tommy1
3113

PRZYŚWIECAJĄ NAM DWA HASŁA – MOC NIESIONA RÓŻAŃCEM I JEDNOŚĆ. GDY WOKÓŁ OGROMNE PODZIAŁY, MY IDZIEMY WSPÓLNIE

fot. pixabay.com

J. PACZKOWSKI O PROCESJI RÓŻAŃCOWEJ ZA POLSKĘ: PRZYŚWIECAJĄ NAM DWA HASŁA – MOC NIESIONA RÓŻAŃCEM I JEDNOŚĆ. GDY WOKÓŁ OGROMNE PODZIAŁY, MY IDZIEMY WSPÓLNIE
14 maja 2022 09:37/w Informacje, Polska
Radio Maryja


W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. To czas wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzanie za grzechy przeciwko życiu. Jak podkreślił prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, w rozmowie z portalem Radia Maryja, „żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „Dziel i rządź”, a my mówimy o jedności. Myślę, że jest to coś cudownego, gdy wokół są tak ogromne podziały, a my idziemy wspólnie – dodał.

Już w niedzielę 15 maja 2022 roku ruszy Procesja Różańcowa za Polskę. To wspólna inicjatywa wielu katolickich organizacji. Wydarzenie ma niezwykle symboliczny wymiar, ponieważ odbywa się pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, a wspomnieniem św. Andrzeja Boboli. Jak zaznaczył prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, Matka Boża Łaskawa i główny patron Polski to najważniejsze postacie związane z trudną historią Polski. Uczestnicy Procesji Różańcowej za Polskę chcą połączyć się w jedności ze świętymi.

Jak pamiętamy z historii, Warszawa została uratowana w 1920 roku, ponieważ odbywały się procesje pokutne w stolicy i wtedy Matka Boże zareagowała. Interweniowała na polu bitwy, by zmienić nie tylko losy Polski, ale także Europy. Chcemy powtórzyć kolejny „Cud nad Wisłą”, ponieważ znów czyha niebezpieczeństwo. Za wschodnimi granicami naszej Ojczyzny prowadzone są działania wojenne. Potrzeba nam w tym szczególnym czasie jedności, a św. Andrzej Bobola jest jej patronem – dodał.

Janusz Paczkowski wielokrotnie powtarzał, że słowo jedność jest tutaj kluczowe. Wszystko zaczęło się od inicjatywy Iskra Różańcowa, gdzie męskie wspólnoty połączyły swoje siły, aby w jedności dać świadectwo i w walce duchowej bronić wiary w Polsce.

Stała się rzecz niezwykła, ponieważ często się dzielimy, ale teraz potężne ruchy: Męski Różaniec, który przenika się z Żołnierzami Chrystusa, Wojownikami Maryi i my jako rycerze Jana Pawła II, można śmiało powiedzieć, że staliśmy się przyjaciółmi – podkreślił.

Centrum Życia i Rodziny👨‍👩‍👧‍👦 on Twitter

Procesja Różańcowa za Polskę, nazywana przez organizatorów procesją pokutną, jest zadośćuczynieniem za grzechy przeciwko życiu, ale stanowi także obronę Ojczyzny przed różnego rodzaju wrogami. Nie chodzi tu jednak o walkę zbrojną.

Wiemy, że żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „Dziel i rządź”, a my mówimy o jedności. Jako Rycerze Jana Pawła II często też zwracamy się, powtarzając za Chrystusem: „Abyście byli jedno”. Myślę, że jest to coś cudownego, gdy wokół są tak ogromne podziały, a my idziemy wspólnie. Naszą inspiracją jest św. Andrzej Bobola, który – można tak powiedzieć – upomina się o to – akcentował prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Dodał, że święty Andrzej Bobola jest patronem na nasze czasy.

Padł pomysł, aby się jemu zawierzyć i oddać się pod jego opiekę, dlatego dla nas najważniejszym momentem będzie „Akt oddania się św. Andrzejowi Boboli”, który usłyszą Państwo podczas uroczystości. Zawierzenie zostało podzielone na cztery części i odczytają je przedstawiciele poszczególnych ruchów katolickich, w tym my jako Rycerze Św. Jana Pawła II – wyjaśnił.

Procesja przejdzie m.in. ul. Chałubińskiego, ale także Al. Jerozolimskimi aż wejdzie na Trakt Królewski, Nowy Świat i tam Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Trasa przemarszu to główne centrum stolicy Polski.

– Myślę, że jest to pierwszy cud, iż udało się to w taki sposób zorganizować i procesja przejdzie centrum Warszawy. To bardzo ważne wydarzenie i zobaczymy, jaki będzie efekt, ilu będzie uczestników i kto się do nas dołączy. Jestem przekonany, że procesja będzie tylko impulsem – wskazał.

Podobne procesje są już organizowane w innych częściach Polski. Na 29 maja 2022 zaplanowana jest m.in. w Gdańsku.


