Clicks13
lv.news

Vai Vatikāna amatpersona kā pateicības žestu piedāvāja prostitūtu?

Sautvorkas kroņa tiesas tiesnesis Tonijs Baumgartners, Anglija, uzrunāja Vatikāna prokurorus par “šausmīgu nepatiesu ziņu” sniegšanu un atcēla Lielbritānijas bankas kontu arestu Džianluigi Torzi, Vatikāna brokerim, kas iesaistīts Londonas īpašuma darījumā .

Kā ziņo AP.org (25. marts), Baumgartners nosauca Vatikāna aresta pieprasījumu par "izņēmumu pilnu". Vatikāna prokurori jau ir saskārušies ar virkni neveiksmju ārvalstu tiesās neprasmes, pārmērīgas piekļuves un tādu pamatproblēmu kā nepareiza dokumentu tulkošana dēļ. Pēc gandrīz diviem gadiem nevienam nav izvirzītas apsūdzības.

Torzi, kurš noliedz jebkādas nepareizas darbības, tiek apsūdzēts par piesavināšanos un krāpšanu, taču saņemtos maksājumus Vatikāna amatpersonas apstiprināja ar parakstītiem līgumiem, kuri, pēc Baumgartnera vārdiem, "runā paši par sevi".

Baumgartners šaubās, vai kardināls Parolins un arhibīskaps Penja bija “pārsteigti” [="neko nezināja"] par Torzi honorāriem. Tādā gadījumā viņiem “jābūt vilnai, kas pilnībā pievilkta pār acīm”, novēroja Baumgartners.

Šis spriedums ietvēra Torzi apgalvojumu, ka Vatikāna pārstāvis viņam piedāvāja “prostitūtas pakalpojumus, lai pateiktos viņam par viņa darbu”. Torzi teica, ka noraidīja piedāvājumu.

Attēls: © Pietro Parolin, CC BY-NC-ND, #newsScrfaogldy