Clicks2.5K
mk2017
22

Pod presją mieszanego towarzystwa polsko-żydowskiego Archidiecezja i KUL odcinają się od ks. prof. Guza

Pod presją mieszanego towarzystwa polsko-żydowskiego Archidiecezja i KUL odcinają się od ks. prof. Guza

Zaczęło się od wpisu na Twitterze wybitnego specjalisty od marksizmu i leninizmu, członka komunistycznej partii (PZPR) pana Balcerowicza, który nazwał ks. Guza tępym antysemitą. Wtórowała mu żona lewicowego propagandzisty Hanna Lis nazywając kapłana idiotą, hejterem w koloratce, rasistą w sutannie.
Po jakimś czasie ukazał się artykuł piętnujący księdza w „Gazecie Wyborczej”, której to redaktor naczelny Michnik jest notabene synem skazanego przez Sąd II RP, żydowskiego przestępcy Ozjasza Szechtera i bratem stalinowskiego mordercy sądowego Stefana Michnika (przypomnienie dla młodzieży).
Na końcu opublikowano list Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, skierowany do metropolity lubelskiego abp. dr. hab. Stanisława Budzika i rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego, wzywający do „podjęcia surowych kroków dyscyplinujących” księdza i zastosowania wobec niego polityki „zero tolerancji”.
W liście przytoczony jest następujący cytat z księdza Tadeusza Guza
My wiemy, kochani państwo, że tych faktów, jakimi były mordy rytualne, nie da się z historii wymazać. Dlaczego? Dlatego, że my, polskie państwo, w naszych archiwach, w ocalałych dokumentach, mamy na przestrzeni różnych wieków – wtedy, kiedy Żydzi żyli razem z naszym narodem polskim – my mamy prawomocne wyroki po mordach rytualnych.
W celu obciążenia księdza większą ilością grzechów autorzy listu dopisali:
“Wiemy, że wypowiedzi ks. Tadeusza Guza również w innych kwestiach są dla Księży nie do zaakceptowania. Świadomi jesteśmy ustnego zalecenia metropolity lubelskiego, aby ks. Guz „powstrzymał się od wypowiedzi na temat Marcina Lutra i reformacji”.
Oświadczenie w imieniu Kurii Metropolitalnej w Lublinie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
dotyczące uwag zawartych w liście Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
“W związku z uwagami przekazanymi w liście Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, dotyczącymi publicznych wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza na temat Żydów i judaizmu, informujemy, że Arcybiskup Metropolita Lubelski i Rektor KUL uznają przytoczone w piśmie wypowiedzi ks. prof. Guza za niedopuszczalne. Podkreślają jednocześnie, że pozauniwersytecka działalność wykładowa ks. prof. Guza jest aktywnością podejmowaną i prowadzoną przez niego na własną rękę i własną odpowiedzialność, a głoszone tezy nie są stanowiskiem jego przełożonych”.
(…)
“Przytoczone w przesłanym przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów liście wypowiedzi księdza profesora stanowią rozpowszechnianie nieprawdy i szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu i Archidiecezji, dlatego zostanie on poproszony o szczegółowe wyjaśnienia w sprawie swojej aktywności wykładowej na temat Żydów i judaizmu. Po złożeniu wyjaśnień przełożeni księdza profesora zdecydują o dalszych krokach w sprawie”.
Podpisali:
dr Lidia Jaskuła/ Rzecznik prasowy KUL
dr Adam Jaszcz/Rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej

Zamiast końcowego komentarza zacytuję słowa Krzysztofa Karonia z wczorajszej debaty:
(…) Szulerski zabieg Habermasa, twórcy teorii dyskursu, “która przeniesiona na Kościół Katolicki, doprowadziła do ekumenicznej paranoi, która zaorała Kościół Katolicki ze szczętem”.
Myślę, że jeszcze nie “ze szczętem”, ale na tyle mocno, aby powiedzieć: Opamiętajcie się!

