Clicks95
POHENIX
2

Ślubowanie posłów za nami. Maciej Konieczny z Razem złożył ślubowanie z zaciśniętą pięścią (czyżby gest socjalistyczny?).

Posłowie złożyli ślubowanie. Co chcieli pokazać wyborcom?

Strona główna > Wiadomości

Źródło: sejm.gov.pl

#POLITYKA #PARLAMENT #SEJM #ŚLUBOWANIE

Posłowie Sejmu RP IX kadencji uroczyście złożyli ślubowanie. Część z nich wykorzystała chwilę do politycznych manifestów.

Większość parlamentarzystów postanowiła, że nie będzie wykorzystywać ślubowania do gier politycznych. Dominowała elegancja i kultura. Posłowie wygłaszali krótkie „ślubuję”, wielu z nich dodawało frazę „tak mi dopomóż Bóg”. Niektórzy (jak Anna Maria Siarkowska i Grzegorz Braun) dodali „tak mi dopomóż Bóg w Trójcy Świętej Jedyny i Wszyscy Święci”.

Część z parlamentarzystów postanowiła jednak wykorzystać swoje „kilka sekund” do zamanifestowania swoich poglądów. Tak więc mieliśmy panią poseł z egzemplarzem Konstytucji, inną z szalikiem z napisem „konstytucja” i kolejną w koszulce z takim samym hasłem. Z pewnością do historii przejdzie zaś postawa posła Macieja Koniecznego (Lewica Razem), który najwyraźniej uznał, że do Sejmu marynarka nie jest potrzebna i ślubował z uniesioną w górę lewą ręką z zaciśniętą pięścią (na zdjęciu).

MAwww.pch24.pl/poslowie-zlozyl…
POHENIX
POHENIX
twitter.com/damian_kita

Komunizm wojnami, strzałem w tył głowy, nieludzką pracą w gułagach, niszczeniem ekonomicznym i głodzeniem pochłonął 170 milionów istnień na całym świecie. Takie gesty w Sejmie ze strony miłośników Marksa to pogarda dla ofiar!
@elzbietawitek

twitter.com/kancelariasejmu