Anita Suraj-Bagińska/radiomaryja.pl
Matricaria
Od strony wschodniej, przed wjazdem do Strachociny na usypanym kopcu i postumencie wznosi się figura Chrystusa Króla Wszechświata postawiona w związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa. Poświęcił ją ks. bp Adam Dyczkowski, ordynariusz z Zielonej Góry, 14 września 2000 roku. W czasie prac przy usypywaniu kopca, wytrysnęło źródełko, u podnóża kopca. Obudowano je …More
Od strony wschodniej, przed wjazdem do Strachociny na usypanym kopcu i postumencie wznosi się figura Chrystusa Króla Wszechświata postawiona w związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa. Poświęcił ją ks. bp Adam Dyczkowski, ordynariusz z Zielonej Góry, 14 września 2000 roku. W czasie prac przy usypywaniu kopca, wytrysnęło źródełko, u podnóża kopca. Obudowano je kamieniami i można zaczerpnąć tam orzeźwiającej wody.
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie
Matricaria
Na nowe tysiąclecie berło głównego patrona Polski przejdzie do ręki zasłużonego św.Andrzeja Boboli,Stasiom już dziękujemy.Kiedyż to lepszy moment jak nie teraz, kiedy Prezydentem Polski jest imiennik Świętego męczennika a na tronie Piotrowym konfrater jezuita.

Przychodził do mnie, pukając w drzwi - Rozmowa z ks. Józefem Niżnikiem kustoszem sanktuarium w Strachocinie o wielkim polskim świętym …More
Na nowe tysiąclecie berło głównego patrona Polski przejdzie do ręki zasłużonego św.Andrzeja Boboli,Stasiom już dziękujemy.Kiedyż to lepszy moment jak nie teraz, kiedy Prezydentem Polski jest imiennik Świętego męczennika a na tronie Piotrowym konfrater jezuita.

Przychodził do mnie, pukając w drzwi - Rozmowa z ks. Józefem Niżnikiem kustoszem sanktuarium w Strachocinie o wielkim polskim świętym Andrzeju Boboli

Andrzej Bobola za gorliwość, za wierność, za oddanie Kościołowi zapłacił wielką cenę, bo poniósł bardzo okrutną śmierć. Papież Pius IX powiedział, że to jest największy męczennik Kościoła. We wszystkich opisach jego życiorysu jest opis jego okrutnego męczeństwa. Później miał skromny pogrzeb. I to jest ten fenomen jego drogi na ołtarze. Na to trzeba dzisiaj zwracać uwagę i mówić. To nie ludzie wynieśli go na ołtarze. Gdyby nie jego pośmiertne objawienia, nie byłoby go w katalogu świętych.

Moja misja ma też związek z objawieniem się św. Andrzeja Boboli z 1819 roku w Wilnie. To jest bardzo ważne objawienie, a przeżył je Alojzy Korzeniewski, kapłan, z zakonu dominikańskiego.

Drugie proroctwo dotyczyło jego patronatu nad Polską. Gdy mówił te słowa, nie był nawet beatyfikowany, a on mówił, że nadejdą czasy, że będzie patronem Polski. I stało się to dopiero w 2002 roku.
I przekazał w tym objawieniu trzecie proroctwo, które jeszcze się nie dokonało.

Oto to proroctwo: gdy będę głównym patronem, Polska będzie pełna rozkwitu.

– Czyli na to jeszcze czekamy.

– I wydaje mi się, że teraz nastąpił ten moment, aby uczynić św. Andrzeja Bobolę głównym patronem Polski..

Zachęcając Polaków do modlitwy za Ojczyznę, podkreślam, że nie promuję ludzi czy partii politycznych, ale kocham Polskę, Ojczyznę moją. Tak wiele jej zawdzięczam i chciałbym, żeby Polska była chrześcijańska i zachowała swoją katolicką tożsamość. A że dziś Polskę atakują różne siły, to znajduję zrozumienie tego, co się dzieje, w przepowiedni Prymasa Polski, kardynała Augusta Hlonda.

– A jaka jest to przepowiednia?

– W przededniu swojej śmierci 21 października 1948 roku, kardynał Hlond powiedział: W planach Bożych Polska ma bronić chrześcijaństwa, jest do tego przeznaczona i powołana, ale żeby mogła to zadanie pełnić, to idzie teraz długi czas jej oczyszczenia. Ale to nie będzie ostatnie oczyszczenie, przyjdzie drugie, o wiele trudniejsze, bo Polskę opuszczą wszyscy, nawet jej przyjaciele, Polska zostanie sama. Ale jeśli Polska wytrwa na tej drodze, w miłosierdziu Bożym pierwsza zostanie wywyższona i stanie się światłem dla innych narodów.
I czy to się nie spełnia na naszych oczach? Dlatego módlmy się do Boga za przyczyną św. Andrzeja, bo kardynał Hlond powiedział: Na placu walki pozostaniemy sami. Ale przecież to nie ludzie są panami historii, ale Bóg. Dlatego tak to widzę i rozumiem, dlatego zachęcam tylko ludzi do modlitwy. Nic więcej nie czynię. Mówię Polakom: tylko módlcie się za Ojczyznę.
tommy 1
W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. To czas wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzanie za grzechy przeciwko życiu. Jak podkreślił prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, w rozmowie z portalem Radia Maryja, „żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „…More
W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. To czas wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzanie za grzechy przeciwko życiu. Jak podkreślił prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, w rozmowie z portalem Radia Maryja, „żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „Dziel i rządź”, a my mówimy o jedności.