1668 total views, 290 views today
Podaj dalej

431Shares
Tagi: Nagonka na ks. Guza
turysta569
Pod presją mieszanego towarzystwa polsko-żydowskiego Archidiecezja i KUL odcinają się od ks. prof. Guza---- JUZ A BYC MOZE I OBECNIE Archidiecezja Pod presją mieszanego towarzystwa polsko-żydowskiego i DO TEGO KUL BEDA SYDOM LASKE OBCIAGAC I LODA ROBIC BO TO PRZECIEZ SA SYDY
mk2017
Ks. Wojciech Lemański posiada "parasol ochronny" w archidiecezji łódzkiej, choć należy do warszawsko-praskiej. Tak jak ks. Kazimierz Sowa, fikcyjny duszpasterz w archidiecezji krakowskiej, posiada swój "parasol" w archidiecezji warszawskiej. U ks. kard. Kazimierza Nycza, który z powodu wzajemnych relacji wyciągnął go za uszy z niejednej już opresji. Vide: sprawa rozwalenia Radia Plus czy gadki-…More
Ks. Wojciech Lemański posiada "parasol ochronny" w archidiecezji łódzkiej, choć należy do warszawsko-praskiej. Tak jak ks. Kazimierz Sowa, fikcyjny duszpasterz w archidiecezji krakowskiej, posiada swój "parasol" w archidiecezji warszawskiej. U ks. kard. Kazimierza Nycza, który z powodu wzajemnych relacji wyciągnął go za uszy z niejednej już opresji. Vide: sprawa rozwalenia Radia Plus czy gadki-szmatki z politykami w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Inna sprawa, że ks. Sowa ma brata posła (dawniej w PO, dziś u Lubnauer), co w oczach niektórych hierarchów jest dużym plusem.
Z powyższych powodów wspomniani księża mówią i robią, co chcą, a episkopat milczy. Jednak w ks. prof. Tadeusza Guza archidiecezja lubelska i Katolicki (już chyba tylko z nazwy) Uniwersytet Lubelski, przy współpracy z GW Michnika i Sorosa, walą jak z armaty. I to tylko dlatego, że ów ksiądz jako pracownik naukowy wywiedział kilka swoich "niepoprawnych politycznie" opinii.
No cóż, w Kościele polskim nie od dziś są równi i "równiejsi". Co jest granicą między tymi społecznościami? Moim zdaniem, relacje ze środowiskami żydowskim i liberalnymi. Kto jest w dobrych relacjach z tymi środowiskami, to może czuć się bezkarnie. Nawet wtedy, gdy narusza prawo kanoniczne czy kapłańskie dobre obyczaje. Jeżeli jednak wyraża się krytycznie o tych środowiskach, to będzie karcony za każdą wypowiedź. Nawet, gdyby był najbardziej gorliwym duszpasterzem i najbardziej kompetentnym naukowcem.
Ks. Isakowicz Zaleski.
bliźniak
DEFENSOR FIDEI!
Jesteś Księże godzien takiego miana.BÓG zapłać.
turysta569
TO SYDOWSTWO ZOSTALO OBRAZONE OCH ALEZ ONI TAKIE COS LUBJA A TU SIE OBRAZILI WSIAZE W MYCKACH
turysta569
Zaczęło się od wpisu na Twitterze wybitnego specjalisty od marksizmu i leninizmu, członka komunistycznej partii (PZPR) pana Balcerowicza, który nazwał ks. Guza tępym antysemitą.Wtórowała mu żona lewicowego propagandzisty Hanna Lis nazywając kapłana idiotą, hejterem w koloratce, rasistą w sutannie.-------- I ZACZELI PSY UJADAC A SUKI KASAC A OBRONCY PROLETARIATU SPIEWAC MIEDZY-NARODOWKE
bliźniak
Dobry pomysł,to kiedy ta składka na KUL
Anieobecny
Wiecie, że to początek...
Ewelina Anna
Podpisy pod petycją zbierają:
Gajowy Marucha: marucha.wordpress.com/…/w-obronie-ks-pr…

Wici polskie: www.wicipolskie.org wolna-polska.pl/wiadomosci/w-obronie-ks-pr…

Gazeta Warszawska www.gazetawarszawska.com/…/2446-bardzo-pro…

I tu podpisują petycję w obronie Ks. Prof. Tadeusza Guza: www.bibula.com
Z_Darek
A kiedy składka na KUL?
predex
Obecny biskup lubelski Budzik , niestety śpi , trzeba dużego budzika ,żeby go obudzić , to jest niestety czciciel świętych a głównie św spokoju.
predex
To powinien być biskup lubelski, niestety obecny powinien podać się do dymisji, nie nadaje sie kompletne zero.
waz2054
Prawda jest zakazana. Dlaczego? ano dlatego:
Piłat do Chrystusa - Co to jest prawda?
Chrystus odpowiada - Ja jestem prawdą... Kto we mnie wierzy (czytaj kto wierzy w prawdę) żyć będzie na wieki.
Wniosek. Zwalczając prawdę zwalcza się z samego Boga.
Pytanie: Czy członkowie towarzystwa polsko-żydowskiego będą żyć na wieki?
bliźniak
Kto odrzucił Syna, odrzucił i Ojca!
Do Kościoła w Filadelfii, Posyłam ci Żydów z synagogi szatana.
Każdy kto nie broni,fałszuje,zmienia,przeinacza
Prawdę,należy do tej synagogi.
Weronika....S
Mordy rytualne od dawna były ,,tajemnicą poliszynela,,.