Anton Čulen
1.5K

Množstvo občanov podpisuje petíciu na podporu arcibiskupa Jána Oroscha. Podporu mu vyjadrujú aj kňazi z celého Slovenska

Množstvo občanov podpisuje petíciu na podporu arcibiskupa Jána Oroscha. Podporu mu vyjadrujú aj kňazi z celého Slovenska

„Prečo sa bojí arcibiskup Zvolenský a ostatní biskupi povedať, že sú naši duchovní vodcovia a čo je dobré a čo nie? Čo je hriech? Veď kvôli nim sa zatratia duše. To im je jedno?“
Komentár: Podpisujem, pretože si myslím, že sa my veriaci na Slovensku musíme otvorene postaviť za vieru, tradície a kresťanské hodnoty a veľmi by som stála o to, aby KBS jednotne stála na čele. E. B.
Štefan Mordel ThDr. Komentár: Sloboda vyznania je zaručená ústavou. K tejto slobode sa nutne viaže aj verejné prihlásenie sa ku hodnotám, ktoré patrí k predmetnému vierovyznaniu. Keďže dnes sa presadzuje agresívne ideológia genderizmu a homosexualizmu, potom už nebude dovolené sa otvorene a verejne hlásiť ku Desatoru? Znamená to, že sa kresťania musia zmieriť s tým, že niektoré prikázania budú z neho vyškrtnuté? Ak sa bude takto verejným lynčom útočiť na biskupa, ktorý pripomenie záväznosť Dekalógu, potom budeme žiť ešte v právnom štáte? Polícia, ktorá má za úlohu chrániť všetkých bez rozdielu, už „preventívne“ zaútočí na arcibiskupa? Naozaj, žijeme ešte v právnom štáte?
Komentár: Stojím za svojím biskupom a súhlasím s príhovorom. D. Ž.

Komentár: Som kresťan -katolík a nesúhlasím so situáciou aká je v dnešnej krajine ako aj v politike. Nikdy som nezažila tak arogantnú vládu akú máme v súčasnosti. Zo spoločnosti sa celkom vytratila úcta, láska k starším, naproti tomu prekvitá klamstvo na každom kroku, sebeckosť, arogancia. Základná bunka spoločnosti ktorou je rodina, podotýkam MUŽA a ŽENY je vo veľkom ohrození a to najmä od názorov a zástancov LGBT. Preto podpisujem túto petíciu a Božie zákony budem vždy obhajovať.

Petícia na podporu arcibiskupa Jána Oroscha: Reakcia na medializované útoky na trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha

Komentár: Podpisujem pretože Arcibiskup Ján Orosh sa riadi Božími zákonmi, ktoré si ctím a nechcem aby sa tu naďalej rozvíjala totalita. S úctou Nicole.
Komentár: Podpisujem, pretože je to správne. Kam až chce ľudstvo zájsť? Slava Ježišu Kristu a jeho učeníkom! M. B.

Komentár: Pretože vyjadril svoj názor, ba upozornil na zlo, ktoré sa šíri okolo nás. Iný píšu všeličo a to sa nekrityzuje. Aká hanba toľkých ľudí čo hanebne píšu na p.arcibiskupa, ani ho nepoznajú. On by ich mal teraz dať na súd za to že verejne ubližujú na Neho a berú mu jeho dobré meno. To som ešte tak zle ani na vraha nečítala také ubližovanie na dobrého človeka., preože chcel nas upozorniť na hriech ktorým sa šíri zlo a ešte sa chodia ukazovať verejne na ulice aby takto urážali svojho Stvoriteľa. Lebo aj za nich zomrel a chce ich spasiť. M. Š.

Komentár: Sloboda je darom od Boha. Nikto nesmie druhému zobrať právo vyjadriť to, čo chce. A obzvlášť, keď ide o pravdu. A. F.

Komentár: Súhlasím s názorom Mons. Oroscha. My sme tu doma. S. K.

Komentár: Otec biskup má pravdu a nárok pýtať sa na čokoľvek. Judáši, ktorí zrádzajú nech činia pokánie. List bol neverejný. Ale aj keby bol, nikto nemá právo upierať pastierovi svojich oviec právo upozorniť na čo treba dávať pozor. Neodsudzuje človeka ale predpokladá náklonnosti k niečomu, čo on nemôže schváliť ani mlčať. Raz keď neschvaľujem LGBTI, nepôjdem do ich preferovanej kaviarne. Z tohto logického dôvodu sa dá predpokladať náklonnosť obetí k niečomu, čo veriaci musí odmietnuť. Taktiež treba odmietnuť počínanie vraha, čo urobil otec biskup. Tak nechápem ten mediálny cirkus.

