Taliansky biskup sa zúčastnil inaugurácie slobodomurárskej lóže!

5. októbra 2022 Krátke správy

Rôzne správy naznačovali, že za obmedzovanie latinských omší najviac lobovali biskupi z Talianska. Jeden z nich sa teraz „vyfarbil“ úplne: zúčastnil sa totiž inaugurácie slobodomurárskej lóže. Portál Church Militant k tomu uvádza:

Francesco Antonio Soddu, biskup diecézy Terni-Narni-Amelia, sa minulý utorok pripojil k veľmajstrovi Stefanovi Bisimu z Veľkého Orientu Talianska na slávnostnom prestrihnutí pásky, aby otvorili lóžu Veľkého orientu Talianska v Terni, meste asi 102 kilometrov (63 míľ) od Ríma.“

Ilustračný obrázok, zdroj: masonicfind.com

Spolu s biskupom a veľmajstrom lóže bolo na akcii, samozrejme, prítomných množstvo radových „členov bratstva“. Priamo počas akcie veľmajster Stefano Bisi vyzval k tomu, aby sa proti-pápežská udalosť z 20. septembra 1870 stala národným sviatkom, čím biskupa Soddu verejne a bez škrupúľ ponížil. V ten deň totiž talianska armáda postupne ukrajujúca z Pápežského štátu bombardovaním prelomila hradby Ríma a vnikla do mesta. Následne ukončila pápežskú vládu nad mestom a spôsobila zánik Pápežského štátu ako politického útvaru. Následných takmer 60 rokov sa pápeži považovali za „väzňov“ talianskeho štátu až do povestných Lateránskych zmlúv, ktoré v roku 1929 založili Vatikánsky mestský štát.

Dnes, rovnako ako v minulosti, je náš cieľ stále rovnaký – osláviť všetky bitky za slobodu, počnúc tou, ktorá v roku 1870 prelomením Porta Pia ukončila nadvládu Cirkvi a podporil zrod slobodného a sekulárneho Talianska,“ vyhlasoval Bisi priamo pred biskupom.

Naším konečným cieľom je a zostáva univerzálne bratstvo, realizácia budúcnosti mieru a spolupráce národov, kde sú všetci bratmi všetkých.

Len deň pred inauguráciou zverejnil Veľký orient Talianska príspevok na Twitteri, v ktorom oslavoval „koniec moci Cirkvi nad telami a dušami“. Biskup Soddu, ktorý bol za biskupa menovaný pápežom Františkom len minulý rok, sa dostal pod ostrú paľbu kritiky, na čo stránka diecézy vydala vyhlásenie, že jeho prítomnosť na akcii bola „nepochopená“. Podľa vyhlásenia bola biskupova účasť na akcii „svedectvom vernosti evanjeliu a Cirkvi, zvlášť v čase synodálnej cesty, ktorá ju charakterizuje“.

Katolíckeho novinára Andreu Zambrana však zaujímalo, čo také biskup Soddu „povedal, že to bolo verné evanjeliu a Cirkvi“? Zambrano sa tiež spýtal, či Soddu spomenul „viac ako 200 oznámení o exkomunikácii vydaných v oficiálnych vyhláseniach pápežov a biskupov proti slobodomurárstvu, každého rádu a obradu, v priebehu storočí“.

Čo presne biskup povedal, je nemožné vedieť, pretože ani webová stránka Veľkej lóže Talianska, ani webová stránka diecézy nezverejnili texty ani videá biskupa počas jeho prejavu (v slobodomurárskej lóži),“ napísal Zambrano. Zaujímalo ho tiež, či je dialóg so slobodomurármi na programe Synody o synodalite pápeža Františka.

Biskup z Terni je nástupcom apoštolov,“ poznamenal taliansky historik Roberto de Mattei a pokračoval: „Úlohou pastierov je zachraňovať duše svojho stáda, nie ich privádzať k odpadnutiu a do záhuby.

