Clicks5
tr.news

İsviçreli Eski Piskopos Vekilinin Çıplak Görüntüleri Eşcinsel Arkadaşlık Sitesinde Yayınlandı

İsviçre'nin Fribourg Piskoposluğunun eski piskopos vekili 46 yaşındaki Peder Alain Chardonnens, Solinas kullanıcı adıyla eşcinsel arkadaşlık sitesi PlanetRomeo.com'da yüzünü ve çıplak görüntülerini yayınladı.

Cenevre'deki bir kilisede papaz olan Chardonnens, Eylül ayında Fribourg Katedrali'nin rektörü olacak ve bu yılın başında eşcinsel suçlardan dolayı istifa eden Peder Paul Frochaux'un yerini alacaktı.

Chardonnens "muhafazakâr" olarak kabul ediliyor, II. Ioannes Paulus'un destekçisi ve muhafazakar Scouts d’Europe kuruluşunun vaizidir. Haziran 2018'de Ekümenik Kiliseler Konsil'ini ziyaret etmek için on iki saatliğine Cenevre'ye gelen Francis ile bir Ayin düzenlemişti.

Illustre.ch sitesinde verdiği röportajda, Chardonnens rahip olarak atanmadan önce eşcinsel ilişkiler yaşadığını itiraf etti. Ancak yaptığı açıklamaya göre "koronavirüs karantinası" veya "Cenevre bağlamı" nedeniyle yakın zamanda PlanetRomeo'ya kaydoldu.

Illustre.ch sitesine bir psikoterapistten yardım aldığını söyledi, ancak bu terapiler kendisine yardımcı olmadı. Fribourg Piskoposu Charles Morerod, Chardonnens'e psikolojik bir destekle tedavi olmasını önerdi.

Morerod, Illustre.ch yaptığı açıklamada "Tanrı'nın sevgisi için bir kişinin kendi hayatının armağanının mümkün ve değerli olduğuna inanmaya devam ediyorum" dedi.

#newsSupfrqqxna