Nech má každý právo robiť čo chce, ale povinnosť pastiera je viesť ovečky do Božieho košiara a nie do pekla. Nech si všetci zúčastnení naštudujú, čo je hriech podľa Biblie. Biskup len nevylúčil náklonnosť k hriechu. Buď verím alebo nie, neexistuje nič medzi tým. A teraz nevedomí problematiky, robia cirkus z niečoho, čo bolo správne. Ak budete schvaľovať aby sa decko hralo s nožom, poraní sa, ale vy ste na vine, lebo ono nevedelo ale vy áno a vy máte tú zodpovednosť za dieťa. Tak prečo ste mlčali? Prečo sa bojí arcibiskup Zvolenský a ostatní biskupi povedať, že sú naši duchovní vodcovia a čo je dobré a čo nie? Čo je hriech? Veď kvôli nim sa zatratia duše. To im je jedno? Prečo skončila éra mučeníkov za Pravdu? Milovať všetkých, rešpektovať, ale UPOZORNIŤ NA CHYBU. V láske informovať. NEMLČAŤ. Biskup nemlčal, má moje sympatie. Preto podpisujem. Čin vraha neschvaľujem, obete ľutujem, aj ich rodiny. Mrzí ma, že ľudia nehľadajú Boha. Boli by šťastní. M. M.

Komentár: Podpisujem lebo nesúhlasím s touto honbou na kresťanov, kňazov biskupov ktorí majú odvahu povedať l, hlásať pravdu.. M. P.

Komentár: Útoky na o. arcibiskupa Jána Oroscha sú neopodstatnené – nikoho nenapadol ani neodsúdil. Každý človek má právo povedať svoju mienku a on ju adresoval listom len kňazom a blízkym spolupracovníkom. Ako sa list dostal do médii? Prečo média manipulujú katolíkov, aby vystúpili z Cirkvi? Prečo sa z toho urobila takáta kauza? J. S.

Komentár: Verím, ze pan biskup je zástupca Boha a vážim si ako cloveka, ktoreho poznam osobne a vzdy bol prikladom spravodliveho, zásadoveho knaza a hlboko veriaceho cloveka. B.B.

Súhlasim z výrokom pána arcibiskupa a chcem ho podporiť.
Komentár: Mám hlavu aj srdce na svojom mieste. Tam, kde nám ich uložil Stvoriteľ. Jediný! P. K.

Podpisujem, lebo p. biskup Orosch mal pravdu.

Komentár: Podpisujem , pretože sú to cielene útoky na otca arcibiskupa za účelom brojit proti cirkvi aj proti slobode slova a vôbec, základných ľudských práv obsiahnutých v našej ústave. Š. M.

Komentár:Treba chrániť rodinu -deti pred zvrátenou ideologiou
Komentár: podpisujem, pretože mama je mama a otec je otec a len oni môžu vychovávať deti !!!!! A. J.

Podpisujem, pretože začína vojna proti veriacim…

Komentár: podpisujem, pretoze napriek nejednoznacnosti a nedororozumeniu v spolocnosti, arcibiskup prezentoval cisté ucenie Cirkvi v tejto otázke a len nastolil obavy, ktoré tiez mravne v spolocnosti hybu, ako je otázka drog, zneuzivania mladistvych v drogovej závislosti a inych deviancii, ktoré právom by mali byt predstavitelmi verejnej správy obmedzované a redukované…absolutne si nemyslim, ze mal umysel kohokolvek odsudzovat, skor poukázat na negativne javy, ktoré mozu byt aj tercom takého brutálneho, radikálneho ataku aky sa stal.

Komentár: Podpisujem, pretože s tým plne súhlasim. K. P.

Komentár: Záleží mi na tom, aby moje deti a vnúčatá žili v spoločnosti, ktorá si ctí Boží zákon, ktorá je na strane Božej pravdy, ktorá miluje každého človeka bez rozdielu, no zároveň odmieta hriech, v spoločnosti, kde si je brat bratom, kde vládne Boh a nie médiá.

Komentár: Aj keď som ateista, nesúhlasím s osočovaním pána biskupa Oroscha len preto, že si dovolil mať vlastný názor. Podporujem jeho vyjadrenie, pretože to je názor nielen kresťanov, ale väčšiny normálnych ľudí.
Komentár: Stotožňujem sa s tvrdením arcibiskupa Oroscha ohľadne jeho reakcie na Zámockej. S. C.

