pl.news
15K

Majtki naciągnięte na spodnie: To nie nasza wina, że jeden Papież zaprzecza innemu

Wspieranie Mszy nie stanowi aktu sprzeciwu wobec Papiestwa, powiedział Biskup Athanasius Schneider podczas Konferencji na temat Tożsamości Katolickiej, zorganizowanej przez RemnantNewspaper.com w zeszły weekend.

Wszyscy papieże przed Pawłem VI przekazywali Obrządek Rzymski w takiej samej formie, w jakiej otrzymali go od swoich poprzedników, podkreśla Schneider.

Co więcej, Biskup zauważa, że Msza nie jest "Mszą Trydencką" tylko "Mszą Wszech Czasów". Jeśli zajdzie taka potrzeba, księża będą odprawiali Msze w "podziemiach" lub w "katakumbach", aby przekazać tradycję kolejnym pokoleniom.

Organizator konferencji, Michael Matt, utrzymuje - "to nie nasza wina, że papieże zwrócili się przeciwko swoim poprzednikom".

Dopóki te sprzeczności nie zostaną rozwiązane, "musimy trwać w Wierze Katolickiej, wyrażonej w Magisterium Kościoła Katolickiego". Matt - "nie jesteśmy odpowiedzialni za ten skandal".

Diane Montagna skomentowała jeden z wrześniowych rysunków na temat Synodu o Synodalności, podkreślając modne słówka takie jak "zmiana", "akceptacja", "wspólnota", "wrażliwość" oraz - "szczerość", po której następuje śmiech.

Publiczność również reagowała śmiechem, kiedy Montagna opisywała księżny z jednego z rysunków, noszących stułę na ornacie [to tak jakby założyć majtki na spodnie].

Działaczka na rzecz prawa do życia, Abby Johnson, która zanim się nawróciła, usunęła dwie ciąże i prowadziła klinikę aborcyjną, zapytała, czy Franciszek rzeczywiście popiera prawo do życia.

Johnson to katoliczka, ponieważ jest oddana prawdzie, mimo iż Franciszek usiłuje "kierować ludzi na złą drogę".

Grafika: CIC 2022, #newsBtvuuqjumw

Walczyć o prawdę
Co ty człowieku opowiadasz, co ci się stało. Jeden papież zaprzecza drugiemu. Jak to możliwe. Jeżeli jeden zaprzecza drugiemu, to żaden z nich nie jest papieżem, albo chociażby jeden z nich to nie papież. Trwając przy stanowisku, że Franciszek jest rzeczywiście papieżem będziemy przyczyniali się do coraz większego chaosu w Kościele. Czy ktoś ośmieli się stwierdzić, że Franciszek realizuje posłannictwo …More
Co ty człowieku opowiadasz, co ci się stało. Jeden papież zaprzecza drugiemu. Jak to możliwe. Jeżeli jeden zaprzecza drugiemu, to żaden z nich nie jest papieżem, albo chociażby jeden z nich to nie papież. Trwając przy stanowisku, że Franciszek jest rzeczywiście papieżem będziemy przyczyniali się do coraz większego chaosu w Kościele. Czy ktoś ośmieli się stwierdzić, że Franciszek realizuje posłannictwo nakazane przez Chrystusa i Jego Apostołów czy raczej ,,anty,,.