych graczy, którzy – ku zdumieniu zwykłych inwestorów giełdowych – nie zostali uratowani przez wspaniałomyślny Fed (który jednak tylko ratuje giełdy, a nie kryptowaluty), sytuacja w Chinach z systemem finansowym o wartości 54 bilionów dolarów, czyli ponad dwukrotnie większymi aktywami w amerykańskich bankach komercyjnych, znów staje się gorąca.

Jak donosi Reuters , duży tłum rozgniewanych chińskich deponentów bankowych zmierzył się w niedzielę z policją w mieście Zhengzhou, a wielu zostało rannych, gdy zostali zabrani, podczas zamrożenia ich depozytów przez niektóre wiejskie banki.

W kwietniu banki zamroziły depozyty o wartości milionów dolarów, informując klientów, że modernizują swoje systemy wewnętrzne. Od tego czasu banki nie wydały żadnego komunikatu w tej sprawie, twierdzą deponenci.

Według chińskich mediów zamrożone depozyty w różnych lokalnych bankach mogą być warte nawet 1,5 miliarda dolarów, a władze badają trzy banki.

W niedzielę około 1000 osób zebrało się w niedzielę przed oddziałem chińskiego banku centralnego w Zhengzhou, aby zażądać podjęcia działań; trzymali transparenty i skandowali hasła na szerokich stopniach wejścia do oddziału chińskiego banku centralnego w mieście Zhengzhou w prowincji Henan, około 620 kilometrów (380 mil) na południowy zachód od Pekinu.

Ludzie trzymają transparenty i skandują hasła podczas protestu przed wejściem do oddziału chińskiego banku centralnego w Zhengzhou w prowincji Henan w środkowych Chinach. Ogromny tłum rozzłoszczonych chińskich deponentów bankowych zmierzył się w niedzielę z policją, niektórzy podobno zostali ranni, gdy zostali brutalnie zabrani

Protestujący są wśród tysięcy klientów, którzy otworzyli konta w sześciu wiejskich bankach w Henan i sąsiedniej prowincji Anhui, które oferowały wyższe oprocentowanie. Później okazało się, że nie mogą wypłacić swoich funduszy po tym, jak media doniosły, że szef macierzystej firmy banków jest w biegu i poszukiwany za przestępstwa finansowe.

Filmy i zdjęcia w mediach społecznościowych ukazywały deponentów wymachujących transparentami i rzucających plastikowymi butelkami w kierunku zbliżających się ochroniarzy, którzy następnie brutalnie odciągnęli niektórych protestujących.


Oprócz umundurowanej policji były tam też drużyny mężczyzn w zwykłych T-shirtach. Przybyli regulator bankowy i urzędnik samorządowy, ale ich próby rozmowy z tłumem zostały zakrzyczane.

„Przyjechaliśmy dzisiaj i chcieliśmy odzyskać nasze oszczędności, ponieważ mam w domu osoby starsze i dzieci, a niemożność wypłaty oszczędności poważnie wpłynęła na moje życie” – powiedziała kobieta z prowincji Shandong, która podała tylko swoje nazwisko, Zhang , ze strachu przed zemstą. Zhang i inny protestujący, człowiek z Pekinu o nazwisku Yang, powiedzieli AP, że protestujący słyszeli już wcześniej od urzędników i nie wierzą w to, co mówią.

Następnie policja ogłosiła protestującym z pojazdu z megafonem, że jest to nielegalne zgromadzenie i zostanie zatrzymana i ukarana grzywną, jeśli nie wyjadą. Około 10 rano mężczyźni w T-shirtach pognali tłum i rozproszyli go. Zhang powiedziała, że widziała kobiety ciągnięte po schodach przy wejściu do banku. Sama Zhang została uderzona i powiedziała, że zapytała oficera: „Dlaczego mnie uderzyłeś?” Według niej odpowiedział: „Co jest złego w biciu cię?”

Yang powiedział, że został uderzony przez dwóch funkcjonariuszy ochrony, w tym jednego, który spadł ze schodów i błędnie pomyślał w chaosie, że Yang go uderzył lub popchnął.


„Chociaż powtarzające się protesty i demonstracje niekoniecznie mają duży wpływ, myślę, że nadal pomocne jest, jeśli więcej osób dowie się o nas i zrozumie nas lub będzie nam współczuć” – powiedział Yang. „Za każdym razem, gdy to robisz, możesz coś zmienić. Chociaż zostaniesz trafiony, tak naprawdę nie mogą ci nic zrobić, prawda?

„Czuję się tak zasmucony, że nawet nie mogę ci tego wyjaśnić” – powiedział Reuterowi 40-letni Zhang . Zhang powiedział, że miał nadzieję odzyskać około 170 000 juanów (25 000 dolarów) zdeponowanych w jednym z banków, Zhecheng Huanghuai Community Bank.

Zhang powiedział, że doznał obrażeń stopy i kciuka i około południa został zabrany przez czterech niezidentyfikowanych pracowników ochrony. Powiedział, że personel ochrony przewyższał liczebnie protestujących o około trzy do jednego.

