lt.news
28

Mišių priešai „vėl eina į karą“

Dižono arkivyskupo Rolando Minneratho, 74 m., Prancūzija, sprendimas nužudyti savo Romos apeigų bendruomenę nėra pastoriaus, kuris valdo savo vyskupiją kaip tėvas, Raymondas Pierre'as, kalbėdamas apie situaciją Dižone, sakė Paix-Liturgique.com.

Minnerathą jis vadina „klasikiniu“ vyskupu, kuris yra gana konservatyvus “. Pierre'ui tai nebuvo Minneratho sprendimas, kuris Dižone yra nuo 2004 m. ir jau seniai galėjo pribaigti grupę. Tai, kas įvyko Dižone, yrabandymas, mano Pierre'as. Jei tai pavyks, mišių priešai kažkur padarys tą patį ir „vienas po kito“ nužudys Romos apeigų bendruomenes.

Mišių priešai tapo pagyvenę kaip Minnerathas, tačiau jie vis dar vadovauja Vatikane ir Prancūzijoje [ir daugelyje kitų šalių], - aiškina Pierre'as. Šiame kontekste jis mini Prancūzijos vyskupų atsakymą į Vatikano klausimyną apie Romos liturgiją, kurioje jie skundėsi, kad vidutiniškai tik tarp 20 ir 70 žmonių [Dižone: 300] lanko senųjų apeigų mišias, kad homilijos yra blogos, o mokymai tradicinėse seminarijose yra „prasti“. Pierre'ui šis atsakymas yra tikrovės neigimas.

Pierre'as tikisi stipraus pasipriešinimo Dižone. Tikintieji jau smerkia panieką, kurioje yra laikomi: „Pirmiausia į taikinį papuola tikintieji, jų šeimos ir visi, turintys dvasinių poreikių“.

Paveiksliukas: Roland Minnerath, #newsPabmveekpm