Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks574

POZOR bratislavčania: pasažierov nekontrolovali na koronavirus

Zmätok na letisku v Bratislave

Našej redakcii sa ozvala čitateľka, ktorá priletela v utorok (25.2.) vo večerných hodinách z Ríma do Bratislavy. Na jej počudovanie, na letisku ich nikto nekontroloval.

"Dotazníky nám rozdali na letisku v Ríme, všetci sme ich počas letu svedomito vyplnili. Všetci sme očakávali kontrolu po vystúpení z lietadla (po prílete do Ríma nám merali teplotu). Po príchode na bratislavské letisko dal personál rúška. Čakali sme, no kontrola žiadna. Personál dokonca nevedel ani o dotazníkoch a prešli sme, akoby sa nič vo svete nedialo," zverila sa čitateľka nášmu denníku.

Na základe pokynu predsedu vlády SR Petra Pellegriniho mali byť od 25. 2. kontrolovaní všetci pasažieri prilietajúci do Bratislavy z Talianska, čo sa však nestalo. S otázkami sme sa preto obrátili priamo na Letisko M. R. Štefánika.

Ministerstvo zdravotníctva SR nariadilo od 25. februára vypĺňanie dotazníkov pre cestujúcich prilietavajúcich zo všetkých talianskych destinácií (Miláno, Bologna, Rím, Alghero na Sardínii) do Bratislavy. Dotazníky rozdáva na palube lietadla palubný personál, ktorý ich aj vyzbiera. Počas včerajšieho dňa sa uskutočnili prílety z Alghera a Ríma, počas dnešného dňa prílet z Milána. V prípade letu z Ríma nastala na palube zmätočná situácia," reagovali na otázku, prečo si od cestujúcich nevyzbierali vyplnené dotazníky. Na otázku, aké kontroly sú teda na letisku zavedené, odpovedali nasledovne.

"Žiadne iné kontroly na letisku nariadené nie sú. Opatrenia nezavádza letisko samotné, nariadiť je ich oprávnený len hlavný hygienik Úradu verejného zdravotníctva SR, resp. Ministerstvo zdravotníctva SR alebo Útvar vedúceho hygienika Ministerstva dopravy a výstavby SR."

www1.pluska.sk/…/mimoriadny-onli…
Peter(skala)
Budu opatrenia na slovenskom letisku dostatočné?
www.cas.sk/…/razne-opatrenie…
Peter(skala)
Na bratislavskom letisku nie sú pre koronavírus žiadne opatrenia
www.teraz.sk/…/442451-clanok.h…