„Nie powiedzieli, że pobiją nas, jeśli odmówimy wyjazdu. Po prostu przez głośnik powiedzieli, że łamiemy prawo, składając petycję. To niedorzeczne. To banki łamią prawo”.


Banki, w tym Yuzhou Xinminsheng Village Bank i Shangcai Huimin Country Bank, są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez władze w sprawie nielegalnego pozyskiwania funduszy, podał państwowy Global Times.

Protestujący zostali ostatecznie przewiezieni do różnych miejsc, w których Zhang powiedział, że zostali zmuszeni do podpisania listu gwarantującego, że nie będą się więcej gromadzić. Późną niedzielę regulatorzy bankowości Henan zamieścili na swojej stronie internetowej krótką informację, że władze przyspieszają weryfikację środków klientów w czterech bankach i formułują plan rozwiązania sytuacji w celu ochrony praw i interesów społeczeństwa.

Ponad 1000 deponentów z całego kraju planowało zebrać się w Zhengzhou w zeszłym miesiącu, aby spróbować wypłacić swoje pieniądze, ale nie mogli tego zrobić, gdy ich kody zdrowotne COVID-19, które określają, czy można podróżować, zmieniły status na „zakaz podróży” .

Chinese Bank Run Turns Violent After Angry Crowd Storms Bank of China Branch Over Frozen Deposits – Are You Prepared for the Financial Crash?

==================================================

Europa zbliża się do krawędzi całkowitego upadku po tym, jak Putin zakazał wszelkiego eksportu do „nieprzyjaznych krajów”

Rosyjski prezydent Władimir Putin udowadnia, że jest mistrzowskim geopolitycznym graczem, który zawsze podejmuje kroki, aby przeciwdziałać zmęczonym, przewidywalnym i bezzębnym sankcjom nałożonym na niego przez skorumpowane i moralnie zbankrutowane kraje zachodnie.

Przez ponad dekadę Putin pozwalał Europie stać się w dużym stopniu uzależniony od żywności, energii i innych niezbędnych towarów dostarczanych przez Rosję, wiedząc, że z każdym mijającym rokiem w końcu będzie w stanie oprzeć się wszelkim karnym działaniom przeciwko niemu, jeśli nie dyktować wprost warunków raz zaczął siłą odbudowywać dawny ZSRR, co od dawna było jego wizją.

Kiedy zeszłej jesieni zaczął rozmieszczać wokół Ukrainy ponad 100 000 ludzi i batalionów ciężkiego sprzętu wojskowego w oczekiwaniu na inwazję – która miała miejsce pod koniec lutego – nawet wtedy Europejczycy nadal robili interesy z Putinem, chociaż nie z innego powodu niż do tego czasu , mieli niewielki wybór.

Na przykład Niemcy nie tylko były uzależnione od Rosji w kwestii gazu ziemnego, kraj budował gazociąg z Rosją nawet po tym, jak ówczesny prezydent Donald Trump ostrzegł Berlin, aby tego nie robił i po tym, jak przypomniał niemieckiemu rządowi, kierowanemu wówczas przez kanclerz Angelę Merkel, że nie ma sensu budowanie NATO jako bastionu przeciwko Rosji tylko po to, by zapewnić Moskwie dziesiątki miliardów dolarów dochodów i umieścić Putina na fotelu w każdej przyszłej sytuacji kryzysowej.

Trump oczywiście miał rację: po inwazji Putina Rosja początkowo wahała się przed odcięciem dostaw gazu z Rosji, przynajmniej do czasu, gdy kraj ten będzie mógł znaleźć nowe źródła, jednocześnie utrzymując otwarte inne szlaki handlowe z Moskwą które były nadal dozwolone nawet w ramach nowo nałożonych sankcji.

Teraz nawet te wycięcia zapadają się i stawiają Europejczyków w sytuacji, w której nie będą w stanie kupić wystarczającej ilości żywności, aby wyżywić kontynent, według konsula , który zauważył, że Putin podpisał dekret oświadczający, że Rosja nie będzie już sprzedawać niezbędnych produktów surowców do krajów, które uznała za „nieprzyjazne”.

Raport dodaje:

Należą do nich większość narodów Zachodu. Ten krok to kompletna katastrofa dla Unii Europejskiej. W zasadzie podpisuje wyrok śmierci dla wszystkich gospodarek europejskich. Istnieje obawa, że gospodarki europejskie mogą nie przetrwać tej drakońskiej akcji. Za rok standard życia wszystkich Europejczyków będzie znacznie niższy niż obecnie. Nadszedł właściwy czas, aby wszyscy Europejczycy zastanowili się nad tym, co ma nadejść i jak ten dekret wpłynie na ich życie. Jeśli jesteś mieszkańcem klasy średniej w Unii Europejskiej, to za rok najprawdopodobniej staniesz się bardzo biedny i prawdopodobnie będziesz bezrobotny.

