Clicks1.5K
pl.news
11

Pilne: włoski biskup przeprasza nieskruszonych cudzołożników

Biskup Belluno (Włochy), Renato Marangoni, przeprosił cudzołożników w liście otwartym "Daję wam jedno słowo: przepraszam!" z 22 listopada.

Zaprasza nieukorzonych cudzołożników na spotkanie 1 grudnia w centrum diecezjalnym, a cudzołóstwo nazywa "nowym doświadczeniem jedności".

Część listu to resentymenty: "prawdopodobnie cierpieliście z powodu naszego oceniającego i krytycznego podejścia".

Część to herezje: "przez długi czas deklarowaliśmy, że nie możecie w pełni podejść do sakramentu Pokuty ani Eucharystii" – co akurat jest nieprawdą.

Marangoni używa określenia "my", by atakować Kościół: "zajęliśmy wybitnie sztywne stanowisko w sprawie sytuacji rodzinnej, w której się znaleźliście".

Upiera się, że "myliliśmy się, nie uznając za równe waszych osobistych sytuacji, marzeń, które pielęgnowaliście".

Sam Marangoni pielęgnuje iluzję, jakoby cudzołóstwo było "skomplikowaną sytuacją" i "osobistą odpowiedzialnością", którą trzeba "wspierać i pomagać w jej kruchości", jakby Kościół tego nie robił.

Przechodzi też do obietnic, że w czasie spotkania "odkryjemy na nowo zachęcające słowa papieża Franciszka, które zawarł w jednej ze swoich adhortacji, Amoris Laetitia".

Tak Maragoniemu odpowiedział na włoskiej wersji Gloria.tv użytkownik "il vandea": "idź, wyspowiadaj się u katolickiego księdza (na pewno znajdziesz kogoś spoza swojego kręgu). Później napisz publicznie grzesznikom, dla których masz tyle współczucia: »jesteście na drodze do piekła. By znaleźć odkupienie, ukorzcie się, nawróćcie się na Doktrynę Katolicką, natychmiast zerwijcie nielegalne więzi, a po wyborze życia w czystości i łasce, możecie wrócić do Eucharystii«".

Grafika: Renato Marangoni, © chiesacattolica.it, #newsDqafqnwfvu
woj_tek shares this.
przeciwherezjom
schizma postępuje