Coburg
437

Avízo aj pre našich "ľudomilných" politikov - Trump: Je lepšie míňať peniaze na vlastné deti, nie na cudzie krajiny

28. mája 2022 05:42

AP obrázkyBývalý americký prezident Donald Trump vystúpil na zjazde National Rifle Association v Houstone. Vo svojom prejave vyzval Washington, aby nasmeroval zdroje na ochranu detí pred opakovaním incidentov, ako bol ten v Texase. Trump zároveň pripomenul vyčlenenie 40 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine.

Politik poznamenal, že to nie je otázka peňazí, ale túžby. Ak sa našli prostriedky na pomoc Kyjevu, bolo potrebné urobiť všetko pre pomoc deťom v ich vlastnej krajine. Trump tiež poznamenal, že Spojené štáty, ktoré minuli miliardy dolárov na Afganistan a Irak, nedostali nič na oplátku. Je lepšie urobiť americké školy bezpečnejšími, hovorí bývalý prezident.

Trump hovoril aj o zákone o nosení zbraní . Nemôžete zakázať zbrane občanom, ktorí dodržiavajú zákony, na základe toho, že existuje zlo. To je naopak dôvod, aby sa zákonodarní občania ozbrojili, poznamenal politik.

Súčasne so zjazdom zbrojárov sa v Houstone konali masívne protesty . Demonštranti žiadali obmedziť predaj zbraní občanom USA.

Predtým bolo oznámené, že v škole v Texase zastrelil 18-ročný tínedžer 19 detí a dvoch učiteľov . To vyvolalo široký rozruch verejnosti.

Трамп: лучше тратить деньги на собственных детей, а не на чужие страны