Wielu ekonomistów, kontynuuje raport, oszacowało, że Europejczycy właśnie popełnili „finansowe samobójstwo” poprzez nałożenie sankcji na Moskwę.

Sankcje zasadniczo stanowiły „całkowitą wojnę gospodarczą” przeciwko Federacji Rosyjskiej i zostały wprowadzone pod pretekstem, że doprowadzą do załamania się rosyjskiej gospodarki. Skorumpowani, przewidywalni przywódcy Zachodu zakładali, że Rosja jest większą wersją Iranu iz bronią nuklearną, i choć Iran jest za mały, by być samowystarczalnym, Rosja nie jest za mała i potrafi zadbać o własne potrzeby.

Rosja uprawia większość światowej żywności ; Rosja produkuje znaczną część światowej energii, z której prawie cała jest zasilana paliwami kopalnymi (nawet fabryki produkujące panele słoneczne i wiatraki); Rosja produkuje własny sprzęt wojskowy; Rosja ma ogromną klasę intelektualną i jest zdolna do innowacji; Rosja ma potencjał przemysłowy; Rosja ma przemysł wydobywczy, z którego czerpie zasoby do zasilania swojej produkcji itp.

UE i USA mają dokładnie takie same możliwości, aw wielu przypadkach nawet lepsze, ale te gospodarki zostały utrudnione przez lewicowych głupców podżegających do zmiany klimatu i marksistów, którzy przekonali swoich przywódców, by oddalić większość swoich zasobów. Tak więc, podczas gdy USA i UE mogłyby teoretycznie prześcignąć Rosję, w praktyce nie mogą, ponieważ odmawiają tego.

A Putin wiedział o tym wszystkim, zanim wysłał na Ukrainę jeden czołg, jednego żołnierza lub jeden helikopter.

Europa potrzebuje Rosji, a nie na odwrót. A Europejczycy wkrótce się tego nauczą .

Europe moves closer to the brink of total collapse after Russia's Putin bans all exports to 'unfriendly countries'
Robert Suchowski
olek19801
Czemu ,,panoszą''? Mają za co to kupują, a dzieci mają swój żywioł. Sklep to nie biblioteka.
Mnie bardziej ciekawi co tam kupują. Bo słyszałem o uchodźcach z Ukrainy, którzy kupują sobie telefony za 2000 zł. Jeśli to prawda, to ja na pewno nie zamierzam im do tych telefonów dokładać.
olek19801
Panoszą się, Waść, bo nawet do półek z towarem nie można spokojnie podejść. Sklep to nie boisko i chyba nie muszę się kiwać o przysłowiową piłkę? Doskonale widać niski poziom kultury u tych ludzi i zaobserwowałem irytację polskich rodzin. Z innymi patrzyliśmy jak rzucają się na towar, dosłownie jakby uruchomili tranzyt na Wschód :) A co kupują? Wszystko. Byłem w kilku sklepach. Baby kupują …More
Panoszą się, Waść, bo nawet do półek z towarem nie można spokojnie podejść. Sklep to nie boisko i chyba nie muszę się kiwać o przysłowiową piłkę? Doskonale widać niski poziom kultury u tych ludzi i zaobserwowałem irytację polskich rodzin. Z innymi patrzyliśmy jak rzucają się na towar, dosłownie jakby uruchomili tranzyt na Wschód :) A co kupują? Wszystko. Byłem w kilku sklepach. Baby kupują ciuchy, kosmetyki, coś do domu. Chłopy rzeczywiście okupują elektronikę, telefony, ale też kupują dużo ubrań i butów.
Co ciekawe, osoby, które nie posądzałbym o zasobność portfela, mają jednak środki na dobre zakupy. Albo są w posiadaniu własnych diengów, albo nieźle zasila ich nasze państwo.
W każdym razie ta wojenka na Ukrainie to spektakl dla idiotów.
Nawet jak to skończą wyrafinowani reżyserzy, to Polska ma problem z dziką nacją. Tak postrzegam przybyszów. Nie wspierałem i nie będę dobrowolnie wspierał dziczy. W Polsce jest dość rodaków w potrzebie. Jest komu pomagać.
Robert Suchowski
,,To oni wyrzucą emerytów z ich zimnych jak kamień mieszkań. Oni poniosą całą winę. I słusznie, ponieważ jest to złe „prawo”, które zawsze promowało kapitalizm''
Nie ogarniam tego tekstu. Czyżby autor pochwalał wyrzucanie emerytów z mieszkań? Nie mówię, że kapitalizm jest jakiś super; monopolizm jest niebezpieczny, ale taka uogólniająca krytyka kapitalizmu jakoś mnie niepokoi.
olek19801
Byłem na zakupach. Same Ukry! Nie do wiary jak się panoszą, a ich dzieci krzyczą i gonią po całym sklepie, nie da się spokojnie myśleć.
WYKLĘTY
Ktoś to reżyseruje
Chyba nie Polacy
GG DD
Mądrze napisane!