Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.1K
csk.news
8

Znova: Protestantsko-„Katolícka“ koncelebrácia v Španielsku

Otec Juan de Jesús Báez a anglický Anglikánsky laik-kňaz Lenny Lancaster predsedali eucharistii Novus Ordo v Deň všetkých svätých vo farnosti Vtelenia, Álora, Španielsko.

Podobné zosmiešnenie tohto obradu sa stalo už v novembri 2017, píše DiarioSur.es, ale vtedy neexistovali žiadne médiá. Tento rok sa škandál rozšíril na sociálnych sieťach.

Diocéza Málaga reagovala na „rozšírené správy“ v tlačovom vyhlásení, v ktorom vyjadrila poľutovanie nad „nejasným gestom“.

Kňaz sa „ospravedlnil“, napriek tomu nebol potrestaný v súlade s Kánonickým zákonom, čo znamená, že jeho zneužívanie bolo diecézou akceptované.

#newsVggyybghei

ľubica
v porovnaní s originálom je v texte :anglikánska laička Lenny Lancaster!!!
Boh sa vysmievať nedá! Jasné že pri tomto pohoršujúcom divadle, ktoré má ďaleko od sv. omše nedochádza k premene! A ako uvádza zdroj, že dačo podobné sa udialo už v 2017, čo potom robí jeho nadriadený biskup? Buvinká? Hriech nepotrestá? Tak potom to vyzerá ako je..... lebo pliesen a hnilobu treba hned odstranit, inak sa …More
v porovnaní s originálom je v texte :anglikánska laička Lenny Lancaster!!!
Boh sa vysmievať nedá! Jasné že pri tomto pohoršujúcom divadle, ktoré má ďaleko od sv. omše nedochádza k premene! A ako uvádza zdroj, že dačo podobné sa udialo už v 2017, čo potom robí jeho nadriadený biskup? Buvinká? Hriech nepotrestá? Tak potom to vyzerá ako je..... lebo pliesen a hnilobu treba hned odstranit, inak sa nakazia ostatné duše! Ubohý knaz a ešte ubohejší biskup, obaja budu strašne zato trpieť!!!
Mates5485 likes this.
Tu sa už naozaj nemusí vieš polemika o tom, či sa Premena koná.
dalila
Ak premieňal Rím kat kňaz, tak áno
Áno, ak mal vieru.
Ak vieru nemal, Premena sa nekoná.
Neviem či toto je pravda. Ak kňaz koná premenu a je v stave ťažkého hriechu, tak učastní na premene z toho majú úžitok, ale samotný kňaz nie. Boh to dobre zariadil. Do toho netreba moc šťúrať.
Kallistratos and one more user like this.
Kallistratos likes this.
Coburg likes this.
Tak anglikánska alebo protestantská koncelebrácia.
ľubica likes this.
jezofiko Do toho sa nemá stuchat?
Do toho sa má stuchat. Ty iba tomu nerozumieš.
no ke´´´´´d tomu nerozumieš tak čo s tebou. a nečerti sa hmed