Komentár: Podpisujem preto, lebo cela zaležitosť na Zámockej je všeobecne zneužívaná a nesprávne vysvetľovaná.

Komentár: Pán biskup sa zachoval presne tak, ako sa očakáva od každého kňaza a tiež aj veriaceho – chrániť čistotu viery, kresťanské zásady a pravdy. Obežník bol určený len pre kňazov jeho diecézy, nie pre verejnosť, takže cieľom nemohlo byť šírenie nenávisti a polarizovanie spoločnosti.

Komentár: Podpisujem, lebo súhlasím so všetkým, čo je tu napísané a preto, že mi nie je jedno do akej doby vyrastajú naše deti, vnuci, naša mládež. Kiežby sa dodržiavalo desatoro Božích prikázaní, ktorými sú chránení všetci ľudia. A. B.

Komentár: Som rád, že takého biskupa vôbec ešte aspoň jedného máme. Liberálna píla nepovolí, poznám to zo zahraničia (čo sa dialo v Rakúsku v roku 2009, aj tam z 8 biskupov sa ozval len jeden a musel sa ospravedlniť a keďže bol starší nechali ho ešte rok vo funkcii). Navyše liberáli vedia, že sa otvárajú dvere pre ich miláčika p. Bezáka.

Komentár: Je nutne, aby sa majorita preukázaná pri sčítaní obyvateľstva už konečne ohlásila a uplatňovala svoje práva. Dokedy chceme mlčať? J. K.
Komentár: Podpisujem, súhlasím a plne podporujem stanovisko p. arcibiskupa Oroscha

Komentár: Skôr by som sa zamýšľal nad tým, prečo sa neodovzdala viera ďalšej generácii a prečo sú mladí ľudia unášaní náladami spoločnosti.???

Komentár: Zacalo sa rozsirovat uz predtym, ze za tu vrazdu moze aj cirkev. Takze postvavanie zacalo do cirkvi z inej strany. Nakoniec nik nezodpovedal ake kontroly tam vlastne boli kedy vykonane. Obeti je aj podobnych vela, a nic sa nedeje, ale toto je cielene vyuzivane na kampan proti cirkvi, skoro ako ked zacalo prenasledovanie krestanov. Pomaly aby sme sa v kostoloch obavali ako v Afrike, ci Francuzsku. Biskup ma pravo vyjadrit svoj nazor, nic zle podla mna nepovedal.

Komentár: … pretože otec arcibiskup je môj brat v Kristovi a je nevinný!
Celú zodpovednosť za vzniknutú situáciu má na svedomí tá osoba (zradca), ktorá odovzdala internú informáciu z ABÚ Denníku N. A. K.
Komentár: Súhlasím s týmto listom a ďakujem.
Komentár: podpisujem, pretože si uvedomujem vážnosť tohto problému
Boh Vám žehnaj! T. S.

Komentár: Išlo o interný doklad biskupa kňazom svojej diecézy, naviac sa verejne ospravedlnil dotknutým ľuďom. J. B.

Komentár: Súhlasim s biskupom Oroschom. M.M.
Komentár: Podpisujem, pretoze s tym suhlasim. K. P.

Komentár: Stojím za arc. Oroschom – interný obežník je interný a nie verejný! Svet nikdy nebude rozumieť duchovnému rozmeru Cirkvi. L.H.

Komentár: Pretože pán arcibiskup sa ako jediný ozval tak ako by sa mali ozvať všetci biskupi a kňazi.

Komentár: Suhladim s arcibiskupom Jánom Oroschom. P.K.

Komentár: Podpisujem, pretože má otec Jan Orosch
100% pravdu v duchu Božieho Slova.
D. H. K.

Komentár: Rodina = muž & žena & deti. J. P.

Komentár: Podpisujem petíciu na podporu trnavského arcibiskupa mons. Jána Oroscha, pretože pokladám za nedemokratické jeho prenasledovanie kvôli vydanému vnútornému obežníku katolíckej cirkvi a kvôli vyjadreniu jeho názorov, na ktoré má každý občan právo! L. CH.

Komentár: Podpisujem preto že Pán biskup háji učenie Katolíckej cirkvi. M. R.
Komentár: Súhlasím s p. arcibiskupom J. Oroschom. Zároveň je mi ľúto mladých životov. A. P.

Komentár: zase začína útok proti cirkvi v zmysle „Udri pastiera… ! J. B.
Komentár: Si vážim nášho otca biskupa a jeho pravovernosť. L. B.

alianciazanedelu.sk/archiv/12847