Clicks304

Viktor Orbán o zwycięstwie Donalda Trumpa: "To wspaniała wiadomość"Wyróżniony

czwartek, 10.11.2016, 20:17

Napisała Marta Borzęcka

Skomentuj jako pierwszy!

wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

fot: YouTube

Wydrukuj

Email

Oceń ten artykuł

1

2

3

4

5


(0 głosów)

Marta Borzęcka

Premier Węgier na wiadomość o tym, że to Donald Trump został wybrany na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych napisał na swoim profilu na Facebooku po angielsku: "Gratulacje. Co za wspaniała wiadomość. Demokracja wciąż żyje".

Niedawno Orbán w samych superlatywach wypowiadał się o poglądach Donalda Trupa dotyczących jego pomysłów w sferze bezpieczeństwa. Powiedział, że nie potrafiłby lepiej wyrazić tego co jest potrzebne do zwalczania terroryzmu, niż uczynił to amerykański miliarder. A Trump jest wyznawcą zasady zero tolerancji jeśli chodzi o bezpieczeństwo narodowe. Prezydent-elekt chciałby także, aby wyznawcy islamu nie mogli się osiedlać w Stanach Zjednoczonych.

Jednak nie tylko podejście do kwestii bezpieczeństwa ujęło węgierskiego przywódcę, ale także podejście do demokracji - jak to ujął: "Jeśli nadal będziemy stawiać na pierwszym planie budowanie demokracji zamiast stabilności w takich miejscach, gdzie są na to wyjątkowo małe szanse, to nie będziemy budować demokracji, tylko wywoływać niestabilność".

Źródło: Facebook.com Hungarytoday.hu