Clicks1.1K
csk.news
2

Benedikt XVI: “Nejsou Dva Papeži - Papež Je Jen Jeden”

"Neexistují dva Papeži. Papež je jen jeden", řekl zesláblý Benedikt XVI, který je stále dostatečně silný na to, aby poskytl rozhovory médiím oligarchů, během setkání na Corriere della Sera 27. února, zatímco lehce poklepával dlaní na loketní opěrku, aby tím svá slova prosadil.

Jeho rezignace byla “obtížným rozhodnutím”, řekl, “Udělal jsem to bez výčitek svědomím a myslím si, že jsem udělal správnou věc. Někteří z mých přátel, kteří jsou trochu ‘fanatičtí’ jsou stále rozhněvaní, nechtěli mé rozhodnutí přijmout. Myslím na konspirační teorie, které následovaly: některé uváděly, že to bylo kvůli skandálnímu úniku Vatikánských informací, některé tvrdily, že to bylo kvůli spiknutí homosexuálního lobby, jiní říkali, že to bylo kvůli případu konzervativního lefebvrianského teologa Richarda Williamsona. Nechtějí věřit ve vědomou volbu. Ale mé vědomí je čisté.”

O novém italském premiérovi Mario Draghi, "Doufejme, že tuto krizi bude schopen vyřešit, je také mužem, který je vysoce ceněn v Německu.”

O Joeovi Bidenovi, “Je pravdou, že je Katolík a pozorný” a že “je osobně proti potratům (sic!).”

Benedikt si také povšimnul, že “jako prezident má tendenci se prezentovat v návaznosti na linii Demokratické strany...A pokud se týče genderové politiky, stéle ještě nevíme jaké jeho postavení je (sic!)."

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYldanjpuev

obyčajná veriaca žena
Tomuto vôbec neverím. Zase niekoho propaganda.
zaba
Ale pak je papežem vlastně on, protože o tom není pochyb, zatímco u toho druhého pochyby jsou a navíc tento se zřekl tohoto titulu a je jen především Bergoglio s nějakými historickými tituly, o které stejně nestojí. Jsem přesvědčen, že ty důvody, které jmenuje a další, které nejmenuje, vedly u něj k jasnému rozhodnutí, že papežství, tak jak ho požaduje jeho Pán není už možné za současné situace …More
Ale pak je papežem vlastně on, protože o tom není pochyb, zatímco u toho druhého pochyby jsou a navíc tento se zřekl tohoto titulu a je jen především Bergoglio s nějakými historickými tituly, o které stejně nestojí. Jsem přesvědčen, že ty důvody, které jmenuje a další, které nejmenuje, vedly u něj k jasnému rozhodnutí, že papežství, tak jak ho požaduje jeho Pán není už možné za současné situace vykonávat. Příklad vidíme dnes v politice třeba na Trampovi, že s takto nastavenými okolnostmi by stejně těžko něco dobrého dosáhl v druhém funkčním období. Nebo my teď pod corona opatřeními, co zmůžem proti smyčce mocných, kterou se rozhodli stahovat? I nám i Benediktovi nakonec zbyla jen modlitba, tedy naděje, že Bůh zasáhne v náš prospěch.
V tom ostatním, co je v článku dále uvedeno, nesoudí, ale vyjadřuje se tak, aby záležitostem pomohl třeba k dobrému vyústění- skutečně svatý muž.