MG

Church Militant, ilustračný obrázok – masonicfind.com
Taliansky biskup sa zúčastnil inaugurácie… slobodomurárskej lóže! - Christianitas
veritas18
Čemu se divit, dnesni biskupove jsou skoro vsichni massoni, kryptozide a navic jsou jinak orientovani(homo, pedo). Jinak by branili pravou viru a Tradici, ale misto toho jsou vlci a pousti jine vlky, aby likvidovali Cirkev Kristovu a ovecky. Divim se, ze obycejni verici si nechavaji promyvat mozky globalistickymi kazanimi v kostelich s protestantizujicimi a judaizacnimi cili. Vse to vede k totalnimu …More
Čemu se divit, dnesni biskupove jsou skoro vsichni massoni, kryptozide a navic jsou jinak orientovani(homo, pedo). Jinak by branili pravou viru a Tradici, ale misto toho jsou vlci a pousti jine vlky, aby likvidovali Cirkev Kristovu a ovecky. Divim se, ze obycejni verici si nechavaji promyvat mozky globalistickymi kazanimi v kostelich s protestantizujicimi a judaizacnimi cili. Vse to vede k totalnimu rozkladu Cirkve, prave viry a Tradice, ke globalizaci a transformaci na New Age. Take mnoho vericich nepostrehlo, ze Bergoglio je neomarxisticky a neoliberalni vudce. Neomarxismus a levicovy liberalismus jsou bratranci marxismu a komunismu a oboji vždy vede k totalite se všemi dusledky. Pokud timto je uz prosycena Cirkev, tak s tim jde ruku v ruce i diktatura cirkevniho systemu. Omezovani role kardinalu, biskupu, vysvecenych knezi a vse bude centralizovano v cele s diktatorem-novodobym cernym papezem. Pokud se neodstrani Bergoglio a nevycisti system od teto mafie, tak to bude spis horsi. Podobne to je ve svetske spolecnosti, kdy nastupuje tvrda totalita v USA a v Evrope. Totalita neomarxismu a levicoveho liberalismu.
Janko333
Proroctvo svätého Františka z Assisi: Východná schizma a budúce súženie v Cirkvi
Krátko pred smrťou zvolal František bratov a povedal im o budúcich súženiach a napomínal ich slovami: "Konajte všetko riadne, bratia, buďte pevní a dúfajte v Pána. Blížia sa veľké časy ťažkostí a útrap, v ktorých sa rozmôžu neporiadky a nebezpečenstvo svetského i duchovného rázu, láska mnohých ochladne a zlo …More
Proroctvo svätého Františka z Assisi: Východná schizma a budúce súženie v Cirkvi
Krátko pred smrťou zvolal František bratov a povedal im o budúcich súženiach a napomínal ich slovami: "Konajte všetko riadne, bratia, buďte pevní a dúfajte v Pána. Blížia sa veľké časy ťažkostí a útrap, v ktorých sa rozmôžu neporiadky a nebezpečenstvo svetského i duchovného rázu, láska mnohých ochladne a zlo zlých prekročí všetku mieru.
Moc démonov bude viac ako inokedy pustená z reťaze a nepoškvrnená čistota nášho aj iných rádov sa natoľko poruší, že len nemnohí kresťania budú s úprimným srdcom a dokonalou láskou poslušní pravému pápežovi rímskej cirkvi. (....)
Potom sa rozmnožia pohoršenia, náš rád sa rozštiepi a mnohé ďalšie budú úplne zničené, pretože sa bludu nebude odporovať, ale prisvedčovať.
Nastane toľko rozdielnych názorov a sporov medzi ľudom, rehoľníkmi aj v kléru, že keby ony dni neboli skrátené, boli by zvedení a oklamaní aj vyvolení (keby to bolo možné).
Prídu nesmierne pokušenia a zvádzania k zlu. Kto sa osvedčí, dostane korunu života. Beda tým, ktorí budú vlažní a nedokážu odolávať pokušeniu dopustenému ku skúšaniu vyvolených.
Tí však, ktorí s planúcim duchom a z lásky i horlivosti pre pravdu a zbožnosť zostanú verní, budú trpieť prenasledovaním a bezprávím, ako by boli neposlušní a schizmatici. Pán však bude útočiskom prenasledovaných a zachráni tých, čo v neho dúfali.
Svätosť života bude uvádzaná v posmech tými, ktorí sa k nemu len navonok hlásia, a preto im Pán nepošle vznešeného pastiera, ale ničiteľa a zhubcu."Masima. zdroj: Sti Francisci Assisiensis opera omnia. Paris 1880
-----
Keby som si mal vybrať medzi Benediktom a Františkom tak Benedikt. Sú veci ktoré sa mi na Františkovi nepáčia, robí chyby, ale vyhlasovať či je František pravý alebo nepravý pápež nám nepatrí, a nás to ani nespasí. Našou povinnosťou je sa za kňazov modliť, čas ukáže všetko.

Nikdy nepadnú tí, ktorí sú stále s pápežom. Kto nie je s pápežom nie je v pravde. Satan vám nahovorí, že pápež zrádza pravdu, a tak satan borí základ - Dokonca vám nahovorí, že ja sama neschvaľujem konanie Svätého Otca. Tak sa mojím menom šíria ostré kritiky. Nahovoril vám, že ste strážcami tradície a obhajcami viery a zatiaľ vás ako prvých pripraví o vieru a nenápadne strhne do bludu. Nahovorí vám, že pápež zrádza pravdu, a tak satan borí základ, o ktorý sa opiera Cirkev, a ktorý uchováva pravdu po stáročia neporušenú. Dokonca vám nahovorí, že ja sama neschvaľujem konanie Svätého Otca. Buďte bdelí, buďte múdri, pretože temnota všetko zahaľuje. Ako môže Matka verejne kritizovať pápežove rozhodnutia, keď jedine on má zvláštnu milosť pre vykonávanie tejto vznešenej služby?PAPEZ JEZISOV NASTUPCA
Don Stefano Gobbi - SK