Clicks8
lv.news

Uzbrukums bīskapam: priesteri rīkojās ar autentisku civiliedzīvotāju līdzdalību

Trīs priesteri ir starp 12 (citi avoti: 24) cilvēkiem, kuri arestēti 26. aprīlī, dažas stundas pēc Rumbeka ievēlētā bīskapa Kristiāna Karlassāra nošaušanas, AciAfrica. org ziņojumi.

Policija sekoja izšķirošajiem vadiem no nozieguma vietā atrastā mobilā tālruņa. Viens no ieročiem, kurš nošāva Karlassāru, to nometa, un Karlassāre uz to nokrita.

Arestēto vidū ir ievērojamas Rumbekas diecēzes lajs personības. Dienvidsudānas prezidente katoliete Salva Kiira lūdza ātru nozieguma izmeklēšanu.

Informācijas un komunikācijas ministra pienākumu izpildītājs Viljams Kocji Kerjoks 26. aprīlī radio Tamazuj sacīja, ka "mēs [šo lietu] uzskatām par politiku pašā katoļu baznīcā".

Viņš piebilda, ka baznīcas vadībai par to būtu jāatbild: "Tāpēc valdība arestē gandrīz visus [bīskapa savienībā], lai viņi par to būtu atbildīgi."

Neuzmanīgam Vatikānam bija nepieciešami gandrīz desmit (!) gadi, lai aizstātu Rumbekas bīskapu Sezāru Mazzolari, kurš nomira 2011. gadā. Visticamāk, ka tie, kas piepildīja šo varas vakuumu, jūtas apdraudēti no jaunā bīskapa puses.

#newsLtfyfnhoku