csk.news
2917

Francie: Církevní “Teploměr” Je Zpět

Více a více mladých Novus Ordo diecézních kněží ve Francii nosí sutanu, uvedl FamilleChretienne.fr (19. dubna).

Otec Laurent Gastineau, mladý kněz vysvěcený v roce 2014 pro diecézi Séez uvedl, že v jeho oblasti v roce 2014 dva kněží nosili sutanu. Nyní je tam deset kněží v sutaně - polovina místního duchovenstva.

Arte Houssard, Francouzský výrobce na míru šitých sutan, zaznamenal mezi lety 1999 a 2016 navýšení prodeje o 145%.

“Vždy jsme měli zákazníky, obzvláště tradiční, k čemuž lze přidat dnešní novou generaci [Novus Ordo] kněží, kteří chtějí mít sutanu, i když ji nenosí každý den,” říká manager obchodní společnosti v Paříži.

František nemusí být z tohoto vývoje šťastný. Avšak, využití sutan nebo jejích odmítnutí jsou jistým teploměrem indikujícím zdraví nebo úpadek církve.

Obrázok: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsDspawinuni
Hermenegild
Pán začne od Francúzska, ale nebude to prechádzka ružovým sadom.
stefan.mordel
Dobré znamenie; vojak, alebo policajt sa nehanbí za svoju uniformu, len kňaz s rozpakmi oblieka svoju reverendu? Správa ma potešila, že mladí kňazi znovu našli cestu k svojmu stavovskému obleku. Pri obliekaní kňazského rúcha sme sa modlili "crea me Domine novum hominem..." "utvor, Pane vo mne nového človeka..." a práve to je to nádherné, že si mladý kňaz uvedomí, že je novým človekom, pretvoreným…More
Dobré znamenie; vojak, alebo policajt sa nehanbí za svoju uniformu, len kňaz s rozpakmi oblieka svoju reverendu? Správa ma potešila, že mladí kňazi znovu našli cestu k svojmu stavovskému obleku. Pri obliekaní kňazského rúcha sme sa modlili "crea me Domine novum hominem..." "utvor, Pane vo mne nového človeka..." a práve to je to nádherné, že si mladý kňaz uvedomí, že je novým človekom, pretvoreným podľa Ježiša Krista, ktorý bude kráčať v novosti života a privádzať aj druhých k tejto úžasnej novosti, lebo sme sa v Kristovi stali novým stvorením...