01:32
mkts
34.1K

Piechota Rzeczypospolitej

Bez tej miłości można żyć, mieć serce puste jak orzeszek, malutki los naparstkiem pić z dala od zgryzot i pocieszeń, na własną miarę znać nadzieję, w mroku kryjówkę sobie wić, o blasku próchna mówić…More
Bez tej miłości można żyć,
mieć serce puste jak orzeszek,
malutki los naparstkiem pić
z dala od zgryzot i pocieszeń,
na własną miarę znać nadzieję,
w mroku kryjówkę sobie wić,
o blasku próchna mówić „dnieje”,
o blasku słońca nic nie mówić. Jakiej miłości brakło im, że są jak okno wypalone, rozbite szkło, rozwiany dym, jak drzewo z nagła powalone, które za płytko wrosło w ziemię, któremu wyrwał wiatr korzenie i jeszcze żyje cząstkę czasu, ale już traci swe zielenie i już nie szumi w chórze lasu? Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pustobrzmiące słowa. Można nie kochać cię – i żyć, ale nie można owocować. Ta dawność jej w głębokich warstwach... Czasem pośrodku drogi stanę: może nieznanych pieśni garstka w skrzyni żelazem nabijanej, a może dzban, a może łuk jeszcze się w łonie ziemi grzeje, może pradawny domu próg ten, którym wkroczyliśmy w dzieje? …More
sąsiad od serca
Przyłączam się do apelu, aby pamiętać o Żołnierzach Niezłomnych każdego dnia, nie tylko 1 marca i prosić za ich wstawiennictwem Pana Jezusa Chrystusa i Matkę Bożą za naszą Ojczyznę i Rodziny.
Pamiętam strzelca podhalańskiego, młodego chłopaka na Jasnej Górze otoczonego wianuszkiem dziewcząt. Gdy spojrzałem po innych mężczyznach, okazało się, że nie jeden jemu zazdrościłem.
🤗
mariba
Aż sięłezka w oku kręci za tamtymi czasami!

Szkoda że bandyci spod znaku cyrkla i ekierki doprowadzili ich do samozagłady, we wrześniu 1939, w efekcie największej hańby w 1000 letniej historii narodu Polskiego.
TomLuka
🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