obyčajná veriaca žena
Tomuto vôbec neverím. Zase niekoho propaganda.
zaba
Ale pak je papežem vlastně on, protože o tom není pochyb, zatímco u toho druhého pochyby jsou a navíc tento se zřekl tohoto titulu a je jen především Bergoglio s nějakými historickými tituly, o které stejně nestojí. Jsem přesvědčen, že ty důvody, které jmenuje a další, které nejmenuje, vedly u něj k jasnému rozhodnutí, že papežství, tak jak ho požaduje jeho Pán není už možné za současné situace …More
Ale pak je papežem vlastně on, protože o tom není pochyb, zatímco u toho druhého pochyby jsou a navíc tento se zřekl tohoto titulu a je jen především Bergoglio s nějakými historickými tituly, o které stejně nestojí. Jsem přesvědčen, že ty důvody, které jmenuje a další, které nejmenuje, vedly u něj k jasnému rozhodnutí, že papežství, tak jak ho požaduje jeho Pán není už možné za současné situace vykonávat. Příklad vidíme dnes v politice třeba na Trampovi, že s takto nastavenými okolnostmi by stejně těžko něco dobrého dosáhl v druhém funkčním období. Nebo my teď pod corona opatřeními, co zmůžem proti smyčce mocných, kterou se rozhodli stahovat? I nám i Benediktovi nakonec zbyla jen modlitba, tedy naděje, že Bůh zasáhne v náš prospěch.
V tom ostatním, co je v článku dále uvedeno, nesoudí, ale vyjadřuje se tak, aby záležitostem pomohl třeba k dobrému vyústění- skutečně svatý muž.